Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kovidsērga parādīja, kā dažos gados izčākst viss, par ko postmoderna pasaule bija cīnījusies un uzskatījusi par savām vērtībām. Cik plāns ir civilizācijas apvalks vecajā, labajā Eiropā, pierāda nesenie neirozes saasinājumi, kurus izraisīja Ukrainas - Krievijas karš.

Liberālisma sairums

Tādas elementāras lietas kā tiesības uz sava ķermeņa neaizskaramību tika sekmīgi apstrīdētas un vairs pat netiek diskutētas. Tie, kas joprojām atļaujas to darīt, tiek dēvēti par “domestic terrorists” - Orvela cienīgs jaunvārds, kas apzīmē cilvēkus no vajājamo disidentu saraksta. Un ar šo ļaužu kategoriju var darīt pilnīgi visu - atlaist no darba, izslēgt no sabiedrības, uzlikt profesiju aizliegumu un pat noslēgt bankas rēķinu un iesaldēt tajā nopelnīto naudu. Vai mēģināt atņemt bērnus, kā tas tika praktizēts vienā otrā ASV štatā. Tiesības uz abortu šobrīd laikam ir palikušas vienīgās, kas netiek ierobežotas.

https://www.theguardian.com/global - development/2021/feb/22/world - faces - pandemic - human - rights - abuses - covid - 19 - antonio - guterres

Maksa par pilsonisko aktivitāti ir augsta. Visi, kas iedrošinājās protestēt pret absurdiem un nesamērīgiem ierobežojumiem, tika aplikti ar milzīgiem, iznīcinošiem sodiem no Rīgas līdz Otavai. Politiķi ir pārstājuši jebkādā veidā reaģēt uz sabiedrības viedokli, jo daudz vienkāršāk ir uzrīdīt cilvēkiem kaujas suņus nekā iznākt parunāt ar tautu.

https://metro.co.uk/2022/01/03/amsterdam - anti - lockdown - protester - mauled - by - dog - in - clash - with - police - 15854728/

Arī Latvijā visu protestu laiku neviens varas pārstāvis ne reizi neiznāca runāt ar cilvēkiem, tā klaji demonstrējot savu reālo attieksmi. Ja reiz Saeimā neielaiž pat tautas vēlētus priekšstāvjus, tad attieksme pret “pūli” nemaz neizbrīna. Un kāpēc gan būtu jārēķinās, ja ir savi faktčekeri un LTV, kas uz vienas rokas pirkstiem saskaita protestētājus? Ceturtās varas jeb neatkarīgo mediju vairs nav nekur, jo Latvijā viņu viedoklis tiek pirkts pilnīgi klaji, - šim laikam ir Sipenieces seja. Kaunīgais totalitārisms ir klāt, tas jau sen ir atnācis. Nekautrīgajai jeb fināla versijai bija vajadzīgs kas lielāks par vīrusu, un par to parūpējās karš.

Karš ir klāt

Un tas no Ukrainas plašumiem ir pārceļojis uz sociālajiem tīkliem, sašķeļot visu, kas vēl bija palicis no kovidepopejas. Karš vienmēr velk līdz postu, netīrību un nelaimes, pat Latvijā tas pacēla visu zemisko, kas mīt cilvēkos. Rupjība tiešraidēs vairs neizbrīna, žurnālistikas standarti sen sabrukuši, un virtuālā mēslaine kļuvusi neizbrienama. Salīdzināt notiekošo ar Brežņeva ēru nupat jau liekas nekorekti, pagalmā lēni iesoļo 1937.gads ar stučīšanu un raganu medībām.

Kurp dosies liberālisms?

