Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nila Ušakova vadītā Rīgas pašvaldība divu nedēļu laikā nav spējusi noskaidrot, kas īsti tās uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētā, un šīs informācijas apkopošanai un apstrādei esot vajadzīgs ilgāks laiks.

„Rīgas pilsētas būvvalde ir saņēmusi Jūsu 20.04.2018. iesniegumu (reģistrēts Rīgas domē 21.04.2018. ar Nr. RD-18-618-pi; turpmāk - Iesniegums) ar lūgumu sniegt informāciju par pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kas pašvaldības uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētas teritorijā.

Būvvalde informē, ka pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 14. panta pirmās daļas 3. punktu atbilde tiks sniegta līdz 21.05.2018., jo informācijas apkopošanai un apstrādei ir nepieciešams papildu laiks,” – šāda ir vienīgā atbilde, ko divu nedēļu laikā ir spējis sniegt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs.

Ušakova vadītajai pašvaldībai 20. aprīlī tika pieprasīts sniegt pilnu informāciju par to, kas ir tās pašvaldības iestādes vai kapitālsabiedrības, kas pašvaldības uzdevumā nodarbojas ar koku izzāģēšanu galvaspilsētas teritorijā, par katru attiecīgo juridisko personu minot tās pilnu nosaukumu.

Tāpat pašvaldībai ir pieprasīts sniegt informāciju par to, cik gadījumos katra no šīm juridiskajām personām laikā posmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 20. aprīlim ir veikusi koku izzāģēšanu galvaspilsētā.

Par katru gadījumu pašvaldībai pieprasīts sniegt datus par konkrētā koka nozāģēšanu precīzu vietu, konkrētās iznīcināšanas laiku (datums, laiks), šīs iznīcināšanas veicējiem (konkrētā domes struktūra vai kapitālsabiedrība, tās konkrētie darbinieki, par katru darbinieku minot vārdu, uzvārdu un ieņemamo amatu) un konkrētās nozāģēšanas pamatojumu.

Kā zināms, Ušakova vadītā pašvaldība ir iemantojusi bēdīgu slavu ar to, ka Rīgā nozāģēto koku skaits ir vairākkārt pārsniedzis jauniestādīto koku skaitu. Tāpat pašvaldības darbinieki pēdējā laikā vēl apšaubāmāku popularitāti guvuši, pa naktīm iznīcinot stādus, ko tukšajās koku dobēs ir iestādījuši aktīvisti.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...