Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anderss

23.09.2017. 13:17

»

Ilona

mani satrauc tas, kas pieņemot darbā darbinieku, kurš vēl nav neko nopelnījis pēc divām nedēļām vai trija'm dienām ir jau atnesta slimības lapa. Un tas nav normāli, ka darba devējam tādam tikko atnākušam jāmaksā slimības lapa, bet tie pārējie , tad priekš tāda strādā. vai vēl labāk. nostrādā knapi mēnesi...


Pilnībā atbalstu Ilonas domu. Darba devējam nav jābūt atbildīgam par slimības laika apmaksu citādi, kā maksājot darba devēja iemaksas VSAOI fondā. Un, ja kads darbinieks vēlas slimības lapas apmaksu no pirmās datbdienas, viņam veinkārši brīvprātīgi jāparakstās uz papildus sociālo iemaksu izdarīšanu, piemēram, katru mēnesi vēl 1,5% no sava nopelnīto ieskaitot sociālajā budžetā.

Atbildēt

Krimikis

17.09.2017. 05:24

»

Unida


Pālī salasnu pirtī razbokas realizēja ar izdzertām pudelēm sit viens otram pa dullo pair.

Atbildēt

Ilona

12.09.2017. 18:39

mani satrauc tas, kas pieņemot darbā darbinieku, kurš vēl nav neko nopelnījis pēc divām nedēļām vai trija'm dienām ir jau atnesta slimības lapa. Un tas nav normāli, ka darba devējam tādam tikko atnākušam jāmaksā slimības lapa, bet tie pārējie , tad priekš tāda strādā. vai vēl labāk. nostrādā knapi mēnesi, tad saslimst un uz pusgadu. Un tad darba devējam jāmaksā kaut kāda mistiska atvaļinājum akompensācija par slimošanu. uzskatu, ka valstij ir jāapmaksā slimības lapa, vienalga no kuras dienas.Nez kāpēc tagad šajā jautājumā uz Lietuvu un Igauniju neskatamies.

Atbildēt

VB

10.09.2017. 08:43

"../ministriju, kura vēlas atņemt vienu no būtiskākajiem sociālajām garantijām, ir apšaubāmi saukt par “labklājības”""
Man šis mosaukums jau pašā sākumā likās nācis no Orvel -a.

Atbildēt

Bolseviks

08.09.2017. 18:31

»

Jurčiks

Kuru partiju tad Ivars pārstāv Jelgavas domē


Urbāna un usaka ollaizis

Atbildēt

Z-Koreja

08.09.2017. 11:30

»

Sociālists

Mūsējos. Sociālistus


Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas centrāltirgus (RCT) Mārketinga un komunikāciju daļas projektu vadītājs Ivars Jakovels.

Atbildēt

Sociālists

08.09.2017. 09:26

»

Jurčiks

Kuru partiju tad Ivars pārstāv Jelgavas domē


Mūsējos. Sociālistus.

Atbildēt

Es

08.09.2017. 07:28

Slimu cilvēku rēgošanās darbavietā ir slikta darba kultūra un antisociāla būšana.

Mums gan ir ministrija, bet labklājību ar tādu, sevišķi Vienotības vadībā, nesasniegsim.

Atbildēt

Strādnieks

07.09.2017. 17:07

Es vispār nesaprotu. Mēs maksājam 35% sociālo nodokli no pirmā eur, bet slimības lapu valsts apmaksā tikai no 11.dienas??? Tad kāpēc mēs maksājam tik lielu nodokli?

Atbildēt

Ķirks

07.09.2017. 15:34

Atkārtoju savu ierosinājumu valsts budžeta pārpalikuma radīšanai: nemaksāt algu par pirmajiem 3 "darba" gadiem visu līmeņu deputātiem no pašvaldībām līdz Saeimai.

