Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viena no Latvijas atpazīstamākajām jauniņajām „universālajām protestētājām” Selma Teodora Levrence (attēlā pa kreisi, blakus Edgara Jaunupa māsai) izsprukusi no kriminālprocesa par neslavas celšanu Nacionālajai apvienībai, paskaidrojumos policijai paziņojot – viņas paustais esot bijis tikai viedoklis, un viņai „nebija nekādas domas celt neslavu pret augstākminēto politisko partiju”.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē resoriskā pārbaude tika sākta šā gada aprīlī, kad Levrence, gaviļaini paziņojot par Nacionālās apvienības Twitter profila bloķēšanu, to atzīmēja ar šādu ierakstu: “Latvijas galēji labajai partijai, kurai ir saites ar nacistu teroristiem visā Eiropā un kura daudzus gadus ir bijusi vadošās koalīcijas daļa, beidzot ir apturēts tās konts Twitter.”

No šī ieraksta varēja noprast, ka S. Levrence publiski pauž apzināti nepatiesas ziņas par to, ka Nacionālajai apvienībai ir „saites ar nacistu teroristiem visā Eiropā”, kas būtu kvalificējams kā Krimināllikumā minēts noziegums – neslavas celšana.

Taču principiālā protestētāja paskaidrojumos policijai, kā izriet no tās lēmuma par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, savu principialitāti nolēmusi pieklusināt un no iepriekšējiem skaļajiem paziņojumiem faktiski atteikusies, - tas esot bijis tikai viņas viedoklis, nekas vairāk.

„2020.gada 02.jūlijā savā paskaidrojumā Selma Teodora Levrence paskaidroja, ka viņai pieder interneta vietnes “Twitter” konts (..) un vienā no saviem rakstiem Selma Teodora Levrence uzrakstīja savas domas un subjektīvu viedokli par partiju “Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””. Selmai Teodorai Levrencei nebija nekādas domas celt neslavas celšanu pret augstākminēto politisko partiju, Selma Teodora Levrence vienīgi un, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 100.pantu, izteica savu subjektīvu viedokli,” fiksēts policijas lēmumā nesākt kriminālprocesu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...