Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr atklātībā nāk aizvien jaunas norādes uz to, kā Valsts ieņēmumu dienesta „pasūtījuma lietas” tiek „piesegtas” prokuratūrā un kā visaugstākais „piesedzējs” ir ģenerālprokurors Juris Stukāns, viņš pats mēģina klusēt, aizbildinoties ar atmiņas zudumu. Pietiek.com šodien publicē trīs Lapsaas iesniegumus LR Prokuratūrai un personiski ģenerālprokuroram, uz kuriem J. Stukānam būs pagrūti neatbildēt.

1. LR Prokuratūrai

Šā gada 14. aprīlī izdevums Neatkarīgā ir publicējis šādu interviju „Intars Štālbergs: Jaunzemes un Stukāna amnēzija par sapulcēm Lato Lapsas krimināllietā ir liekulīga”.

Tā kā gatavojos vērsties tiesībsargāšanas iestādēs ar iesniegumu par, iespējams, prettiesisku vai pat noziedzīgu pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna rīcību, vēlos no Jūsu iestādēs saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem, kas saistīti ar šajā publikācijā minēto:

1) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Pēdējā sēdē, kurā es piedalījos, Stukāns bija nosaucis konkrētu termiņu, līdz kuram Lato Lapsas lietā jāuzsāk kriminālvajāšana.”

Vai šīs ziņas atbilst patiesībai?

Ja jā, kāds bija šādas „nosaukšanas” tiesiskais pamatojums? Kāds bija šis termiņš? Kādu iemeslu dēļ šis J. Stukāna rīkojums nav izpildīts?

Ja nē, vai Jūsu iestāde vai tās darbinieks J. Stukāns ir pieprasījuši atsaukt šīs ziņas?

2) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Sapulču formāti bija dažādi. Tajās vairāk prasīja stāstīt visiem dzirdot, kas ir izdarīts konkrētajā lietā. Interesanti, kādēļ visiem ir tagad iestājusies amnēzija saistībā ar to pašu sapulcēs pārrunāto Lato Lapsas lietu? Tā bija viena no tām lietām, par kuru bija ļoti liela interese tieši no augstāko amatpersonu puses.

Kā šī interese izpaudās? Vai tādējādi, lai tiktu forsēta virzība lietas izmeklēšanā?

Lika ļoti bieži atskaitīties, arī gatavot prezentācijas par paveikto. Augstākajā līmenī (kur piedalās arī VID ģenerāldirektore) saistībā ar šo lietu šādas tikšanās bija vismaz trīs.

Kurš šajās sanāksmēs piedalījās? Ģenerāldirektore, viņas vietnieki, vēl kādas amatpersonas?

Jau teicu par šo amnēziju par prokuratūras apmeklējumu.

Pie ģenerālprokurora Jura Stukāna gājāt līdzi?

Man kā tiešajam vadītājam tur vajadzēja būt. Vairākas reizes tiku apiets, un manas līdzdalības šajās tikšanās reizēs nebija, izņemot pēdējo reizi 2022. gada sākumā, kad notika tikšanās, kurā piedalījās Stukāna kungs, Nodokļu un muitas policijas vadība, kā arī pārstāvji no prokuratūras.”

Vai šīs ziņas par to, ka saistībā ar kriminālprocesu, kurā man ir statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess – 2022. gada sākumā ir notikusi šāda sapulce, kurā piedalījies Jūsu iestādes darbinieks J. Stukāns, atbilst patiesībai?

Ja jā, kāds bija šādas sapulces rīkošanas un J. Stukāna dalības tajā tiesiskais pamatojums?

Ja nē, vai Jūsu iestāde vai tās darbinieks J. Stukāns ir pieprasījuši atsaukt šīs ziņas?

3) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Arī atskaitīties pie VID vadības par šo lietu izmeklētāja tika izsaukta, apejot mani kā vadītāju. Tādēļ ir ļoti interesanti, kāpēc visiem lielajiem vadītājiem pēkšņi iestājusies amnēzija, jo tajās tikšanās piedalījās gan Ieva Jaunzeme, gan Nodokļu un muitas policijas vadība, gan arī prokuratūras pārstāvji, tajā skaitā ģenerālprokurors Stukāna kungs. Norādu arī to, ka sapulces notika ne tikai Ģenerālprokuratūrā, bet arī tika rīkotas VID telpās ar pieaicinātiem pārstāvjiem no Ģenerālprokuratūras, tādēļ vēl jo vairāk nav pieņemama šāda veida rīcība no augstāko amatpersonu puses, kad pēkšņi ir aizmirsts par to, nerunājot jau par Ievas Jaunzemes noliegumiem.

