Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Vai ārvalstu eksperti vienmēr ir objektīvi?

Raits Pērkons, trimdas latvietis
19.10.2017.
Komentāri (27)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zigzag

26.10.2017. 22:18

Rigvir pelna naudu ārzemēs un iegulda Latvijaa, cik zināms vairak kā 2milj zinatniskā centrā un arī labdaribā, vai tas nav mazas valsts sapņu modelis?
Gruti iedomaties, ka tur ir kada krapšana, ja tas tiek lietots kopš 2004.g. Par kimiju gan droši zināms, ka 100% būs slikta dūša, nebūs mati un gala rezultāts vienmēr viens un tas pays, ar visiem gudrajiem un dargajiem petijumiem

Atbildēt

Alla Borisovna

21.10.2017. 15:37

Man liekas, godātais Amerikas latvietis par "cepumu skandālu", ko piesauc kā piemēru par citzemju ekspertu neuzticamību. Vismaz viens tā rezultāts bija, ka "Laima" sākaražot vafeļu tortes un pildītās vafeles ar daudz mazāku transtaukskābju saturu, nekā līdz tam, kas ir tīri vērtīgs rezultāts.

Atbildēt

igauņi

21.10.2017. 10:28

»

Margarēta

Savukārt runājot par ārzemju ekspertiem, gan jau atcerēsimies kaut vai klaida letiņus, kas 90.tajos pēkšņi bija milzīga autoritātes, lai arī viens otrs ne tikai nesaprata neko no attiecīgās jomas, nepārzināja valsts situāciju, bet reizēm pat nebija intelektuāli diezko apdāvināts...


"Latvijas lielākā nelaime ir provincialisms. Ar to mēs nepatīkami atšķiramies no igauņiem, viņiem tomēr ir veselīgāka pašapziņa, kas paver vairāk attīstības iespēju un padara valsti un sabiedrību tomēr mazliet baudāmāku."

Pajautājiet igauņiem, kāpēc viņu ZVA atteicās Rigvir reģistrēt. Laikam nebija gana korumpēti un idiotiska urrāpatriotisma skarti un saviem vēžiniekiem nepierādītu medikamentu nenovēlēja.

Atbildēt

opā

21.10.2017. 01:38

Par RigVir ir dažādi viedokļi, bet tas ka viņiem nav veikti pētījumi pilnā apmērā ir fakts. Var uzskatīt to par sazvērestību, bet pētījumu metodoloģija ir izstrādāta tāda, lai varētu ar pietiekamu noteiktību pateikt, ka medikaments tiešām palīdz, nevis varbūt palīdzēs. Jā, tas ir dārgi. It īpaši vēža medikamentiem, jo jautājums nav, cik ātri no iesnām atbrīvosies, bet dzīvība vai nāve. Uzņēmumam tādas naudas nav. Tātad ir divas iespējas - aizņemties, ja kāds dod, vai atrast investoru, kas notic, ka šīs zāles var izrādīties efektīvas. Trešais variants, prasīt naudu valstij, atdodot pretī tiesības uz zālēm (cik esmu dzirdējis izgudrotāja ir testamentā norādījusi, ka zālēm jābūt pieejamām bez peļņas gūšanas, t.i., var prasīt maksāt tikai to, cik vajag, lai zāles attīstītu un saražotu)>

Atbildēt

reptilis

20.10.2017. 17:29

Ļoti labs raksts! 90% piekrītu.

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 16:24

»

Margarēta

Īstenībā nē. Paši Latvijas onkologi publiski ir atzinuši, ka naudas trūkuma dēļ onkoloģijā Latvijā izmanto novecojušas tehnoloģijas un iepriekšējo paaudžu medikamentus, kas darbojas apmēram 50% gadījumu. Ja cilvēks vēlas mūsdienīgu ārstēšanu, viņš kasa kopā naudu, ņem kredītu vai lūdz ziedojumus un ...


Pie tādiem apgalvojumiem citātus vajag likt klāt, vai vismaz aptuveni norādīt, kur informāciju pārbaudīt. Piemēram onkologs Eglītis 16.oktobra rakstā nra.lv norādīja, ka gadā inovatīvie būtu nepieciešami ap 1000 cilvēku. Tātad niecīgai daļai.
Jo vēzis ir ļoti dažādu slimību apzīmējums. Pēc pašām vispārīgākajām klasifikācijām ir vairāk nekā 200 tipu. Ir vēži, ko pirmkārt ārstē ķirurģiski, kā, piemēram, krūts vēzi, ir tie, ko ķirurģiski nu nekādi. Melanomu 1. stadijā operē, 2. ko vairāk, piemēram, kārtīgi pētīto interferonu dod cilvēkiem ar augsta riska audzējiem. Nē, protams, var paziņot, ka ķirurgiem rokas pie pakaļas pieaugušas, un viņi nekad un ne mūžam audzēju kārtīgi neizgriezīs, rigivirstu pētījumā operētos, ķīmjotos pacientus izglābis tieši Rigvir, bet tas ir jāpierāda.

