Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Edgars Tavars un Ainārs Šlesers ir labi un sen zināmi Latvijas politbiznesa pārstāvji. Katram no viņiem ir savs žanrs un vairākas nišas, kurās abi ir ieperinājušies, bet mērķis vienmēr ir viens – vienkārši nopelnīt, lai neteiktu, ka izzagt Latvijas valsti līdz pēdējam centam.

Abi kungi pirms neilga laika ir vienojušies par kopīgu mērķi – ir “jāapgūst” aizsardzības budžets, jo tā ir garantēta nauda un nauda šajā sferā būs vēl lielāka: ņemot vērā ģeopolitiskās tendences, aizsardzības budžets tikai augs. Gan Šlesera, gan Tavara pārstāvēto politbiznesa projektu sponsorus ļoti interesē dažādi aizsardzības resoru gan esošie, gan turpmākie iepirkumi, kuriem viņi tikai pagaidām īsti netiek klāt, bet apetīte šiem politlopiem ir milzīga.

Tieši tāpēc abi kungi ir uz pilnu klapi ieslēguši savus “sabiedriskās domas veidotājus” un improvizētās troļļu fabrikas, lai drīzumā mainītu lietu kārtību aizsardzības ministrijā. Un tagad mazliet pastāstīšu, kuri sponsori, pēc manām domām un novērojumiem, grib apgūt konkrētos aizsardzības resora iepirkumus.  

Tātad, sāksim ar Edgara Tavara pārstāvētajiem sponsoriem. Ir tāda SIA “Belss”, kas dibināta tālajā 1994. gadā. Šī uzņēmuma vadītājs Tālis Ziediņš jau izsenis ir zināms, kā kvēls ZZS atbalstītājs un savu lojalitāti ir apliecinājis ar regulāriem naudas ziedojumiem Tavara vadītajai Latvijas Zaļajai partijai (LZP).

2017. gadā pat sanāca paskaļš skandāls par to, kā LZP aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa padomnieks Jānis Zablovskis neslēptā un brutālā veidā lobēja SIA “Belss” intereses aizsardzības resorā (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/aizsardzibas-ministra-padomnieks-iepirkumos-lobejis-vienas-firmas-intereses.a249640/).

SIA “Belss” būtībā ir lielākais ieguvējs aizsardzības resora iepirkumos, un šeit būtu jānorāda arī tas, ka ne tikai aizsardzības resora. Par to jūs varat pārliecināties, iepazīstoties ar SIA “Belss” pa blatu iegūtajiem valsts pasūtījumiem: https://info.iub.gov.lv/lv/meklet/wn/SIA%20Belss/.  

Bet mēs zinām, kā Latvijā notiek ar iegūtajiem valsts pasūtījumiem – ir jādalās. Šajā gadījumā SIA “Belss” īpašniekiem (Ziediņu ģimenei) visticamāk bija jādalās ar Tavaru, un tālāk jau Tavars sadala naudu pārējiem bosiem.

Jānorāda, ka LZS ir labi pastrādājuši, aizsardzības resorā saliekot savus cilvēkus, lai viss valsts naudas apgūšanas mehānisms darbotos kā smērēts. Tātad LZS NBS vadībā ir ielikuši savus komandierus – gan NBS komandieri Leonīdu Kalniņu, gan NBS Apvienotā štāba priekšnieku Imantu Ziediņu, pat Ziediņa vietnieku Kasparu Zdanovski, - šie biedri vienmēr ir bijuši LZS virzīti kandidāti, kuri arī tagad nodrošina, ka NBS iepirkumos gandrīz vienmēr uzvar pareizie uzņēmēji.   

Kas varētu notikt tālāk – mūsu lielais par valsts prezidentu gribošais vizionārs ar miglā tītu komunista pagātni, tas pats pašpasludinātais krīzes menedžeris Uldis Pīlēns ļoti grib iegūt pāris lielos būvniecības iepirkumus, kurus drīzumā plāno izsludināt NBS.