Vadībai bija ļoti liela interese par to, kā notiek šajā lietā procesuālās darbības, un bija īpaša interese par izņemtajiem datu nesējiem un tajos esošo informāciju. Kratīšanās itin bieži tiek izņemti datu nesēji, un tas nav nekas ārkārtējs. Tas parasti lielu interesi vadībai neraisa. Interesi par informāciju datu nesējos vadībai raisīja tieši šī Lato Lapsas lieta. Manas nodaļas lietvedībā atradās aptuveni divi simti lietu.”

Vēlos no Jūsu iestādes saņemt ziņas, kad tieši, kur tieši un ar kādu tieši Jūsu iestādes darbinieku līdzdalību notika katra no I. Štālberga minētajām sapulcēm un kāds bija katras no šīm sapulcēm rīkošanas tiesiskais pamatojums.

3) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Es saprotu, ka ir bailes no atbildības un bailes zaudēt ietekmi, bet tomēr, lūdzu, uzņemieties atbildību un godīgi pasakiet: - jā, bija tā tikšanās pie ģenerālprokurora saistībā ar Lato Lapsas lietu. Stukāna kungs iziet no situācijas, sakot, ka neatceras. Nu labi, bet zemāka ranga amatpersonas taču atsaucās uz Stukāna kungu, norādot, kurā datumā lieta jānodod kriminālvajāšanas uzsākšanai. Stukāna kunga kalendārā uz galda ir šis datums ierakstīts. Konkrēts datums tika nosaukts pēdējā tikšanās reizē Ģenerālprokuratūrā. Tad jautājums, kas tas par kalendāru Stukāna kungam ir bijis uz galda - vecais kalendārs vai baznīcas kalendārs? Tieši manis vadītajās lietās, ne Lato Lapsas lietā, bet citās, tika nevis vienkārši sasaukta sapulce, bet gan taisīta cirka izrāde, kurā piedalījās gan Stukāna kungs, gan Ieva Jaunzeme, Iekšējās drošības pārvaldes vadība, gan prokurori. Pilna zāle bija ar cilvēkiem, un man tur lieta bija jāprezentē.”

Tā jā Jūsu iestādes darbinieks J. Stukāns ir publiski paziņojis, ka viņš I. Štālberga minēto „tikšanos pie ģenerālprokurora” neatceroties, sniedziet ziņas – kādā veidā Jūsu iestādē tiek fiksēta šādu tikšanos norise un pašu tikšanos fakts.

Ja tas netiek fiksēts, sniedziet skaidrojumu – kādu iemeslu dēļ tas netiek fiksēts.

2. Jurim Stukānam, pašreizējam LR ģenerālprokuroram

Šā gada 9. martā es vērsos Jūsu pašlaik vadītajā iestādē ar šādu informācijas pieprasījumu:

„Šā gada 5. martā Latvijas Televīzija pārraidīja sižetu, no kura izrietēja, ka Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs Juris Stukāns ir sniedzis iestādes atbildi uz masu saziņas līdzekļa jautājumu.

Attiecīgajā sižetā šī atbilde tika atspoguļota šādi: “Stukāns pēc “de facto” nosūtītas fotogrāfijas Lūri neatpazina un neatcerējās, ka būtu ar viņu ticies”.

Vēlos no Jūsu iestādes saņemt:

precīzo jautājumu, ko Jūsu iestādei Jūsu iestādes vadītāja personā uzdeva masu saziņas līdzeklis,

precīzo atbildi, ko Jūsu iestādes vārdā masu saziņas līdzeklim sniedza Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs.

Šo informāciju es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs izmantošu mediju publikāciju veidošanai.”

Uz šo pieprasījumu es esmu saņēmis šādu Jūsu iestādes darbinieka A. Pormaļa parakstītu dokumentu:

„Par iesnieguma izskatīšanu

Ģenerālprokuratūrā ir saņemts Jūsu 2023. gada 9. marta iesniegums ar lūgumu Jums sniegt precīzu informāciju par to, kādu jautājumu Latvijas Republikas ģenerālprokuroram ir uzdevis “De Facto”, un kāda atbilde ir sniegta uz šo jautājumu, par ko iet runa šā gada 5. martā Latvijas Televīzijā pārraidītā sižetā.

Informēju, ka uz Jūsu iesnieguma izskatīšanu neattiecas Informācijas atklātības likums, jo  prokuratūras informācijas apritē nav šādas dokumentētas informācijas. Šādu informāciju prokuratūrai nav pienākums arī radīt, jo nevienam prokuroram nav noteikts pienākums dokumentēt saziņu ar masu informācijas līdzekļiem.

Raidījuma “De Facto” attiecīgo sižetu Jums ir iespēja neierobežotu reižu skaitu bez maksas noskatīties atkārtoti internetā Latvijas Sabiedrisko Mediju mājas lapā https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/ka-aizsakas-vid-izmekleta-nodoklu-lieta-pret-braliem-lapsam.a499396/.

