Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laikā, kad uzbeku uzņēmējs Akbars Abdullajevs kritis nežēlastībā savā valstī, viņš pamazām „atbrīvots” arī no saviem īpašumiem Latvijā. Pietiek rīcībā nonākuši dokumenti liecina, ka ar apšaubāmas pilnvaras palīdzību A. Abdullajevam atsavināts arī miljonus vērts nekustamais īpašums Jūrmalā, Kāpu ielā 98.

Viens no šiem dokumentiem ir ar 2016. gada 15. decembri datēts pirkuma līgums, no kura izriet, ka uzbeku uzņēmējs ir pārdevis savu īpašumu Krievijas iedzīvotājam Igoram Vlaskinam par 350 tūkstošiem eiro.

Taču, kā redzams, no zemesgrāmatas informācijas, jau desmit gadus iepriekš, 2006. gadā šis pats īpašums ir ticis pārdots par gandrīz četras reizes augstāku cenu – 1,089 miljoniem latu.

2016. gada nogalē gan īpašumu ir pārdevis nevis pats A. Abdullajevs, kurš šajā laikā, kā zināms no ārvalstu medijiem, ir atradies uzbeku specdienestu rokās, bet gan uzņēmējs Valdis Bišers, kurš rīkojies A. Abdullajeva vārdā uz viņa it kā izsniegtas pilnvaras pamata.

Šis īpatnais dokuments, kura kopija tāpat ir Pietiek rīcībā, ir noformēts četrus gadus iepriekš Kiprā un pilnvaro A. Abdullajeva vārdā rīkoties gan V. Bišeru, gan kādu Jāni Zaļo. Tieši ar šo pilnvaru V. Bišers tad arī pārdevis A. Abdullajeva Jūrmalas īpašumu par summu, kas oficiāli bijusi četrreiz mazāka nekā tā iegādes summa desmit gadus iepriekš.

Par 350 000 eiro oficiāli pārdots 3690 kvadrātmetrus liels zemesgabals, kā arī dzīvojamā māja un viesu namiņš. Turklāt darījumu vēl īpatnāku padarījis fakts, ka, kā norādīts pirkuma līgumā, reizē ar pašu īpašumu vēl par 350 000 eiro novērtētas īpašumā esošās mēbeles un iekārtas, un abas summas skaidrā naudā esot samaksātas vēl pirms līguma noslēgšanas.

Tas nozīmē, ka skaidrā naudā V. Bišeram kopā samaksāti 700 000 eiro, līdz ar ko, pēc visa spriežot, ir pārkāpts likums „Par nodokļiem un nodevām” tajā redakcijā, kas bija spēkā šajā laikā un kas noteica, ka nodokļu maksātājiem „nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 euro”.

Par to, kāda bija patiesā pirkuma summa un kādus ceļus tālāk aizgāja V. Bišera – ja ticēt līgumā rakstītajam – saņemtie 700 000 eiro skaidrā naudā, drošu ziņu nav, taču Pietiek zināms, ka šo informāciju pašlaik izvērtē Finanšu izlūkošanas dienests.

Nav izslēgts, ka saistībā ar šo darījumu var tikt izvērtētas darbības ar vēl vienu A. Abdullajeva it kā parakstītu pilnvaru, kas savukārt izsniegta uzņēmējam Uldim Skudram. Kā zināms, tā ir tikusi izmantota nu jau plaši zināmajos cīniņos par Vecrīgas viesnīcu Grēcinieku ielā, kuros iesaistīta Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša dzīvesbiedre, advokāte Alla Juraša un viņas partneris Aleksandrs Berezins.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...