Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Var ļoti daudz un gudri, pat dažkārt - pārāk gudri spriest par korupcijas ietekmi uz valsts ekonomiku, tās politiku, sabiedrību vai atsevišķu indivīdu kopumā, bet, ja teorijai neseko prakse ar cietumsodiem un īpašumu konfiskāciju, tad viss paliek tukšu runu līmenī.

Par korupcijas sekām un ietekmi uz valsti katrs var pārliecināties vienkārši no Valkas iebraucot Valgā, - viss redzams un saprotams ar neapbruņotu aci, un nekādi dižie pierādījumi nav nepieciešami. Vēsturiski sanāca tā, ka estiņu mentalitātes vai Somijas ietekmes, vai visa kopā dēļ mūsu kaimiņi jau deviņdesmitajos aizgāja pa citu ceļu. Aizgāja tā, ka šodien mēs un viņi esam pilnīgi atšķirīgas valstis un diemžēl ne Latvijas labā.

Jautājums - ko var darīt praksē ? Neskatoties uz milzīgu pesimismu kopumā, uzskatu, ka daži risinājumi eksistē. Sākšu attālināti. Ar zinošiem cilvēkiem no bijušās politiskās elites aprites, kuri šodien bauda mieru pensionāru statusā un makšķerē zivteles piemājas dīķos, apspriedu, kur un kā Latvijā vissmagāk zog.

Pilnīgi nostatus minama Rīgas dome ar visām tās struktūrām, apakšstruktūrām, uzņēmumiem utt. Tur zog visi un zog jebko, kas nav piesiets. Pie kam - galvaspilsētas mēra maiņa šo procesu neietekmē ne par centu, iepriekš zaga krievi, nu pie lietas ķērušies prievīšu bāleliņi.

Līdzvērtīgi Rīgas domei zog tikai Latvenergo tās akciju sabiedrību formātos. Tālāk seko ministrijas, kurās pats zagšanas process tehnoloģiski juridiski un no finanšu inženieringa viedokļa ir stipri komplicēts, bet ar atdevi, ka uz vienu projektu var izņemt 100 miljonus eiro, tāpēc faktiski problēmu nav.

Par korupciju prokuratūrās, tiesās, policijās un specdienestos ir atsevišķa novele. Pietiek, ka man personīgi kādreizējais Valsts kontroles kolēģijas loceklis ir teicis: ''Esmu redzējis un pieredzējis visu, bet, kā zog Iekšlietu ministrijā, tā nezog nekur."

Ja par korupciju VID un tās kriminālo aktivitāšu piesegstruktūrā - Nodokļu un muitas policijas pārvaldē jautājumi nerodas un pēc būtības ir izsmelti, tad tāda citas ministrijas kontrolinstitūcija kā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir palikusi bez pelnītas uzmanības.

Nepelnīti PVD nav plašsaziņas līdzekļu uzmanības lokā kaut vai tāpēc, ka tā dēvētajā ''Terehovas muitnieku lietā" pie apšaubāmām kravu kustībām pāri ES ārējai robežai vismaz attālināti vajadzēja novīdēt fitosanitārai kontrolei.

Šoreiz nerunāšu par to, ka visi šie zēni Terehovā tika paņemti aiz dziesmas tāpēc, ka nevis ņēma, bet ņēma, kā traki un slikti dalījās ar Rīgu. Nu un ne mazsvarīgi, ka visi šie Terehovas un Grebņevas cirki jau sen bija līdz kaklam mūsu stratēģiskajam partnerim.

Tieši necilajam PVD pēc informētu cilvēku un bijušo darbinieku atklāsmēm ir milzīga loma neiedomājama apjoma nelikumīgas izcelsmes kravu kustībā iekšā - ārā Latvijas teritorijā. Tā ir zelta bedre, par kādu Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes veči var tikai sapņot. Pie kam tāpat kā Rīgas domē priekšsēdētāja maiņai šeit neko neizsaka ministra rotācija, jo sistēma ir stabila un nemirstīga.