Atbildēt

pretēji

07.09.2017. 14:42

varēja izmaksāt nelielu veicināšanas prēmiju tiem, kuri gada laikā nav vispār ņēmuši slimības lapu vai citādi tērējuši soc budžetu, tad uzreiz būtu mazāk slimības lapu. bet mums visu otrādi - sodīs visus, lai tik kāds nedabon ar viltu.

Atbildēt

Protams

07.09.2017. 14:41

Kurš gan to nezina? Arbeit machts frei!

Atbildēt

Jurčiks

07.09.2017. 10:57

Kuru partiju tad Ivars pārstāv Jelgavas domē?

Atbildēt

juris

07.09.2017. 09:33

Darba mūžā vismaz 2× gadā saķēru kādu vīrusu.Pēc aiziešanas pensijā un strauji samazinoties kontaktiem,nekādi vīrusi vairs nepielīp.Darbā vienmēr atradās kāds klepojošs un šķaudošs darboholiķis,kurš bieži vien,kā jau varonis,strādāja ar zilo lapu kabatā.Šādu rīcību darba devēji atbalstīja.Toties pret arodslimniekiem toreiz un tagad valsts ieredņi un darba devēji ir kara stāvoklī.Sevišķi naids tiek vērsts pret pensionētiem arodslimniekiem,kuriem gadiem ilgi ir liegta ārstēšana,mediciniskā aprūpe,tiek liegtas tiesības uz objektīvu veselības stāvokļa vērtējumu.Šis portāls ir vienīgais,kurš atļauj pieminēt arodslimniekus.

Atbildēt

jau Einšteins

07.09.2017. 09:31

»

Arturs Priedītis

Tekstā ir runa par neoliberālismam dārgā sociālā darvinisma vienu no realizācijas variantiem. Saprotams, sociālais darvinisms savu politiku realizē tikai maskētā veidā, jo nevar atklāti deklarēt: mums ir vajadzīgi tikai veseli strādnieki, bet slimie lai paši tiek galā ar savu slimību. Tas Reirs var ...


esot teicis (citāts avr būt neprecīzs) - divas lietas pasaulē ir bezgalīgas - cilvēku stulbums un kosmoss un par pēdējo E. neesot līdz galam pārliecināts :) :) :) Tātad, par pirmā apgalvojuma absolūto patiesumu Einšteinam nebija ne vismazāko šaubu :) :) :)

Atbildēt

Unida

07.09.2017. 09:03


Jakovels -kļička Рыжий Тарзан, ir no Jelgavas grupējuma, kurā bija izlūks Krasnopjorovs.

Atbildēt

Ilgvars

07.09.2017. 08:35

Slimības lapa man mēdz būt vienu reizi 5 gados - parasti gripas vīruss. Un domāju, ka es neesmu šajā valstī nebūt neesmu vienīgais ar tādu slimošanas biežumu. Ja statistika rāda, ka vidēji cilvēks saaukstējas 3 reizes gadā (tā teikts rakstā) un tātad 3 reizes gadā tiek ņemta slimības lapa (21 diena kopā), tad acīmredzot ir liela grupa saaukstēšanas "profesionāļu", kura saaukstējas vismaz 6 reizes gadā (42 dienas). Jānis Reirs arī pēc manām domām ir par dārznieku iecelts āzis, bet acīmredzot slimības lapas ir pietiekami plaši izmantota iespēja noorganizēt sev vēl vienu atvaļinājumu gadā un pret to ir jāmēģina cīnīties.

Atbildēt

Anderss

06.09.2017. 23:51

»

xx

Anderss , berevens - Tu dārgais rotaļniek , nauda neaug kokos ! To printē


Nu jā...
Ar troļļiem jau pagrūti sarunāties. Tik pie reizes varētu pastāstīt, kas tad ar tiem dzīvajiem cilvēkiem tajās trijās mājās nodzīvotajās dienās notiks...Taču paveseļosies cilvēki...

