Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tikai pēc tam, kad pietiek.com sāka uzdot jautājumus policijai par to, vai notiesātais dzērājšoferis atrodas ieslodzījuma vietā, policija veica viņa aizturēšanu un nogādāšanu cietumā. Pirms tam interesi par to, kādēļ vīrietis, kas dzērumā autoavārijā nogalināja ģimenes galvu, vīramāti un mazo meitiņu, joprojām ir uz brīvām kājām, izrādīja atraitnes radinieki, bet nekādu atbildi no tiesas, policijas vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes nesaņēma.

Ar 2020.gada 8.februāra Augstākās tiesas senāta lēmumu Ingus Jankevitčs tika atzīts par vainīgu avārijas izraisīšanā dzērumā, kā rezultātā gāja bojā trīs cilvēki. Viņam tika piespriesti seši gadi ieslodzījumā. Tomēr bojāgājušo piederīgie un par cietušajiem kriminālprocesā atzītie vēl 2020.gada vasarā konstatēja, ka I. Jankevitčs ir uz brīvām kājām un jautri svin drauga kāzas.

Bojāgājušo ģimenes locekļi un piederīgie interesējās gan policijā, gan tiesā, gan Probācijas dienestā, vai spriedums tiek pildīts un slepkava atrodas ieslodzījumā, bet nekādas atbildes nesaņēma. Tika ieteikts gan vērsties citā iestādē, gan rakstīt oficiālus iesniegumus, tika arī skaidrots, ka šādu informāciju neizpauž.

Kad par šo lietu sāka interesēties pietiek.com, 7.septembrī Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Gita Gžibovska paziņoja, ka tas, vai persona atrodas ieslodzījumā, ir jājautā Ieslodzījuma vietu pārvaldei (IeVP). Kā vēlāk noskaidrojās, šajā dienā I. Jankevitčs vēl joprojām bija brīvībā.

Savukārt Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Dmitrijs Kaļins ar atbildi nesteidzās, bet pēc nedēļas, 14.septembrī aicināja ar šo jautājumu vērsties Valsts policijā. Uz norādi, ka Valsts policija savukārt lika vērsties tieši Ieslodzījumu vietu pārvaldē, Kaļins atbildēja, ka jāvēršas Valsts policijā. “Viņi informēti un gatavi jūsu pieprasījumam,” ziņoja IeVP priekšnieks. 

Lai Valsts policijai nebūtu iespēju izvairīties no atbildes sniegšanas, sarakste ar D. Kaļinu tika pārsūtīta Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļai, kura pēc divu dienu pauzes atbildēja, ka meklēšanā esošā persona ir aizturēta un nodota soda izciešanai.

Tikmēr atraitne no Kuldīgas policijas bija saņēmusi informāciju, ka I. Jankevitčs aizturēts 12.septembrī, tātad piecas dienas pēc tam, kad pietiek.com sāka interesēties par viņa atrašanos ieslodzījumā. “Tas, kāpēc tas netika izdarīts ātrāk, tiks skaidrots pārbaudes ietvaros,” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Traģiskā avārija notika 2018.gada 12.februārī - dzērājšoferis vairāk nekā trīs promiļu reibumā, braucot no Rīgas uz Preiļiem, ceļa posmā starp Līvāniem un Jēkabpili izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā vīrs, vīramāte un pēc divām dienām slimnīcā arī mazā meitiņa, kurai pēc deviņām dienām būtu palikuši tikai 3 gadi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...