Privātums un vārda brīvība tiek likvidēta, zaļā dienaskārtība un ekoloģisms praksē ir manāmi izgāzies, nauda LGTB doktrīnu un ideoloģisko blēņu uzturēšanai sāk beigties. Bet trešā pasaule arvien stiprāk piesaka savas tiesības uz daļu no globālā pīrāga. Savukārt no “brīvās pasaules” geju kavalērijas neviens vairs īsti nebaidās, jo mirt par saviem ideāliem bezzobainie Rietumi vairs negrib. Saprotams, ka Rietumu “pīrāgs” sāks sarukt, bet dekādēs atslābusī civilizācija to nebūs ar mieru akceptēt.

Ko ar to darīt?

Elementāri, Rietumi simtiem gadu dara vienu un to pašu. Ja paliek slikti, vajadzīgs krustakarš. Un tas jau ir pasludināts. Ieguvēji, kā vienmēr, ir globālā elite. Kovids un karš ir labākie iemesli, lai saliedētu sabiedrības, izravētu citādi domājošos un liktu samierināties ar ekspluatāciju un nabadzību. Okeānijas un Eirāzijas konfliktu jau pasen aprakstījis Orvels, neko daudz te pielikt vairs nevar.

Rietumiem vairs nav vērtību, kuras nebūtu divkosīgi nodotas un degradētas. Nav nekā, ko piedāvāt pasaulei kā modeli nākotnes veidošanai. Palikušas bailes kā universāla prece. Esošā globālistu elite atgādina nacistu dienaskārtību pirms Reihstāga dedzināšanas - meli, baiļu sēšana un agresija.

Kopīgu vērtību trūkums ir glābjams tikai ar kopīga ienaidnieka meklēšanu un apkarošanu. Globālās finanšu kapitālisma elites stress ir saprotams, tūlīt Federālā Rezervju sistēma vairs nebūs visvarena, veidojas alternatīvas, un pasaules sairums makroreģionos ir tam liecinieks. Tāpēc arī vērojam pēdējos mēģinājumus saliedēt veco pasaules kārtību.

Visa pasaule ir ar mums?

Tā saka tie, kas iestājas par Ukrainu. Un savā ziņā tā tas arī ir. Tā pasaules daļa, ko kontrolē ASV dolāra impērija, vārdos un pasta sūtījumos tiešām atbalsta Ukrainu. Viņi beidzot ir pamanījuši karu, kaut Jemenā un Lībijā karo jau gadiem. Tikai viņi nav pamanījuši, ka no “visas pasaules” nāk aizdomīgs klusums. Un tas nav nejauši. Šeit var redzēt, cik ir visa pasaule:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_sanctions_during_the_Russo - Ukrainian_War#/media/File:Sanctions_2014_Russia2.svg

Ja precīzāk, tad tā ir Eiropa, Ziemeļamerika un Austrālija. Kāpēc klusē visa Āfrika, Dienvidamerika un Āzija? Tāpēc, ka šīs valstis saprot, ka veidojas jauns pasaules modelis, kas nomainīs veco, koloniālo.

Kas gaida Veco pasauli?

Visticamāk, jauns Reihs. Vai ground zero līmeņa restarts, ko Eiropā veiks izsalkušu migrantu bandas, kuras viegli konsolidēsies zem tās identitātes, kas būs visaptverošākā, proti, islams. Lai novērstu patēriņa līmeņa krišanās izraisīto haosu, iespējams, būs nepieciešama stingra un ļoti represīva diktatūra, kas neceremonēsies arī ar tiem, kas vēl atcerēsies pagātnē eksistējošās cilvēka tiesības un brīvības.

Cik rāda vēstures pulkstenis?

Apmēram 1937. gads pēc Trešā Reiha laika. Vēl var paspēt nesteidzīgi iekāpt kuģī uz Čīli, Urugvaju vai Maroku, paņemot līdzi ģimenes vērtslietas. Vai restartēties Mogiļevā, uzslienot guļbūvi kāda Lukašenko kolhoza pievārtē. Iespējams, ka tuvākajām dekādēm tie arī būs gana nopietni argumenti dzīves vietas izvēlē.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...