Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo trīs gadu laikā ir bijuši kopumā deviņi gadījumi, kad aizsaulē aizgājušiem ļaudīm ir oficiāli fiksēti „sevišķie nopelni Latvijas valsts vai Rīgas pilsētas labā”, kas bijuši pietiekami, lai viņu apbedīšanai piešķirtu vietu Rīgas I un II Meža kapos.

Aizvadītā gada nogalē plašāku ievērību radīja fakts, ka noslepkavotais advokāts un maksātnespējas advokāts Mārtiņš Bunkus, pateicoties savas mātes aktivitātēm un izvairīgai Tieslietu ministrijas vēstulei, kas Kapsētu pārvaldē tika traktēta kā nelaiķa valstisko nopelnu atzīšana, ticis apbedīts gandrīz blakus Jāņa Čakstes kapavietai.

Taču izrādās, ka ir bijuši vēl astoņi nelaiķi, kas pēdējos gados ir apbedīti oficiāli slēgtajos I un II Meža kapos un Raiņa kapos. Tāpat kā noslepkavotā maksātnespējas administratora gadījumā par katru no viņiem oficiāla vēstule ir saņemta no kādas respektablas sabiedriskās organizācijas vai ministrijas

2017. gadā šāda „ekskluzīvā” kapavieta ir tikusi piešķirta tikai viena, - pēc Latvijas Mākslinieku savienības lūguma vienvietīga kapavieta I Meža kapos piešķirta Andreja Rozenberga apbedīšanai, par to oficiāli saņemot 352 eiro.

Nākamajā gadā divvietīgas kapavietas piešķirtas divu citu kultūras jomas pārstāvju apbedīšanai I Meža kapos, par katru no tām iekasējot 493 eiro, - uz Aleksandra Kublinska nopelniem norādījusi Kultūras ministrija, bet uz Laimdotas Auziņas – Latvijas Rakstnieku savienība.

Toties pērn piešķirtas veselas sešas „ekskluzīvās” kapavietas, turklāt maksa iekasēta tikai par vienu no tām: 352 eiro samaksāti par vienvietīgu kapavietu I Meža kapos, kur pēc Latvijas Kinematogrāfu savienības rekomendācijas apbedīts Mārtiņš Milberts.

Savukārt pēc tam stājās spēkā 2019. gada 5. marta Satversmes tiesas spriedums, ar kuru šādas maksas iekasēšana tika atzīta par prettiesisku, un turpmāk „ekskluzīvās” kapavietas ir tikušas piešķirtas bez maksas.

II Meža kapos divvietīga kapavieta pēc Latvijas Futbola federācijas ieteikuma piešķirta Jāņa Skredeļa apbedīšanai, un turpat vienvietīga kapavieta pēc Latvijas Hokeja federācijas rekomendācijas atvēlēta Elmāra Baura apbedīšanai.

Uz Viļņa Krēsliņa (trīsvietīga kapavieta I Meža kapos) valstiskajiem nopelniem norādījusi Ekonomikas ministrija, bet uz Ilonas Skaidrītes Mažeikas (divvietīga kapavieta Raiņa kapos) – Latvijas Zinātņu akadēmija.

Interesanti, ka, kā liecina Kapsētu pārvaldes sniegtā informācija, četrvietīgā kapavieta gandrīz blakus J. Čakstes kapam M. Bunkus apbedīšanai piešķirta tikai pēc 2019. gada martā pieņemtā Satversmes tiesas sprieduma. Kā zināms, M. Bunkus tika nogalināts krietni agrāk – 2018. gada 30. maijā.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...