Vienlaikus vēršu Jūsu uzmanību uz to, ka uzdotie jautājumi ir saistīti ar prokuratūras amatpersonas viedokļa vai atziņu izteikšanu sakarā ar kādas personas fotoattēlu.  Informēju, ka prokuratūra nav valsts pārvaldes iestāde un prokuratūras amatpersonas viedoklis nav valsts pārvaldē izdots administratīvs akts, šāda viedokļa izteikšanai nav arī obligāti jābūt pamatotai ar iestādes informācijas apritē esošu dokumentētu informāciju.  Amatpersonai nav pienākums paust savu viedokli vai nostāju kādā indivīdu interesējošā jautājumā. Minētais izriet no fakta, ka indivīdam likums nepiešķir tiesības ar tiesas starpniecību panākt, ka amatpersona pauž savu subjektīvo attieksmi vai nostāju kādā jautājumā. Viedokļa izteikšanas pārbaude neietilpst tiesas kontroles kompetencē, tādējādi tiesa nevar ne uzlikt pienākumu sniegt viedokli, ne pārbaudīt, vai amatpersonai vispār ir viedoklis, kā arī, vai sniegtais viedoklis ir pareizs vai patiess (sk. Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2011.gada 22.decembra spriedumu lietā Nr.SKA-976/2011).

Ievērojot iepriekš minēto, nevienai prokuratūras amatpersonai nav pienākums sniegt atbildes uz Jūsu jautājumiem, līdz ar ko arī šī atbilde pēc būtības nav pārsūdzama.

Prokurors A.Pormalis.”Iepazinies ar šo dokumentu, esmu konstatējis, ka:

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā ir rupji un demonstratīvi pārkāpusi Informācijas atklātības likumā noteiktos termiņus atbildes sniegšanai uz informācijas pieprasījumu,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā nav sniegusi manis pieprasīto informāciju,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā, pārkāpjot labas pārvaldības normas, ir mēģinājusi mani kā informācijas pieprasītāju pārliecināt par to, ka man neesot tiesību pārsūdzēt tās administratīvu lēmumu par informācijas nesniegšanu,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā ir rupji un demonstratīvi ignorējusi Informācijas atklātības likumā noteikto pienākumu informēt mani par informācijas nesniegšanas atteikuma pārsūdzēšanas kārtību.

Ar šo es:

Pārsūdzu Jūsu iestādes lēmumu nesniegt manā 9. marta iesniegumā pieprasīto informāciju,

Pieprasu sniegt manā 9. marta iesniegumā pieprasīto informāciju,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, rupji un demonstratīvi pārkāpjot Informācijas atklātības likumā noteiktos termiņus atbildes sniegšanai uz informācijas pieprasījumu,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, mēģinot mani kā informācijas pieprasītāju pārliecināt par to, ka man neesot tiesību pārsūdzēt tās administratīvu lēmumu par informācijas nesniegšanu,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, rupji un demonstratīvi ignorējot Informācijas atklātības likumā noteikto pienākumu informēt mani par informācijas nesniegšanas atteikuma pārsūdzēšanas kārtību,

Pieprasu sniegt man ziņas par Jūsu iestādes darbinieka A. Pormaļa juridisko kvalifikāciju, ņemot vērā viņa demonstrēto nihilistisko attieksmi vai nekompetenci jautājumos, kas saistīti ar informācijas pieprasījumiem Jūsu iestādei.

3. Jurim Stukānam, pašreizējam LR ģenerālprokuroram

„Šā gada 5. martā Latvijas Televīzija pārraidīja sižetu, no kura izrietēja, ka Jūs kā pašreizējais LR ģenerālprokurors esat sniedzis iestādes atbildi uz masu saziņas līdzekļa jautājumu.

Attiecīgajā sižetā šī atbilde tika atspoguļota šādi: “Stukāns pēc “de facto” nosūtītas fotogrāfijas Lūri neatpazina un neatcerējās, ka būtu ar viņu ticies.”

Tā kā Jūsu vadītā iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā man ir paudusi labas pārvaldības normām neatbilstošu viedokli, ka man neesot tiesību tai pieprasīt informāciju saistībā ar šo atbildi, es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot veidot mediju publikāciju par visaugstāko valsts amatpersonu saziņu ar medijiem un tajā demonstrētajiem morāles principiem (vai to neesamību), aicinu Jūs saņemt drosmi un

1) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – kāds bija precīzais jautājums, ko Jūsu vadītajai iestādei Jūsu personā uzdeva masu saziņas līdzeklis,

2) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – kāda bija precīzā atbilde, ko Jūsu iestādes vārdā masu saziņas līdzeklim sniedzāt Jūs kā Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs.

3) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – vai kopš minētā jautājuma uzdošanas Jūs esat veicis kādas darbības, lai noskaidrotu, vai esat ticies ar VID izmeklētāju Initu Lūri? Ja jā, kādas tieši? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...