Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ja ukraiņu rīcībā jau būtu viss iepriekš pieminētais, tad pat bērnudārzniekam ir skaidrs turpmāko notikumu scenārijs - ukraiņi atkāpjas dziļāk savā teritorijā, ievilinot pretinieku un piespiežot to izstiept loģistiku. Tiek veikts māņu pretuzbrukums citā virzienā. Tam seko trieciens ar HIMARS, izmantojot arī ATACMS raķetes pa pretinieka noliktavām un komandcentriem. Ar tanku ķīļu palīdzību tiek aplenkts pretinieka grupējums vai grupējumi (atkarībā no situācijas), vienlaicīgi nogriežot tos to apgādes līnijām. Tad artilērija un aviācija sāk metodiski iznīcināt aplenkto grupējumu līdz pēdējam okupantam.”

Tas ir fragments no mana šī gada februārī Pietiek.com publicēta raksta ar virsrakstu “Pulkstenis tikšķ Donbasā”. (https://pietiek.com/raksti/pulkstenis_tiksk_donbasa/). Atzīšos, ka cerēju gūt estētisku baudu, vērojot, kā NATO apmācīti un apbruņoti ukraiņu spēki veic pretinieka aizsardzības pārrāvumu, kas rezultējas vienā vai vairākos operatīvajos aplenkumos, vai, ja spēki to atļauj, veic stratēģiska līmeņa aplenkumu ar sekojošu pretinieka iznīcināšanu - kaut kas līdzīgs Vērmahta operācijām pirmajos mēnešos pēc apsteidzoša uzbrukuma PSRS.

Diemžēl realitāte ienesa savas korekcijas. Šajā sakarā vēl viens izraksts no iepriekš pieminētā raksta: “Izlasot šo, lasītājam var rasties jautājums - kāpēc tāda steiga ar smagā bruņojuma piegādēm Ukrainai un tikai tagad. Faktiski tagad ir runa par to, kurš pirmais paspēs - Kremļa žurka vai ukraiņi.” Izskatās, ka pirmie paspēja iebrucēji. Pieļauju, ka krievu ģenerālštābs cītīgi seko maniem rakstiem Pietiek.com, tāpēc arī savlaicīgi izveidoja dziļi ešelonētu aizsardzības līniju visā frontes garumā. Attiecībā uz pirmo daļu tas, protams, ir joks, bet pārējais atbilst realitātei. Arī Kahovskas HES tika uzspridzināta, lai aizkavētu ukraiņu uzbrukumu virzienā Hersona-Azovas jūras piekraste, kas no militāra viedokļa bija pareizs solis.

Šeit rodas loģisks jautājums - kāpēc Ukrainas sabiedrotie nedeva smago bruņojumu jau pēc agresora Kijivas ieņemšanas operācijas izgāšanās, kad kļuva skaidrs, ka nekāda partizānu kara nebūs, bet būs pilna mēroga karš ar visa veida bruņojuma pielietošanu? Ja šis bruņojums būtu savlaicīgi piegādāts, tad šodien ukraiņiem nenāktos “grauzties” nocietinātās pretinieka pozīcijās. Ar raķešu ATACMS un F-16 lidaparātu piegādi nav skaidrības pat šodien.

Pastāv viedoklis, ka ASV nav ieinteresēta Krievijas ātrai sagrāvei Ukrainas teritorijā, bet cer pakāpeniski novājināt Kremļa režīmu līdz tā sabrukumam. Šim viedoklim varētu piekrist, ņemot vērā to, ka Kremļa “gopņiks” ar savu kodolrungas vicināšanu ir parakstījis sev nāves spriedumu, turklāt cita loģiska izskaidrojuma “gumijas vilkšanai” ar bruņojuma piegādi vienkārši nav (par to, ka visas atrunas attiecībā uz F-16 piegādi ir baltiem diegiem šūtas, biju jau rakstījis iepriekš- https://pietiek.com/raksti/kapec_ukrainai_nedod_f-16/?nomob).

Šādos apstākļos ukraiņu ģenerālštābs ir izvēlējies nogaidīšanas taktiku, taupot dzīvā spēka resursus un necenšoties par katru cenu pārraut pretinieka aizsardzību, bet tā vietā izmantot savas priekšrocības izlūkošanā un augstas precizitātes artilērijā.

Saskaņā ar vairuma analītiķu pausto Ukrainas BS uzbrukuma “karstā fāze” bija sākusies 05.06.2023. Līdz tam tika veikti izlūkošanas reidi nelielu grupu sastāvā (līdz rotai). Sākot no 5.jūnija, tika iesaistīti jau lielāki spēki bataljonu taktisko grupu sastāvā, un uzbrukumi tika veikti 3- 4 virzienos praktiski visā frontes garumā, turklāt atsevišķos virzienos nedēļas laikā pretinieks tika atspiests līdz 5 km attālumā. Vēlāk gan šīs virzības ātrums samazinājās, kas ļāva KF AM runasvīram Konošenkovam muldēt par to, ka Ukrainas armija ir kārtējo reizi pilnīgi iznīcināta. Savukārt Kremļa žurka Pēterburgas forumā paziņoja saviem viesiem no Āfrikas, ka esot iznīcināti pieci no diviem uz to brīdi ukraiņu rīcībā esošajiem Patriot kompleksiem.

Šajā fāzē ukraiņu uzdevums acīmredzot ir uztaustīt vājās vietas pretinieka aizsardzībā, lai tad veiktu pārrāvumu aizsardzības dziļumā, novirzot tur stratēģiskās rezerves ar sekojošu izeju operatīvajā telpā un uzbrukuma izvēršanu. Vienlaikus tas liek pretiniekam “izšķīdināt” savas rezerves paliekot neziņā par ukraiņu plānoto galvenā trieciena virzienu. Tanī pat laikā atsevišķās vietās, piemēram, pie apdzīvotās vietas Velika Novosilka un Bahmutā, kur pretiniekam bija izveidojušies izvirzījumi ar izstieptiem flangiem, ukraiņu spēki, veicot flangu triecienus, ir radījuši krieviem operatīvā aplenkuma draudus. Kā uzskata daži analītiķi, tad kopumā dotajā periodā kaujās tika iesaistītas 3 ukraiņu brigādes no tām 12, kas tika sagatavotas un apbruņotas atbilstoši NATO standartiem, gatavojoties vasaras ofensīvai.

Lai aiztaupītu kreņķi maniem kritiķiem - dažādiem nelgām un dīvānā pirdējiem, nobeigumā atzīmēšu, ka raksts ir tapis 17.06.2023 un uz tā publicēšanas brīdi var būt notikušas būtiskas izmaiņas kara laukā. Sekojam līdzi. Un vēl - viss šeit sarakstītais ir simtprocentīgs atstāsts tam, ko 30 gadus atpakaļ prognozēja un savā YouTube blogā izklāstīja pazīstamais analītiķis un ex-čekists Jurijs Švecs, atsaucoties uz savu insaideru LV ZS štābā majoru Jāni Slaidiņu.

Slava Ukrainai un necilu galu krievu okupantiem!

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...