Atbildēt

xx

06.09.2017. 22:52

Anderss , berevens - Tu dārgais rotaļniek , nauda neaug kokos ! To printē !!!

Palielini vai samazini, bet tās spēlītes ir ar dzīviem cilvēkiem . Un nodokli vajag vispār atsaukt , jo valstī ir maksas medicīna - par ko tad vēl nodokli sagribējies , spraigais sapņotāj un aktuār?

Atbildēt

Anderss Beverens

06.09.2017. 20:34

Pie visas manas personīgās 'nemīlestības" pret LM, šoreiz šķiet, ka tajā paodies reāls veselais saprāts. Šāds risinājums principā arī manā ieskatā ir ļoti pareizs. Galu galā katrs pats atbildīgs par savu veselību visupirms, un tikai pēc ta apkārtējais kolektīvs (darbadevējs) un visa sabiedrība (ko pārstāv valsts). Slimības lapa nav vērtspapīrs, kuru iegūstot persona iegūst iespēju pelnīt, neveicot produktīvvu darbu. Slimības lapa savā būtībā ir tikai ārsta izsniegts apliecinājums, ka konkrētā persona patiešām veselības stāvokļa dēļ nav spējīga (vai nav tiesīga) veikt savus darba pienākumus dotajā laikā. Tas ir - tā drīkst neatrasties savā darba vietā, bet ārstēties ta piemērotā vietā. Un tikai sekundāri, jau atbilstīgi sociālās apdrošināšanas noteikumiem (būtībā - apdrošināšanas polisei) - var tikt saņemts pabalsts par noteiktu laiku un noteiktā apmērā. Apdrošināšanā to sauc par pašrisku. Un kāpēc lai tāds nebūtu veselības apdrošināšanā. Ja reiz strauji pieaug izmaksas, tad apdrošinātājam (VSAA) vai nu jāpalielina prēmijas (sociālais nodoklis mūsu gadījumā) vai jāsamazina izmaksas (apdrošināšanas atlīdzības). Nodokli taču palieliināt nevēlamies, vai ne?! Un, līdz ar to- šis LM piedāvātais risinājums patiešām šķiet ļoti racionāls.

Atbildēt

xx

06.09.2017. 18:46

Angliski tas saucas post-truth , starp citu 2016 gada Oxfordas vārdnīcas gada termins . https://www.standard.co.uk/lifestyle/books/3-new-books-exploring-posttruth-a3536521.html

Atbildēt

Arturs Priedītis

06.09.2017. 17:00

Tekstā ir runa par neoliberālismam dārgā sociālā darvinisma vienu no realizācijas variantiem. Saprotams, sociālais darvinisms savu politiku realizē tikai maskētā veidā, jo nevar atklāti deklarēt: mums ir vajadzīgi tikai veseli strādnieki, bet slimie lai paši tiek galā ar savu slimību. Tas Reirs var arī to nesaprast, jo pie mums neoliberālisma politika tiek realizēta, tā teikt, automātiski, konsekventi un paklausīgi ieviešot Rietumu prasības, rekomdācijas, normas u.tml. bez vietējo kadru refleksīvās apstrādes. Turklāt plaši izplatītais stulbums nemaz neļauj izprast neoliberālisma viltības.

Atbildēt

Jānim Reiram ir jāatkāpjās

06.09.2017. 16:50

Jānis Reirs nav vienkārši nejēga. Viņš ir kaitniecisks nejēga. Te ir acīmredzams uzņēmēju pasūtījums un lobijs, kuri jau gadiem ilgi ienīst slimības lapas kā tādas. Aug arodslimnieku skaits, bet vai tas no labiem darba apstākļiem? Uzņēmēju organizācijas grib izspiest pēdējo sulu no saviem darbiniekiem, lai pēc tam izmestu tos kā nevajadzīgas lupatas ārā, un Labklājības ministrija tam plānam piebalso.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...