Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar īsu uzziņu: tiem, kas plāno neiet uz vēlēšanām, un tiem, kas grasās vēlēšanu urnā iemest tukšu aploksni, būtu jāņem vērā tas, ka viņu balsis proporcionāli tiks pieskaitītas Saeimā iekļuvušo partiju sarakstiem. Tāda ir patlaban spēkā esošā vēlēšanu sistēma Latvijā.

Tāpēc es uz vēlēšanām iešu. Izvēle nebūs viegla, jo starp sarakstiem nav neviena, kam es novēlētu piecdesmit viena deputāta vietu Saeimā. Taču tad, ja katrs Latvijas pilsonis nobalsos par savu izvēli, liekot plusiņus tiem kandidātiem, kam uzticas, un svītrojot tos, par kuru stāju un profesionalitāti nav drošs, mēs kopā būsim izveidojuši tādu likumdevēju, kas atspoguļos mūsu kopīgo izvēli.

Vērtējot programmas un vētījot kandidātus, man svarīgas ir atbildes uz trim jautājumiem: Kas ir ģimene? Vai vakcinācija ar preparātu, no kura iespējamas smagas blaknes, drīkst būt obligāta? Kam pieder 1930. gadā ierīkotais Uzvaras laukums: tiem, kas godina brīvības cīnītājus, vai tiem, kas atbalsta Latvijas okupāciju un karu Ukrainā?

Kāpēc tieši šie trīs jautājumi man šķiet paši svarīgākie? Tāpēc, ka tie vistiešākā veidā skar mūsu nācijas pastāvēšanu – demogrāfiju, izglītību, veselību, brīvību un drošību.

Par ģimeni

Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums par bērna mātes partneres, lesbietes, pielīdzināšanu tēvam un abu šo lesbiešu kopdzīves pielīdzināšanu “ģimenei” ir nepārprotams signāls, ka Latvijas ne vien politisko, bet arī tiesisko vidi sāk pārņemt kreiso liberāļu “iekļāvīgās dažādības” ideoloģija. 

Te svarīgi ir saprast divas lietas. Atsaukšanās uz homoseksuāļu “beztiesiskumu” un “apspiestību” izklausās dīvaini valstī, kur homoseksuālas dzimumattiecības ir dekriminalizētas jau 1992. gadā. Kopš tā laika ikviens homoseksuāls cilvēks Latvijā var dzīvot kopā, ar ko grib, un sēdēt, cik augstos valsts varas krēslos vien grib, – cienīts, ieredzēts un novērtēts pēc saviem nopelniem, ja vien viņam tādi ir.

Otra lieta: viendzimuma pāru attiecības neapdraud sabiedrību tikmēr, kamēr šādas attiecības netiek pasludinātas par normu un propagandētas bērnudārzos un skolās, bērniem domātās grāmatās, filmās un televīzijas seriālos.

Patlaban daudzi Kanādas skolotāji, psihologi un vecāki ceļ trauksmi: valdības atbalstītais projekts SOGI (abreviatūra no “Seksuālā orientācija un dzimuma identitāte”) ir kārtējais Trojas zirgs, kas tiek ievilkts Kanādas izglītības sistēmā, piesedzoties ar “iekļāvīgās dažādības” vīģes lapu. Šī programma tiek izmantota homoseksuālisma propagandai skolās un bērnudārzos. SOGI izplatītajos bukletos ir redzams gan divu vīriešu, gan divu sieviešu dzimumakts, turklāt bērniem, arī pavisam maziem, tiek mācīts pašapmierināties. 

Tāpēc tautas kustība “Action4Canada”, kas apvieno miljoniem kanādiešu demokrātiskai cīņā pret valdības destruktīvo politiku, aicina aizsargāt bērnus no pāragras seksualizēšanas. 

Bērns daudz vairāk seko instinktiem nekā apziņai un tāpēc ir vai nu godprātīgi audzināms, vai ļaunprātīgi manipulējams. Bet tagad daudzu Rietumvalstu skolās bērniem tiek iestāstīts, ka dzimums ir nevis bioloģiski detertminēts, bet katra paša izvēles jautājums. Vācijā pat ir pieņemts likums, kas paredz, ka pusaudzim no četrpadsmit gadu vecuma ir atļauts reizi gadā mainīt dzimumu, un tā ir valsts apmaksāta operācija.