Viss, kas saistīts ar PVD, ir milzīga nozares specifika, kurā bez šauras profesionālas izglītības nejaušam cilvēkam no malas maz kas ir saprotams. Knifs ir tajā, ka PVD, lai kādu izčakarētu, izspiestu atsitienu vai tieši otrādi - pievērtu acis, izmanto ikdienā mazzināmu struktūru BIOR. Ja juridiski korekti, tad ''Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtu ''BIOR''''.

''1. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts, turpmāk tekstā - Institūts, ir zemkopības ministra pārraudzībā esošs valsts zinātniskais institūts - atvasināta publiska persona. 2. Institūta pilnais nosaukums ir Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR".

3. Institūta nosaukums angļu valodā – Institute of Food Safety, Animal Health and Environment „BIOR”. Institūta nosaukums krievu valodā - Hаучный институт пищевой безопасности, здоровья животных и окружающей среды „BIOR”.

Institūta juridiskā adrese ir Lejupes iela 3, Rīga, LV - 1076. 4. Institūts veic zinātnisko darbību un nodrošina atbalstu zinātniskās kvalifikācijas iegūšanā un pilnveidošanā pārtikas, veterinārmedicīnas, vides, zivsaimniecības un citās bioloģijas nozarēs.

5. Institūta darbības mērķis ir radīt jaunas zināšanas, lai nodrošinātu cilvēku, dzīvnieku un vides veselību, dzīvnieku labturību un drošas un nekaitīgas pārtikas apriti, kā arī zivju un citu ūdens bioloģisko resursu saglabāšanu un sabalansētas un ilgtspējīgas izmantošanas iespējas Latvijā. ''

Kā teiktu krievi, te pat velns kāju lauzīs.Ja kas, tad BIOR var arī testēties uz COVID - 19.

Kāpēc apstājos pie BIOR? Tāpēc, ka bezprecedenta korupcijai šeit, manuprāt, ir vājā vieta - savs Ahileja papēdis. Īsumā - jēga ir tur, ka visu ko pārbauda un administrē PVD, tas lēmumus pieņem uz analīžu un ekspertīžu pamata, ko izsniedz BIOR, tam faktiski šajā sfērā ir monopoltiesības Latvijā.

Uz sarunu pamata ar cilvēkiem, par kuru godprātu man nav šaubu, var saprast, ka šodien aptuveni 30% no visām BIOR analīzēm, slēdzieniem un ekspertīzēm ir nepareizas, un nepamatotas. Pats galvenais - tās apzināti tiek sagrozītas no ekspertu puses, manis teiktajam jau šodien ir juridiski nostiprināti starptautiski apliecinājumi. Tomēr pagaidām uzskatīsim, ka tādu nav.

Tāpēc tuvākajos trīs mēnešos gan juridiskas, gan fiziskas personas nosūtīs uz BIOR šādus tādus paraugus analīžu un ekspertīžu veikšanai, līdztekus pilnīgi identisku paraugu laikā un vietā nosūtot uz analogām starptautiski sertificētām laboratorijām Polijā, Vācijā un, piemēram, Beļģijā vai Lielbritānijā.

Tad to visu skaisti saliksim kopā, izanalizēsim, ievietosim Excel tabulā un, izmantojot ES mehānismus, centīsimies šo kantori aizklapēt ciet, ja nesanāks - vismaz smagi jo smagi pabendēt dažam labam noskaņojumu un sašūpot amata krēslu.

Skats kā jebkuram vidēji statiskam letiņam kopumā uz Latviju man ir pesimistisks, bet, kā teica Martins Luters Kings, ''I have a dream". A ja nu sanāk? Varbūt ir iespējams, ka var nezagt, un varbūt kādreiz būs iespējams ticēt Latvijas politiskai varai? Varbūt...

Morāle: kā ticēt BIOR Covid - 19 testa rezultātam, nu kā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...