Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kovidsērga parādīja, kā dažos gados izčākst viss, par ko postmoderna pasaule bija cīnījusies un uzskatījusi par savām vērtībām. Cik plāns ir civilizācijas apvalks vecajā, labajā Eiropā, pierāda nesenie neirozes saasinājumi, kurus izraisīja Ukrainas - Krievijas karš.

Liberālisma sairums

Tādas elementāras lietas kā tiesības uz sava ķermeņa neaizskaramību tika sekmīgi apstrīdētas un vairs pat netiek diskutētas. Tie, kas joprojām atļaujas to darīt, tiek dēvēti par “domestic terrorists” - Orvela cienīgs jaunvārds, kas apzīmē cilvēkus no vajājamo disidentu saraksta. Un ar šo ļaužu kategoriju var darīt pilnīgi visu - atlaist no darba, izslēgt no sabiedrības, uzlikt profesiju aizliegumu un pat noslēgt bankas rēķinu un iesaldēt tajā nopelnīto naudu. Vai mēģināt atņemt bērnus, kā tas tika praktizēts vienā otrā ASV štatā. Tiesības uz abortu šobrīd laikam ir palikušas vienīgās, kas netiek ierobežotas.

https://www.theguardian.com/global - development/2021/feb/22/world - faces - pandemic - human - rights - abuses - covid - 19 - antonio - guterres

Maksa par pilsonisko aktivitāti ir augsta. Visi, kas iedrošinājās protestēt pret absurdiem un nesamērīgiem ierobežojumiem, tika aplikti ar milzīgiem, iznīcinošiem sodiem no Rīgas līdz Otavai. Politiķi ir pārstājuši jebkādā veidā reaģēt uz sabiedrības viedokli, jo daudz vienkāršāk ir uzrīdīt cilvēkiem kaujas suņus nekā iznākt parunāt ar tautu.

https://metro.co.uk/2022/01/03/amsterdam - anti - lockdown - protester - mauled - by - dog - in - clash - with - police - 15854728/

Arī Latvijā visu protestu laiku neviens varas pārstāvis ne reizi neiznāca runāt ar cilvēkiem, tā klaji demonstrējot savu reālo attieksmi. Ja reiz Saeimā neielaiž pat tautas vēlētus priekšstāvjus, tad attieksme pret “pūli” nemaz neizbrīna. Un kāpēc gan būtu jārēķinās, ja ir savi faktčekeri un LTV, kas uz vienas rokas pirkstiem saskaita protestētājus? Ceturtās varas jeb neatkarīgo mediju vairs nav nekur, jo Latvijā viņu viedoklis tiek pirkts pilnīgi klaji, - šim laikam ir Sipenieces seja. Kaunīgais totalitārisms ir klāt, tas jau sen ir atnācis. Nekautrīgajai jeb fināla versijai bija vajadzīgs kas lielāks par vīrusu, un par to parūpējās karš.

Karš ir klāt

Un tas no Ukrainas plašumiem ir pārceļojis uz sociālajiem tīkliem, sašķeļot visu, kas vēl bija palicis no kovidepopejas. Karš vienmēr velk līdz postu, netīrību un nelaimes, pat Latvijā tas pacēla visu zemisko, kas mīt cilvēkos. Rupjība tiešraidēs vairs neizbrīna, žurnālistikas standarti sen sabrukuši, un virtuālā mēslaine kļuvusi neizbrienama. Salīdzināt notiekošo ar Brežņeva ēru nupat jau liekas nekorekti, pagalmā lēni iesoļo 1937.gads ar stučīšanu un raganu medībām.

Kurp dosies liberālisms?

