Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai Jurim Jurašam varētu būt tālejošs plāns izveidot fiktīvu partiju apvienību – JKP kopā ar puspajukušo KPV LV – un tādējādi tikt pie KPV paredzētā iespaidīgā valsts finansējuma? Par to liek domāt jaunākie notikumi nu jau pastāvīgajā jezgā saistībā ar cīkstiņiem par varu KPV LV daudzgalvainajā „spicē”.

Jaunās – varbūt likumīgās, varbūt tomēr ne – KPV LV valdes loceklis Toms Andersons šodien nāca klajā ar paziņojumu, ka valde plānojot šonedēļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) nodot audioierakstu, kurā kāds partijas Saeimas deputāts runājot par, visticamākais, KPV LV deputātu balsu iespējamu pirkšanu.

Nododu portāla lasītāju ievērībai veselus divus audioierakstus, no kuriem pirmo, pēc visa spriežot, ierakstījusi bijusī Rimi pārdevēja, tagadējā KPV LV valdes locekle un Saeimas deputāta palīdze Agnese Zaļakmentiņa un kuri uzskatāmi demonstrē – kas KPV LV sapulcējušos indivīdu izpratnē ir „balsu pirkšana”.

Domāju, ka nekļūdīšos, uzskatot, ka tieši ierakstītajā KPV LV Saeimas frakcijas sēdē, kurā notika balsojums par frakcijas vadītāju, Ralfs Nemiro ir tas, kurš deklarējis: ja nu kādam frakcijas vadītājam paredzētā samaksa ir būtisks jautājums, tad viņš ir gatavs atteikties no posteņa Saeimas Tautsaimniecības komisijā, - lai kāds to algu saņem, bet frakciju vajadzētu vadīt cilvēkam, kurš kaut ko sajēdz no politiskās virtuves. Un... tā arī visa "balsu pirkšana", kuru tagad sola atmaskot bijusī Rimi pārdevēja un pārējā partijas jaunā valde.

Savukārt otrajā audioierakstā dzirdams tas pats T. Andersons un KPV LV Saeimas deputāts Aivars Geidāns, bet kopumā visa šī jezga ir par tiem 643 000 eiro, kas atbilstoši Egila Levita izlobētajai kārtībai katru gadu partijai pienākas no nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Tas, kā šī nauda ir tērēta pērn, pēc visa spriežot, agri vai vēlu ieinteresēs tiesībsargāšanas iestādes. Savukārt par to, kas pie tās rokas varēs pasildīt šogad, ir sākusies īsti nopietns cīkstiņš, kurā šādi smieklīgi audioieraksti un līdzīgi „kompromati” vēl ir tikai ziediņi.

Ir skaidrs, ka „slikti guļoša” nauda agri vai vēlu piesaistīs „profesionāļu” uzmanību. Labi saprotams, ka J. Jurašs un viņam līdzīgie lietu kārtotāji, noraugoties, kā no KPV LV naudas apsaimniekošanas ir atbīdīti KPV LV Saeimā ievēlētie pārstāvji un tagad ap to rosās analfabētiski amatieri, tajā nevar mierīgi noskatīties. Turpinājums noteikti sekos.

Audio 1: Noklausīties · Lejuplādēt

Audio 2: Noklausīties · Lejuplādēt

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...