Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."

Daudzu Eiropas valstu valdības pusotru gadu visu lika uz vakcinācijas kārts, solot, ka vakcinācija ir izeja no situācijas, taču pašlaik redzams, ka arī valstīs ar 80 un vairāk procentiem vakcinēto (vai Gibraltāra 117) tāpat nāk jaunais slimības vilnis un ierobežojumi jāievieš, jo slimo un mirst visi, arī vakcinētie.

Turklāt slimnīcas sāk pārpildīt arī slimnieki ar pandēmijas laika ielaistajām "parastajām" slimībām.

Mēģinājumi turpināt spēlēt vakcinācijas kārti, piespiežot obligāti vakcinēt, revakcinēt un būstot trešo, ceturto un piekto reizi, aizvien vairāk sāk izskatīties pēc farmācijas firmu lobētu zinātnieku un ekspertu "naudas" plāna, kam nav nekāda sakara ar realitāti.

Latvija šajā gadījumā var pavērot, ko dara Eiropas valstu valdības, kurās notiek šie protesti, un ko dara Ziemeļvalstis, kurās izvēlēta cita, daudz mierīgāka retorika un kurās ne vien nav protestu, bet arī sabiedrība kopumā visu uztver saprotoši un mierīgi.

Vainot sabiedrību Latvijā tajā, ka pilnībā nespējīgi un savā personiskajā orbītā rinķojoši politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai tie paši politiķi, kuru sarunas slēgtajā valdības sēdē spilgti pierādīja viņu spēju tikai un vienīgi rūpēties par savu ādu.

Ja uz šo naida un "skaldi un valdi" politiku joprojām "pavelkas" daļa tā saucamās inteliģences un pat mediju pārstāvji, kas savās privātajās FB slejās un intervijās valdības sponsorētajos medijos klāsta valdībai tīkamos naratīvus, ka visā vainojami antivakseri (agrāk bija ebreji, komunisti, masoni), tad laikam šai valstij ir lielākas problēmas, nekā šķita līdz šim.

Kāds pavasaris sagaida tos, kas sagaidīs pavasari, pagaidām ir atkarīgs tikai un vienīgi no katra paša spējas atgūt veselo saprātu. Protams, kam tāds vispār ir bijis. Ja tāda nekad nav bijis, var vismaz mēģināt iegūt skaidru skatu uz realitāti un tās cēloņsakarībām.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...