Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav šaubu, ka veloceliņu izbūve ir svarīga. Vispirmām kārtām jau ekoloģijai. Kā nekā velosipēdi nepiesārņo atmosfēru, un būtu tik jauki, ja tūkstošiem auto vietā pa Rīgu brauktu desmitiem tūkstošu velosipēdu. Kā zināms, Rīga tiek vainota, ka ir pārāk maz veloceliņu un pārvietošanās ar velosipēdu nav pārāk droša intensīvās satiksmes un nepieciešamības braukt pa ietvēm dēļ.

Krasta ielā top jauns veloceliņš. Ak, cik jauki! Tagad vairs velosipēdistiem nebūs jālavierē mašīnu straumē intensīvajā satiksmē.

Krasta iela, kā zināms, ir gana plata. Vai nu tur nepietiks vietas arī velosipēdiem!?

Tomēr, kā izrādās, Rīgas būvvalde platajā Krasta ielā tomēr nav atradusi vietu veloceliņam, tādēļ tas tiek būvēts zaļajā zonā. Ko tas nozīmē? Gluži vienkārši – maksimāli tuvu Krasta ielu ieskaujošajai koku alejai. Pat ne tuvu – tieši koku saknēm virsū.

Es kā profesionāls arborists viennozīmīgi varu pateikt, ka šis veloceliņš, kas uzgūlis koku saknēm, kokus iznīcinās. Tie gluži vienkārši nokaltīs un ies bojā.

Vai veloceliņš ir šī upura vērts?

Atgādināšu, kas teikts Rīgas domes saistošajos noteikumos:

Apstādījumos aizliegts lauzt un apzāģēt kokus, to zarus, bojāt mizu, stumbru, vainagu un saknes, kā rezultātā bojājumu dēļ koks daļēji vai pilnībā zaudē savu augtspēju.

Publiskos apstādījumos aizliegts bojāt apstādījumus – visas ar augiem apaudzētās, dabīgā vai mākslīgā veidā veidotas un koptas teritorijas.

Tad kādēļ ar Rīgas būvvaldes svētību tiek likts veloceliņu izbūvēt tieši virs koku saknēm? Vai būvvalde saņems sodu par to, ka pārkāpj pašas izdotos noteikumus?

Pievienoju foto no notikumu vietas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...