Privātums un vārda brīvība tiek likvidēta, zaļā dienaskārtība un ekoloģisms praksē ir manāmi izgāzies, nauda LGTB doktrīnu un ideoloģisko blēņu uzturēšanai sāk beigties. Bet trešā pasaule arvien stiprāk piesaka savas tiesības uz daļu no globālā pīrāga. Savukārt no “brīvās pasaules” geju kavalērijas neviens vairs īsti nebaidās, jo mirt par saviem ideāliem bezzobainie Rietumi vairs negrib. Saprotams, ka Rietumu “pīrāgs” sāks sarukt, bet dekādēs atslābusī civilizācija to nebūs ar mieru akceptēt.

Ko ar to darīt?

Elementāri, Rietumi simtiem gadu dara vienu un to pašu. Ja paliek slikti, vajadzīgs krustakarš. Un tas jau ir pasludināts. Ieguvēji, kā vienmēr, ir globālā elite. Kovids un karš ir labākie iemesli, lai saliedētu sabiedrības, izravētu citādi domājošos un liktu samierināties ar ekspluatāciju un nabadzību. Okeānijas un Eirāzijas konfliktu jau pasen aprakstījis Orvels, neko daudz te pielikt vairs nevar.

Rietumiem vairs nav vērtību, kuras nebūtu divkosīgi nodotas un degradētas. Nav nekā, ko piedāvāt pasaulei kā modeli nākotnes veidošanai. Palikušas bailes kā universāla prece. Esošā globālistu elite atgādina nacistu dienaskārtību pirms Reihstāga dedzināšanas - meli, baiļu sēšana un agresija.

Kopīgu vērtību trūkums ir glābjams tikai ar kopīga ienaidnieka meklēšanu un apkarošanu. Globālās finanšu kapitālisma elites stress ir saprotams, tūlīt Federālā Rezervju sistēma vairs nebūs visvarena, veidojas alternatīvas, un pasaules sairums makroreģionos ir tam liecinieks. Tāpēc arī vērojam pēdējos mēģinājumus saliedēt veco pasaules kārtību.

Visa pasaule ir ar mums?

Tā saka tie, kas iestājas par Ukrainu. Un savā ziņā tā tas arī ir. Tā pasaules daļa, ko kontrolē ASV dolāra impērija, vārdos un pasta sūtījumos tiešām atbalsta Ukrainu. Viņi beidzot ir pamanījuši karu, kaut Jemenā un Lībijā karo jau gadiem. Tikai viņi nav pamanījuši, ka no “visas pasaules” nāk aizdomīgs klusums. Un tas nav nejauši. Šeit var redzēt, cik ir visa pasaule:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_sanctions_during_the_Russo - Ukrainian_War#/media/File:Sanctions_2014_Russia2.svg

Ja precīzāk, tad tā ir Eiropa, Ziemeļamerika un Austrālija. Kāpēc klusē visa Āfrika, Dienvidamerika un Āzija? Tāpēc, ka šīs valstis saprot, ka veidojas jauns pasaules modelis, kas nomainīs veco, koloniālo.

Kas gaida Veco pasauli?

Visticamāk, jauns Reihs. Vai ground zero līmeņa restarts, ko Eiropā veiks izsalkušu migrantu bandas, kuras viegli konsolidēsies zem tās identitātes, kas būs visaptverošākā, proti, islams. Lai novērstu patēriņa līmeņa krišanās izraisīto haosu, iespējams, būs nepieciešama stingra un ļoti represīva diktatūra, kas neceremonēsies arī ar tiem, kas vēl atcerēsies pagātnē eksistējošās cilvēka tiesības un brīvības.

Cik rāda vēstures pulkstenis?

Apmēram 1937. gads pēc Trešā Reiha laika. Vēl var paspēt nesteidzīgi iekāpt kuģī uz Čīli, Urugvaju vai Maroku, paņemot līdzi ģimenes vērtslietas. Vai restartēties Mogiļevā, uzslienot guļbūvi kāda Lukašenko kolhoza pievārtē. Iespējams, ka tuvākajām dekādēm tie arī būs gana nopietni argumenti dzīves vietas izvēlē.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...