Ja viss būtu atkarīgs tikai no NBS, tad lieta tiktu sakārtota viens un divi, bet šeit vēl būtu jāpārvar Aizsardzības ministrijas barjera, bet tur tās lietas nav tik labi sakārtotas un vairākiem aizsardzības resora vadošiem ierēdņiem nav “pareizās” izpratnes par to, kuriem uzņēmējiem būtu “jāuzvar”.   

Tagad pievērsīsimies vecajam un nemirstīgajam bēdīgi slavenajam kremļa kalpam Šleseram. Ir viņam tāds ziedotājs Arnolds Libeks. Cilvēciņš, maigi izsakoties, ir ar ļoti, ļoti nelāgu reputāciju. Jau kopš seniem laikiem viņš ir starpnieks munīcijas iegādes darījumos.

Viņš ir iekūlies neskaitāmos skandālos un nepatikšanās, tajā skaitā, manuprāt, bijis un joprojām ir saistīts ar Krievijas organizēto noziedzību, kuras uzdevumā nodarbojies ar ieroču kontrabandu uz Āfrikas valstiņām un vēl šur un tur. Būtībā Arnolds ir gatavs darīt jebko, ka tikai nauda nāk.

Šim cilvēciņam un viņa ģimenes pārstāvjiem pieder uzņēmumi SIA “Strēlnieks-A” un SIA “Zommer”, kuri jau ļoti ilgu laiku bija galvenie starpnieki attiecībā uz munīcijas piegādi gan iekšlietu struktūrām, gan aizsardzības resoram. Attiecībā uz iekšlietu resoru lietas joprojām ir sakārtotas – iepirkumi tiek veiksmīgi “uzvarēti”, un nauda nāk. Vēl jo vairāk tagad, kad Iekšlietu ministrs ir vecais komunists Māris Kučinskis (kāda starpība, tu šodien esi no PSKP, TP, LZP, ZZS, vai AS, bet rīt kaut vai no Platforma-21?), lietas turpina notikt, un pareizie turpina uzvarēt. Iesaku nedaudz pievērsties drīzumā gaidāmajiem ugunsdzēsēju depo atjaunošanas darbiem – tur jau vecie labie ZZS un AS sponsori jau pīrāgu ir sadalījuši.

Bet pirms kāda laika Libekam radās problēmas ar Aizsardzības ministriju, jo aizsardzības resors atteicās no politbiznesmeņa Libeka neatvairāmajiem pakalpojumiem un noslēdza iepirkumu ar SIA “Vairogs EU” par munīcijas iepirkumu. Un kāds pārsteigums – tieši tad uzradās “trauksmes cēlāji” par Aizsardzības ministrijas munīcijas iepirkumu. Un attiecīgi Šlesera troļļu ferma ar tās garīgo līderi Sandri Toču priekšgalā sāka aktīvi “celt trauksmi”.   

Jānorāda, ka daudziem Latvijas medijiem joprojām ir problēmas ar kritisko domāšanu un objektivitāti, kur nu vēl ar tā saucamo medijpratību. Atliek tikai nedaudz paguglēt, lai ieraudzītu, kas iepriekš ir “uzvarējuši” iepirkumus, kas ir ziedojuši konkrētām partijām un kas “ceļ trauksmi”, lai saprastu, no kuras puses vējš pūš, un izdarītu dažus uz faktiem balstītus secinājumus.  

Līdz ar to, kad jūs nākamreiz dzirdat, kad Tavars vai Šlesers kaut ko runā par šo tēmu, tad paturiet prātā šo kungu “sirdsšķīsto” motivāciju.  

Starp citu izskatās, ka Apvienotais Saraksts ar Šleseru vēl par šo to ir vienojošies, par ko mēs uzzināsim tuvākajā laikā. Vispār tāds interesants tandēms izveidojies…  krīzes menedžeri un krīzes izraisītāji ir metušies uz vienu roku, jo viens bez otra nevar eksistēt.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...