Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

It kā nebūtu gana ar nedēļu iepriekš pieņemtu lēmumu traģikomisku atcelšanu, veselības ministres partija iečivinājusi:

„Mīļie Latvijas iedzīvotāji! Tuvākajās nedēļās pieaugs ik dienas testēto Latvijas cilvēku skaits. Tas nozīmē, ka pieaugs arī ik dienas konstatētais inficēto cilvēku skaits. Iespējams, daudzus tas satrauks vai darīs pamatoti bažīgus. Lūdzu, atceramies, ka tas ir jāvērtē, salīdzinot Covid-19 pozitīvi testēto īpatsvaru ar testu kopējo skaitu. Mēs katrs varam palīdzēt inficēto skaitu samazināt, pašiem stingri ievērojot noteikumus un par tiem atgādinot citiem. Savukārt valdības uzdevums ir efektīvi kontrolēt noteikumu ievērošanu un, tikpat svarīgi, pilnvērtīgi un savlaicīgi atbalstīt to skartos cilvēkus. Kopā mēs to varam!”

To, ka atklāto slimnieku skaits aug, jo aug testu skaits, līdz šim biju dzirdējis no sērgas nopietnības noliedzējiem. Ne vella! Vīruss ir eksponenciāla parādība un, epidēmijai plešoties, neizbēgami apsteidz testēšanu, kas nav eksponenciāla. Grafikā tas izskatās tā (skat. attēlu).

Bet veselības ministres partija pūš pīlītes, ka slimnieku skaits turpinās augt, toties pozitīvu testu īpatsvars būs [gandrīz] nemainīgs. Vēlreiz ne vella! Sakarība ir cita: ja epidēmijai ļauj plesties, īpatsvars aug; ja pret sērgu vēršas tik stipri, ka tā sarūk, arī īpatsvars rūk.

Bet, jā, saprotu — negribas atzīt, ka aplama ir pašu izvēle polītisku apsvērumu dēļ (kalpošana atvērtu robežu un mirkļa ērtību ideoloģijai) nepietiekami cīnīties pret Ķīnas vīrusu, kas novedusi Latviju līdz pašreizējam stāvoklim un nu jau vairāk nekā divsimt cilvēku bojāejai, kuŗi būtu varējuši vēl gadiem dzīvot. Līdz tam, ka pašiem jāatzīst visai drūmas tuvākās nākotnes prognozes un jācenšas maldināt sabiedrību par to cēloni.

Nesaprotu vien, kā šīs pīlītes vēl nav lupatu lēveŗos izķidājuši citkārt naskie meluziņu un dezinformācijas atmaskotāji. Ak, nē, saprotu tomēr gan: savējie drīkst.

Pārpublicēts no ritvars.wordpress.com

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...