Šīs propagandas rezultātā pasaulē ir dramatiski pieaudzis to bērnu skaits, kas vēlas mainīt dzimumu. Apvienotajā Karalistē desmit gados tas ir pieaudzis pat par četriem tūkstošiem (!) procentu. 

Diemžēl līdzīga situācija ir vērojama arī ASV. Taču psihiatri, kas ar konkrētiem faktiem apgāž “iekļāvīgās dažādības” aktīvistu galveno argumentu, ka pusaudži, kam netiks ļauts mainīt dzimumu, padarīs sev galu, tiek apklusināti un pat atlaisti no darba.

Vienlaikus arvien straujāk pieaug to personu skaists, kas nožēlo dzimuma maiņas operāciju un vēlas atgūt savu oriģinālo dzimumu. Taču auglība daudzos gadījumos ir neatgriezeniski zaudēta.

Tikmēr Zviedrijā pēc Liberālās Tautas partijas jauniešu nodaļas aktīvistu domām arī incestam un nekrofilijai ir “jākļūst likumīgiem”.

Diemžēl Latvijas sabiedriskie mediji par šīm kreiso liberāļu ideoloģijas izraisītajām konsekvencēm klusē.

Jāpiebilst, ka Eiropā jau labu laiku ir vērojama bīstama tendence – konvencijas, rekomendācijas un pat likumi tiek rakstīti tā, lai nodrošinātu īpašas tiesības minoritātēm, padarot sabiedrības vairumu par apspiestu grupu.

Tieši tāpēc man ir svarīga partiju un konkrētu politiķu nostāja ģimenes jautājumā.

Un vēl kāda zīmīga detaļa: LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka” iesaka balsot par “Jauno Vienotību”, “Progresīvajiem”, “Attīstībai/Par” vai “Konservatīvajiem”.

Par vakcināciju

Sākšu ar nelielu atkāpi. Vācijā nesen veikts pētījums uzrāda, ka tikai sešpadsmit procenti cilvēku spēj uztvert argumentus. Pārējie dzird vienīgi to, ko grib dzirdēt, reaģē emocionāli un atbild, neuzklausot sarunu biedru. Tas nozīmē, ka vairums cilvēku nesaprot fundamentālas lietas un tāpēc kļūst lēti manipulējami.

Divus gadus politiķi un platstraumes mediji ir skandinājuši saukli “Tici zinātnei!”, kaut gan zinātne nav ticības lieta. 2020. gada janvārī izdevumā “The Lancet” parādījās 27 ekspertu vēstule, uz kuru kā uz aksiomu atsaucās gan politiķi, gan platstraumes mediji. Vēstulē tika apgalvots, ka jaunais vīruss ir dabiskas izcelsmes un nāk no Uhaņas tirgus. Līdz dažus mēnešus vēlāk atklājās, ka Uhaņas tirgū nekad nav tikuši pārdoti sikspārņi un bruņneši (sikspārņu alas atrodas Dienvidķīnā, bet Uhaņa – valsts centrālajā daļā). Turklāt vēstuli bija uzrakstījis un tai parakstus noorganizējis Pīters Dezeks, zinātnieks, kas pats personiski bija iesaistīts manipulācijās ar koronavīrusiem Uhaņas laboratorijā.

Šie un citi atklātībā nākušie fakti liek secināt, ka uzticēties zinātnei nav tas pats, kas uzticēties jebkuram zinātniekam. Jo ne katrs zinātnieks pārstāv zinātni, ir arī tādi, kas pārstāv intereses.

Tagad realitāte ir apliecinājusi, ka šīs vakcīnas nepasargā no inficēšanās, transmisijas un nāves, kā arī nenodrošina solīto kolektīvo imunitāti, turklāt, kā liecina VAERS dati, var izraisīt smagas un neatgriezeniskas blaknes. ASV pēc vakcinācijas pret Covid-19 šā gada sākumā bija reģistrēts 21 tūkstotis miokardīta gadījumu pusaudžiem un jauniešiem, viens no tiem mira no miokarda infarkta.