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 16:10

»

Margarēta

Nu, vispār jau talidomīds ir sliktākais piemērs zālēm, ko kāds it kā baigi pamatīgi pēta pirms lietošanas


Iegūglē EMA, sākuma lapā atrodi Find medicine, tad Human un tur ir alfabēta kārtībā sagrupētas visas ES reģistrētās zāles. Lai gan var uzreiz iegūglēt Talidomīds zāļu apraksts un Revlimid (tur aktīvā viela ir talidomīda atvasinājums) zāļu apraksts, un varēsi uzskatāmi redzēt, cik cītīgi zāles pēta, pirms lietot klīniskajā praksē. Bet rigviristi pat atbildēt nespēj, kā vīruss, kas neinficējot veselos audus, var izraisīt caureju? Un ko tas vīruss, kas veselos audus neinficējot, dara mazu bērnu zarnās? Jo vīruss nevar tā vienkārši vazāties apkārt ārpus šūnām!

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 16:04

»

Margarētai

"Nu, vispār jau talidomīds ir sliktākais piemērs zālēm, ko kāds it kā baigi pamatīgi pēta pirms lietošanas...


Jā, viņiem svētos avotus vajadzēja piesaukt, kur Dievmāte ganiņiem vai meitenēm ar epilepsiju esot rādījusies.

Atbildēt

Jautājums

20.10.2017. 15:18

Tieši cik stulbam ir jābūt, lai apgalvojumus pamatotu ar saiti uz antivakcīnistu lapu?

Atbildēt

Margarētai

20.10.2017. 14:31

»

Margarēta

Nu, vispār jau talidomīds ir sliktākais piemērs zālēm, ko kāds it kā baigi pamatīgi pēta pirms lietošanas


"Nu, vispār jau talidomīds ir sliktākais piemērs zālēm, ko kāds it kā baigi pamatīgi pēta pirms lietošanas.
Ja nu ir kāds pretrunīgs preparāts, tad tas ir talidomīds, kuru kādreiz bez baigas pētīšanas vieglu roku izrakstīja grūtniecēm."

Tieši tā, tas ir lielisks piemērs, kāpēc medikamentiem klīniskos pētījumus vajag obligāti, lai uzķertu blaknes. Pigors ir tāds, ka Rigvir pārstāvji talidomīda piemēru izmanto savā retorikā - re, kā talidomīds ar laiku kļuva par pretvēža zālēm. Vienīgi aizmirstot tādu sīkumu - tūkstošiem sakropļotu un mirušu bērnu, kam par cēloni bija nepietiekams pētījumu apjoms.

Atbildēt

Margarēta

20.10.2017. 14:22

»

Ieva

Onkoloģijā tagad lieto tikai to, kas darbojas. Un par medikamentu atzīst preparātu, kas ir pierādījis, ka darbojas cilvēka organismā un labuma no tā ir vairāk, nekā ļaunuma. Turklāt par ļaunumu uzskata arī to, ka pacients, lietojot konkrēto preparātu, var laikā nesaņemt efektīvas zāles...


Nu, vispār jau talidomīds ir sliktākais piemērs zālēm, ko kāds it kā baigi pamatīgi pēta pirms lietošanas.
Ja nu ir kāds pretrunīgs preparāts, tad tas ir talidomīds, kuru kādreiz bez baigas pētīšanas vieglu roku izrakstīja grūtniecēm.

Atbildēt

Margarēta

20.10.2017. 14:19

»

Ieva

Onkoloģijā tagad lieto tikai to, kas darbojas. Un par medikamentu atzīst preparātu, kas ir pierādījis, ka darbojas cilvēka organismā un labuma no tā ir vairāk, nekā ļaunuma. Turklāt par ļaunumu uzskata arī to, ka pacients, lietojot konkrēto preparātu, var laikā nesaņemt efektīvas zāles...


Īstenībā nē. Paši Latvijas onkologi publiski ir atzinuši, ka naudas trūkuma dēļ onkoloģijā Latvijā izmanto novecojušas tehnoloģijas un iepriekšējo paaudžu medikamentus, kas darbojas apmēram 50% gadījumu. Ja cilvēks vēlas mūsdienīgu ārstēšanu, viņš kasa kopā naudu, ņem kredītu vai lūdz ziedojumus un iegādājas jaunākās paaudzes preparātus pats.

