Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" saviem trim valdes locekļiem pērn atalgojumā kopumā izmaksāja 2,296 miljonus eiro – par 66,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ja paskatāmies „airBaltic” 2022. gada pārskatu, kur ir atsevišķi uzrādīts valdes locekļu atalgojums, tad redzam citu skaitli. Trīs valdes locekļi kopsummā ir saņēmuši 1,549 miljonus eiro. Tātad starpība ir 747 tūkstoši eiro.

Ja šī atalgojuma starpība ir izmaksāta par citu, ar valdes locekļa pienākumiem nesaistītu darbu „airBaltic”, tad tas tā varētu arī būt, ja kaut vai bonusi par 2019. gadu kā valdes locekļu amata pienākumu pildīšanu, tad korekti būtu šos ciparus norādīt gada pārskatā.

Vai kādam gribējās ļoti šos 747 tūkstošus eiro noslēpt?

Saprotu, ka Martins Gauss nav Latvijas sabiedrībā cienīta un mīlēta persona, taču, no otras puses skatoties, Gausam nav, ko pārmest. Gausam dod un viņš ņem.  Viņš taču pats sev algu nenosaka, neizmaksā un nevar par to arī atbildēt.

Par Gausa un pārējās valdes atalgojumu atbildīga ir uzņēmuma padome un akcionārs, bez kura saskaņošanas algas noteikšana valdei nav iedomājama. Ejam tālāk - politisko atbildību par ministrijas darbību un toni nosaka ministrs un izpildi organizē valsts sekretārs/re, kurš jau arī ne tikai politiski atbild par savām darbībām.

Tātad Gausa un valdes 2,296 miljonu eiro atalgojums bija tā brīža Satiksmes ministra Tāļa Linkaita griba un Satiksmes ministrijas valsts sekretāres Ilondas Stepanovas izpildījums.

Vai tikko notikusī „airBaltic” Padomes maiņa ir saistīta ar esošā ministra Jāņa Vitenberga citādu skatījumu šajā jautājumā, redzēsim no turpmākām darbībām.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...