Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

LDDK: Latvijā ir pārāk maz uzņēmēju, lai varētu nopelnīt pietiekami daudz naudas. Kāpēc tad mums ir pārāk maz uzņēmēju? Kāpēc cilvēki Latvijā negrib/nespēj nodarboties ar uzņēmējdarbību?

Mēs esam kaut kādi neriktīgi vai saimnieka lomai nederīgi? Atbilde, manuprāt, ir vienkārša - uzņēmējdarbību neveicinoša/bremzējoša vide plašā šī vārda nozīmē.

Uzņēmējs šobrīd ir Latvijas cilvēkkapitāla kritiskais resurss. Nav pietiekošs daudzums cilvēku, kas gribētu un varētu veidot/vadīt biznesu.

Ekonomikas sapratnē kreisi orientētās pēdējās desmitgades valdības (turklāt nemitīgi uzsverot savu uzticību liberālajai ekonomikai) ir panākušas to, ka biznesam radītie šķēršļi ir apslāpējuši motivāciju cilvēkiem veidot savu biznesu.

Uzņēmējdarbības vide ir pārregulēta, un uzņēmēja prestižs sabiedrībā ir nolīdzināts līdz ar zemi. Rezultātā ekonomika stagnē, un esam kļuvuši par "Baltijas pastarīšiem", arī valsts parāds pieaug.

Vai šo izaicinājumu var atrisināt, palielinot nodokļus un valstij piederošo uzņēmumu infrastruktūras maksas/dividendes valsts budžeta salāpīšanai kā tas tiek piedāvāts no valdošo partiju puses?

Skaidrs, ka nē.

Risinājums ir gaužām vienkāršs pēc būtības - palielināt cilvēku motivāciju veidot savu biznesu. Taču tas ir grūti realizējams politiskās gribas trūkuma dēļ.

Tātad samazināt/vienkāršot birokrātiju, veidot saprātīgu un vienkāršu nodokļu politiku, nodrošināt īpašuma neaizskaramību, atgriežot nevainīguma prezumpciju attiecībā uz nodokļu un naudas uzkrājumu lietām utt.

Vai kaut ko no tā mēs atrodam jaunās valdības deklarācijā?

Es neatradu, tāpēc visticamāk turpināsies pašreizējās tendences un pēc šīs valdības izbeigšanās, ja vien tā spēs aizkavēties uz kaut cik ilgu laiku, uzņēmēju visdrīzāk būs vēl mazāk ar visām no tā izrietošajām sekām.

P.S. Rezultāts ir nodomu un darbu bezkaislīgākais vērtētājs un vienmēr ir taisnīgs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...