Atbildēt

Tiešām ha-ha

20.10.2017. 14:01

»

Ha-Ha

Vai Kaščejevam ir izglītība medicīnā vai farmācijā


Tas pats, kurš ir Rigvir kapitāldaļu īpašnieks (attiecīgi nekādi nevar būt neitrāls eksperts) un regulāri gvelž muļķības par homeopātiskajiem vainadziņiem un kreacionismu?

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 13:55

»

b. Nevilks

Viens no Rigvir proponentiem ir... jūs neticēsiet


Nevis vienkāršs proponents, bet naudu par to saņem. Un kalnā kāpšana, cik sapratu, bija viņa sapnītis. Tas nekas, ka, piemēram, pa ceļam vēža slimniekus ilgstoši bez ūdens atstāja.

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 13:53

»

Margarēta

Skaidrs, ka onkoloģija ir viena no farmfirmu zelta āderēm un kaut kādi konkurenti te nav vajadzīgi...


Onkoloģijā tagad lieto tikai to, kas darbojas. Un par medikamentu atzīst preparātu, kas ir pierādījis, ka darbojas cilvēka organismā un labuma no tā ir vairāk, nekā ļaunuma. Turklāt par ļaunumu uzskata arī to, ka pacients, lietojot konkrēto preparātu, var laikā nesaņemt efektīvas zāles.
Bet onkoloģijā lieto vecas zāles. Piemēram, sinepju gāzi nedaudz izmainīja un tā strādā. Talidomīds un tā atvasinājumi strādā, bet tos klīniskajā praksē lieto nevis pēc principa "A moš pamēģināsim!", bet vispirms pamatīgi pēta. Un pēta zāles un izmeklējumus nodrošinot bez maksas+ pacientu apdrošinot+ nereti apmaksājot ceļu uz pētījuma centru+ ja centrā jāierodas tukšā dūšā un ilgi jāuzkavējas, arī maltīti. Un, protams, sāk ar pacienta objektīvu informēšanu. "Nevis, izārstēsim, bet, ja atstiepsi kājas, tad tāpēc, ka maz ticēji! Galvenais maksā!"

Atbildēt

Ha-Ha

20.10.2017. 13:49

»

Mja

Trimdas latvietis, latviešu produktu ptotekcionists - ar to viss pateikts. Vai kungam ir izglītība farmācijā? Medicīnā? Vai viņš pazīst visus ASV onkologus


Vai Kaščejevam ir izglītība medicīnā vai farmācijā?
Tieši tāpēc man personīgi vislielākā autoritāte šajā jautājumā ir profesors Kalviņš. Lai Dievs dod viņam spēku cīnīties pret ārzemju firmu protekcionistiem!

Atbildēt

Ieva

20.10.2017. 13:48

»

Margarēta

Savukārt runājot par ārzemju ekspertiem, gan jau atcerēsimies kaut vai klaida letiņus, kas 90.tajos pēkšņi bija milzīga autoritātes, lai arī viens otrs ne tikai nesaprata neko no attiecīgās jomas, nepārzināja valsts situāciju, bet reizēm pat nebija intelektuāli diezko apdāvināts...


Margarēta, bet ko tādu jums vēl vajag, ja ne onkologu, kas turklāt darbojas zinātnē. Piemēram, pētījums par glikokortikoīdu statusu uz krūts vēža slimnieci izklausās ļoti interesants. Ņemot vērā, ka dažiem audzējiem ir nepieciešamas zāles, kas var izraisīt alerģijas, tāpēc slimniekiem dod glikokortikoīdus, taču tie savukārt iespējams var paātrināt daža veida audzēju augšanu. Preparāta, kas nav izgājis klīniskos testus, došana visiem pēc kārtas, protams, izklausās interesantāk tiem, kas ar to pelna pamatīgu naudu. Bet pacientēm labums būs no pētījuma.

Atbildēt

Paits Rērkons

20.10.2017. 12:45

Dīvaini, bet vienīgā vieta, kur Google atrod tādu personu kā "Raits Pērkons", ir šis Pietiek raksts.

Rigviristi varēja jau nu papūlēties un izdomāt ticamāku "trimdas latvieti". Un mazāk lasīt NaturalNews, AgeOfAutism un citas konspirāciju/ķīmisko trašu vērotāju vietas, no kurienes nāk fantastiskie apgalvojumi, ar kuriem cienījamu ārstu un zinātnieku te cenšas nomelnot.

