Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

Pietiek lasītājs
07.01.2020.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja, ka no 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt mediju eksperte Rita Ruduša, bet satura redaktora amatā stājies pētnieks un sociālantropologs Andris Saulītis.

Sīkāk netiek paskaidrots, kāpēc šādas pārmaiņas bija vajadzīgas, un nav arī plašāk diskutēts, kāpēc tieši šīs un nevis citas personas ir apstiprinātas tik būtiskos amatos sabiedriskajā TV? Par Rudušu jau rakstījuši citi, tikai kaut kādu iemeslu dēļ nav pieminēts, ka viņa ir viena no aktīvākajām lienošās divvalodības aizstāvēm.  

Tomēr ir vērts pievērst uzmanību arī jaunajam LTV satura redaktoram Andrim Saulītim. LTV savā paziņojumā norāda, ka Saulītis esot „pēdējo divu gadu laikā regulāri publicējis komentārus un analītiskus rakstus sabiedrisko mediju portālā LSM.lv”.

Tomēr, pārbaudot faktus, proti, ielūkojoties LSM.lv portālā, rodas pamatotas aizdomas vai LTV nebūs tīši maldinājuši sabiedrību? Sadaļā “autori” pie Andra Saulīša vārda kopš 2015. gada atrodamas vien piecas ziņas. Bet viņa blogu ierakstu lapā minēto divu gadu laikā redzami tikai 10 ieraksti. (1) Tie paši ne pārāk izvērsti, saturiski plāni, bez īpašām pētniecības pazīmēm, avotiem.

Tas nozīmē, ka Saulītis publicējis vidēji vienu ierakstu divu mēnešu laikā. To par nekādi nevar dēvēt par “regulāru ieguldījumu.” Tādēļ ir pamats uzskatīt, ka LTV būs izvēlējušies uzdot vēlamo par esošo. Šādas rīcība no LTV puses ir klasificējama kā demagoģija jeb viltus ziņu apzināta izplatīšana. 

Protams, būtu naivi iedomāties, ka tiks atklāti paziņots, kādēļ šādas pārmaiņas notikušas un kādi politiskie grupējumi tās organizējuši. Šāda klaja manipulēšana ar faktiem un necaurspīdīgums rada nopietnas aizdomas, ka arī Latvijā līdzīgi kā Putina Krievijā sabiedriskie mediji ir nonākuši noteiktu politisko spēku kontrolē.

Avots: 1) LSM autori - Andris Saulītis https://www.lsm.lv/autors/andris-saulitis/

An error has occured