Tāpēc ASV un citviet pasaulē virkne augsti kvalificētu speciālistu, riskējot ar karjeru un reputāciju, ir uzdrošinājušies celt trauksmi sakarā ar neveiksmīgajām globālā biomedicīnas kompleksa Covid-19 stratēģijām.

Vai Latvijas sabiedriskie mediji ir ziņojuši par šiem satraucošajiem faktiem? Vai ir atreferēti viedokļi, kas atšķiras no koalīcijas politiķu naratīva? Vai valdība ir sarīkojusi zinātnisku diskusiju, kurā būtu pārstāvēti dažādi viedokļi? Diemžēl ne.

Tikmēr daudzi atceras to, kā ar absurdiem tirdzniecības liegumiem un lokdauniem tika putināts mazais un vidējais bizness un audzēts valsts parāds, vienlaikus dāsni tērējot naudu Vakcinācijas birojam un ministra Pavļuta iepirktajām 120 intensīvās terapijas gultām, katra no kurām gan neesot maksājusi gluži 666 tūkstošus eiro, tomēr to patieso cenu neviens tā arī nav nosaucis.

Savukārt cilvēkiem, kas atteicās vakcinēties ar preparātu, kura iedarbība nav pārbaudīta vismaz piecu gadu garumā, tika liegta iespēja strādāt un saņemt virkni pakalpojumu.

Valdība pat neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt uz pedagogu publiski pausto jautājumu, ar ko nevakcinēts, bet vesels cilvēks ir bīstamāks par vakcinētu.

Neatbildēts palika arī jautājums, ar kādu “zinātni” var attaisnot valdības īstenotās represijas un diskrimināciju pret nevakcinētajiem. Tāpēc attieksme pret šo jautājumu man ir svarīgs kritērijs, vērtējot partiju programmas un politiķu stāju.

Par mantojumu

Arī šīs pārdomas sākšu ar nelielu atkāpi. Agrāk bija skaidrs: ir ļaunuma impērija PSRS un ir demokrātiskie, brīvie Rietumi. Patlaban viss ir savīts ellišķīgā musturā.

Pavisam īsi sakot: komunisti dievnamus spridzināja, putinisti dievnamus ceļ, taču kalpo tajos nevis Kristum, bet gan tam, kas Kristu tuksnesī kārdināja. Viņi “iesvētī” ballistiskās raķetes, sēj melus, naidu un iznīcību. Karu sauc par mieru, mieru par karu, bet iebrukumu suverēnā kaimiņu valstī – par apdraudētās dzimtenes aizsardzību.

Savukārt kreisie liberāļi politkorektuma aizsegā soli pa solim iznīcina vārda un apziņas brīvību, tiecoties pārvērst pasauli par totalitāru elektronisku koncentrācijas nometni, kurā nav nacionālu valstu, nav ģimenes un mantošanas tiesību, nav privātīpašuma un privātuma.

Un abi šie šķietamie pretspēki ar pilnu jaudu ir iedarbinājuši propagandas mašīnu, šķeļot sabiedrību un cīnoties par cilvēku prātiem.

Tā nav cīņa uz dzīvību un nāvi, tā ir nāves cīņa pret dzīvību, jo gan putinisms, gan kreisais liberālisms ir agresīvi destruktīvas ideoloģijas, garīgi un fiziski neauglīgas.

Latvijā beidzot ir izrauts PSRS impērisko ambīciju stabs no Uzvaras laukuma miesas. Daudzi – ne vien latvieši, bet arī Latvijai lojālie cittautieši – ir atviegloti uzelpojuši. Taču attīrīt laukumu no simbola, kas gadiem šķēlis sabiedrību, ir vieglāk, nekā sakārtot domāšanu. 

Režisors Staņislavs Tokalovs, jautāts par pieminekļa demontāžu, saka: “Laika gaitā šis lēmums palīdzēs mums apvienoties. Protams, liels “paldies” partijai “Saskaņa”, kas vietu, kur cilvēki nāca nolikt ziedus un pieminēt vectēvus, pārvērta par Putina režīma sponsorētu tumsonības un pretlatvisku politisku paziņojumu platformu. Piecus gadus es filmēju notikumus pie pieminekļa, bet pirms tam mācījos krievu skolā un redzēju, par ko tas viss sāka pārvērsties. Cilvēki, kas to paveica, ir radikāli noskaņoti krievvalodīgie. Dialogs ar viņiem nav iespējams, viņi vienkārši ir aizvainoti uz visu pasauli un priecātos, ja visiem būtu tikpat slikti, kā viņiem. Sāku filmēt “Viss būs labi”, lai parādītu, ka manai ģimenei ir tādas pašas problēmas kā jebkurai citai latviešu ģimenei. Mums ir daudz vairāk kopīga, mēs esam daudz līdzīgāki, nekā varētu šķist.”