Atbildēt

Ivars

20.10.2017. 12:34

Žurnālistikas augstā dziesma - izdomāta trimdas latvieša raksts. Vai tad tiešām viss kauns maizē apēsts?

Atbildēt

Mja

20.10.2017. 12:29

Trimdas latvietis, latviešu produktu ptotekcionists - ar to viss pateikts. Vai kungam ir izglītība farmācijā? Medicīnā? Vai viņš pazīst visus ASV onkologus?
Ne viss, kas ražots LV ir labs.

Atbildēt

Margarēta

20.10.2017. 11:54

Savukārt runājot par ārzemju ekspertiem, gan jau atcerēsimies kaut vai klaida letiņus, kas 90.tajos pēkšņi bija milzīga autoritātes, lai arī viens otrs ne tikai nesaprata neko no attiecīgās jomas, nepārzināja valsts situāciju, bet reizēm pat nebija intelektuāli diezko apdāvināts.
Latvijas lielākā nelaime ir provincialisms. Ar to mēs nepatīkami atšķiramies no igauņiem, viņiem tomēr ir veselīgāka pašapziņa, kas paver vairāk attīstības iespēju un padara valsti un sabiedrību tomēr mazliet baudāmāku.
Tieši provinciālā domāšana un mentalitāte ir tā, kas like atkārt žokli un uzreiz noticēt, ja atnāk kāds no pašas Rīgas, ārzemēm vai ASV un pasaka, kā ir. Pat ja mēs par šo cilvēku neko daudz nezinām, mēs kā īsti pāķi uzreiz piekrītam, jo viņš tak no... {vajadzīgo ielikt un pasvītrot}

Atbildēt

Čupakabra>Valdis

20.10.2017. 11:46

Kāds PB pētījums? Tur ir PB nauda un izkārtne, bet "pētījumu"veic pašu bāleliņi un tautumeitas.

Atbildēt

Margarēta

20.10.2017. 11:29

Skaidrs, ka onkoloģija ir viena no farmfirmu zelta āderēm un kaut kādi konkurenti te nav vajadzīgi.
Jā, pastāv iespēja, ka Rigvir efektivitāte nav līdz galam pierādīta daudzos un dažādajos pētījumos un izmēģinājumos, kas ar gadiem kļūst aizvien garāki un sarežģītāki, bet ne vienmēr objektīvāki (galu gala medikamenti tiek arī atsaukti blakņu dēļ, lai gan izgājuši visus sarežģītos pētījumu posmus), pastāv iespēja, ka medikamenta izpētes cikla garums, dārdzība un sarežģītība padara medikamentu reģistrēšanu praktiski neiespējamu maziem un jauniem uzņēmumiem un pētniecības institūtiem, tādējādi lielās farmfirmas ir nodrošinājušas sev ērtas pozīcijas.
Taisnība, protams, arī, ka RigVir ir vecs preparāts, atklāts jau sen, BET farmācijas vesture ir daudz gadījumu, kad kaut kas ir pētīts, tad pamests, pēc gadu desmitiem atkal kļuvis aktuāls un tagad tiek gan ražots, gan lietots.
Un pastāv arī tāda iespēja, ka gadījumā, ja RigVir būtu nevis onkoloģijas medikaments, bet iespēja apturēt kādu jaunu, bīstamu infekcijas slimību (kaut ko ebolveidīgu), kas sāktu izplatīties rietumu pasaulē, visi uzspļautu randomizētajiem, aklajiem, dubulatklajiem pētījumiem un testētu šo medikamentu dzīvajā. Diemžēl vēža pacienti mirst klusām un nevienu neinficē, turklāt mirdami ir ļoooooti ienesīgi farmfirmām. Secinājumus var izdarīt katrs pats.

Atbildēt

b. Nevilks

20.10.2017. 10:44

Viens no Rigvir proponentiem ir... jūs neticēsiet:

https://disqus.com/by/einarsrepse/

Atbildēt

Lauķis

19.10.2017. 22:07

Mētāšanās ar miljoniem - Latvijā ierasta lieta. Skolai Ls 300,o savulaik nevarēja atrast, bet cik aizgāja Parex-am? Tā jau arī pašlaik notiek. Kaut kur nauda trūkst vai vispār nav, taču šahiste savā ministrijā plāno izdevumus algām palielināt. Tā saucas sakarīga saimniekošana. Vai jābrīnās, ka ļaudis brauc prom?

Atbildēt

Valdis

19.10.2017. 20:43

Tipisks piemērs Čakšas -Vānes Pasaules Bankas pētījums par medicīnu Latvijā.Iztērēti 1.4 mlj nodokļu maksātāju naudas par kilogramu makulatūras.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...