Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš 2015.gada dzīvnieku aizsardzības organizācijas (DZAO) intensīvi cenšas pievērst politiķu un ierēdņu uzmanību mīļdzīvnieku (pārsvarā suņu un kaķu) pārprodukcijas un bezatbildīgas vairošanas problēmai Latvijā, kas nekādi netika regulēta, jo atbildīgā nozares ministrija - Zemkopības ministrija (ZM) sistemātiski izvairījās izstrādāt efektīvus normatīvus, kas nodrošinātu mīļdzīvnieku vairošanas kontroli, labturības prasības dzīvnieku audzētavās, mazinātu ēnu ekonomiku un pārtrauktu ražot mīļdzīvniekus, kuru iekārtošana pie saimniekiem nav iepriekš izplānota un nodrošināta.

13.Saeimas laikā atsevišķa deputātu grupa, kas bija pārstāvēta no visdažādākām frakcijām, kā atsevišķu Dzīvnieku aizsardzības likuma, turpmāk tekstā - DZAL, likumprojektu (Nr.507/Lp13) iesniedza 5 DZAO prasības, tai skaitā par mīļdzīvnieku audzētāju kontroles nepieciešamību. Tomēr nozares ministrijas – Zemkopības ministrijas pretdarbības dēļ, piedāvājot citus grozījumus (tikai kontrolēt dzīvnieku piedāvājumu sludinājumus), šie deputātu grupas priekšlikumi 13 Saeimas laikā pat netika aizvirzīti līdz 1.lasījumam.

14.Saeima 2023.gada pavasarī sāka izskatīt ZM piedāvātos grozījumus DZAL. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā uz 1.lasījumu komisijas deputāti konstatēja mīļdzīvnieku pārprodukcijas cēlonisko būtību un uzlika par pienākumu ZM sadarbībā ar DZAO sagatavot jēgpilnus priekšlikumus, lai tiktu kontrolēta mīļdzīvnieku vairošana, novērsta ēnu ekonomika šai jomā, aizstāvētas patērētāju tiesības, iegādājoties dzīvnieku mazuļus, un tiktu nodrošināta kontrole dzīvnieku labturībai audzētavās.

2023. gada vasaras sākumā ZM organizēja 2 darba grupas, kurās nepieciešamība kontrolēt mīļdzīvnieku vairotājus diemžēl atkal tika noignorēta, bet vairotāji panāca, ka kaķenēm gadā pieļaujami 2 metieni iepriekš noteiktā 1 metiena gadā vietā, jo kaķenes tak cieš un viņu tieksme ir apmierināma.

Vienmēr, kad DZAO rosina beidzot uzsākt mīļdzīvnieku vairotāju kontroli, seko zibenīgs mēģinājums novērst uzmanību un rosināt ar dažnedažādām prasībām apgrūtināt mīļdzīvnieku glābēju - patversmju un DZAO darbu. Tā notika arī 2023.gada jūnijā, kad no 2 personām - deputāta Putras un VARAM parlamentārās sekretāres Geduševas (abi no politiskās apvienības „Apvienotais saraksts”) tika iesniegti identiski priekšlikumi glābēju kontrolei: visiem, kuri palīdz izmitināt, aprūpēt, iekārtot nelaimē nokļuvušus vai pamestus mīļdzīvniekus, esot jāreģistrējas kā patversmēm. Patversmēm esot nepieciešami atkal jauni vēl birokrātiskāki darbības noteikumi.

2023.gada 20.septembrī DZAO pie Saeimas rīkoja piketu, kurā, nepiekrītot nemitīgajai glābēju apgrūtināšanai, pieprasīja nekavējošu mīļdzīvnieku vairošanas kontroles ieviešanu. Deputāti uzdeva šo situāciju risināt ZM un nākt uz Saeimu ar vienotu kompromisu.

Kompromiss ir panākts: DZAL jāievieš normas, kas uzliek par pienākumu MK izstrādāt noteikumus mīļdzīvnieku vairotāju kontrolei. Šie normatīvi jāizstrādā un jāpieņem vienlaicīgi ar mīļdzīvnieku glābēju kontroli, jo dzīvniekam ir pilnīgi vienalga vai viņu aprūpē vairotājs vai glābējs. Viņš tikai vēlas būt mīlēts, atbilstoši aprūpēts un vajadzīgs. Ko teiks Tautsaimniecības komisijas deputāti?

Deputāti šodien. 12.12.23 izskatīja un akceptēja glābēju kontrolēšanas jautājumus, bet pie mīļdzīvnieku pārprodukcijas cēloņa un saknes - nekontrolētas vairošanas jau atkal iestrēga milzīgās šķirnes mīļdzīvnieku audzētāju pretestības dēļ.

Tautsaimniecības komisijas sēde turpināsies rīt, 13.12.23, lad arī redzēsim, kas ir kas un vai patiesi pietiks politiskās gribas sakārtot dzīvnieku jomu pēc būtības dzīvnieku interesēs un komisijas deputāti spēs noturēties pret jau 23 gadus ilgušo audzētāju propagandu… DZAL ir spēkā jau no 2000.gada, bet mīļdzīvnieku vairošana vēl joprojām tiek uzskatīta par hobiju.

Pievienojam video ar atklātu suņu vairošanas fermu kādā Rīgas dzīvoklī:

https://www.facebook.com/watch/?v=693663415871761

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...