Laikā, kad Eiropā notiek karš, ko izraisījis mūsu valstij naidīgs kaimiņš, ārkārtīgi svarīgi ir apvienot visus Latvijai lojālos cilvēkus, īstenojot konstruktīvu nacionālismu, kā savulaik to Somijā izdarīja mans valstsvīra etalons Gustavs Mannerheims

– vienīgais pretinieks, kuru esot cienījis Staļins, un vienīgais sabiedrotais, kam Hitlers nav uzdrošinājies iebilst.

Īpašu ievērību izraisa fakts, ka Otrā pasaules kara laikā somiem, zviedriem, karēļiem un lapiem, kas gadsimtiem bija dzīvojuši kopā, pievienojās arī nesen ieceļojušie krievi, ebreji, igauņi, latvieši, tatāri u.c., taču Somijā visi lojālie pilsoņi tika uzskatīti par somiem.

Mannerheims nepieļāva Trešā reiha pieprasītās represijas pret ebrejiem. Viņa atbilde Hitleram bija īsa: “Somijā nav ebreju. Pie mums dzīvo tikai somi, taču somi mēdz būt dažādi – lielākā daļa apmeklē baznīcu, bet ir arī tādi, kas apmeklē sinagogu, tomēr tas nevar kļūt par iemeslu vajāšanām.” Nav brīnums, ka Somijas armijā bija arī armijas rabīni.

Protams, Latvijas pašreizējā situācija atšķiras no tā laika Somijas situācijas, taču skaidrs ir tas, ka mums ir ne tikai jāatbrīvojas no piektās kolonnas, bet arī jāstiprina kopības sajūta, apliecinot tās vērtības, kas gadsimtiem ir veidojušas mūsu nācijas morālisko satversmi.

P.S. Īsa piebilde. Valsts kases apkopotie dati liecina, ka valsts parāds 2021. gadā ir pieaudzis par 2,8 miljardiem eiro jeb par 22,5 procentiem un sasniedzis 15,259 miljardus eiro. Tas izskaidro, kāpēc premjers Kariņš vēl nesen priecīgi vēstīja tautai, ka “nauda ir tik daudz, kā nekad nav bijusi, ļoti daudz naudas“. Tiesa, viņš noklusēja, ka tērēta tiek nevis godīgi nopelnīta, bet uz parādu paņemta nauda.  

Kāpēc tad es nemudinu analizēt partiju ekonomiskās programmas? Tāpēc, ka tās politiķi prot un mēdz realizēt arī savtīgās interesēs. Bet tie, kam ģimene, nācijas veselība un valsts drošība ir galvenās vērtības, drīzāk, cerams, kalpos tautai, nevis apkalpos globālistu projektus un savu kabatu.

Ieklausieties, ko par to saka Džordža Meloni, jaunā Itālijas premjerministre: “Kāpēc ģimene ir ienaidnieks? Tāpēc, ka ģimene definē mūsu identitāti. Bez identitātes mēs būtu perfekti vergi patērētāji, gluži tāpat kā bez nacionālās, reliģiskās un dzimuma identitātes. Ja es nedrīkstu sevi identificēt kā itāliete, kristiete, sieviete, māte, ja man tā vietā jāsaka x pilsone, x džendera vecāks numur viens vai numur divi, es esmu cipars. Jo tad, ja es esmu cipars, man vairs nav identitātes, man nav sakņu, es esmu ideāls globālo finanšu spekulāciju žēlastības vergs. Tāpēc mēs aizsargāsim mūsu vērtības – Dievu, ģimeni, tēvzemi.”

Lai Itālijas piemērs mūs iedvesmo! 

Pārpublicēts no la.lv

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...