Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2016. gada 5. jūlijā portālā change.org uzsākta parakstu vākšana par apcietinājuma atcelšanu biedrības 13. janvāris valdes loceklim Ansim Ataolam Bērziņam.

2016. gada 8. februārī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Iveta Brimerberga pieņēma vienpersonisku, nepārsūdzamu un diemžēl bezatbildīgu un sabiedrības interesēm un kriminālprocesa un probācijas mērķim neatbilstošu lēmumu par nosacītā soda reālu izpildi Ansim Ataolam Bērziņam.

Šos mēnešus A.A.Bērziņš tiek bezjēdzīgi un nepamatoti vajāts un pazemots, cieš gan viņš pats, gan viņa ģimene. Faktiski Latvijas Republika pret viņu ir tik bargi vērsusies par uzskatiem, jo tādiem, kas 13. janvārī piedalījās nejauši un tāpēc bija gatavi teikt tiesā to, ko prokuratūra vēlējās dzirdēt, ir piespriesti simboliski sodi.

Tāpēc biedrība ir pieņēmusi lēmumu izveidot petīciju tiešās demokrātijas portālā change.org un uzsākt parakstu vākšanu tās atbalstam. Petīcija adresēta LR Saeimai, ģenerālprokuroram un AT priekšsēdētājam kā pusēm, kuru rokās ir tiesiskas sviras situācijas labošanai, kā arī Valsts prezidentam kā tiesiskuma un konstitucionalitātes garantam.

Petīcijas tekstā tai skaitā teikts:

„Pretēji Satversmē garantētajām tiesībām uz taisnīgu tiesu un Latvijas Republikas sabiedrības interesēm, Ansis Ataols Bērziņš - aktīvs un patriotisks pilsonis, kurš savu mūžu veltījis kultūrai, zinātnei, ģimenei, lauku saimniecībai, tiek likts cietumā uz gadu un astoņiem mēnešiem, tai skaitā par savo principiālo nostāju 13. janvāra tiesas procesa laikā:

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/ansis-ataols-berzins-runa-13-janvara-tiesas-apelacijas-instance.d?id=45433636

Šobrīd, pateicoties Latvijas tiesu paviršajam, negodprātīgajam darbam:

http://nra.lv/viedokli/viktors-avotins/163936-varas-stulbums-vairo-tiesas-stulbumu.htm

šo netaisnību var labot tikai Ģenerālprokurors (iesniedzot protestu), Augstākās tiesas priekšsēdētājs (iesniedzot protestu) vai Saeima (pieņemot amnestijas likumu).”

Biedrība vēršas pie visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem nav vienaldzīgs tiesiskuma liktenis mūsu valstī, atbalstīt un parakstīt šo petīciju.

An error has occured