Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Rektoru padomes pieprasījumus un lemt par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas demisiju.

ZZS valde uzskata, ka vairāku sabiedrisko organizāciju izteiktie pamatotie iebildumi pret notiekošo izglītības nozarē ir pamats, lai valdības vadītājs atbildīgi vērtētu ministres darbu un pieņemtu atbilstošus lēmumus. Turklāt - laikā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija COVID-19 izplatības mazināšanai, ir daudzi joprojām neskaidri un neatrisināti jautājumi saistībā ar izglītības procesa organizēšanu.

Izglītība ir ļoti svarīga joma, un tajā nav pieļaujami nepārdomāti eksperimenti. Tūkstošiem skolēnu un viņu vecākiem, arī studentiem, pedagogiem un mācībspēkiem ir jābūt skaidrībai par to, kā tiek organizēts mācību process, kā un vai tiks pagarināts mācību gads, kā norisināsies zināšanu pārbaužu darbi. Šobrīd atbildes nav. Arī I.Šuplinskas spēja sadarboties ar nozari pārstāvošajām organizācijām ir kritiska.

Premjeram nekavējoši ir jāiesaistās un jālemj par izglītības un zinātnes ministra nomaiņu. Ja Krišjānis Kariņš LIZDA un Rektoru padomes aicinājumus atstās bez ievērības, ZZS apsver iespēju rosināt Saeimu lemt par I.Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

Jau pagājušā gada 3.decembrī LIZDA nosūtīja Saeimas deputātiem un Ministru prezidentam dokumentu, kurā pieprasīja atbalstīt LIZDA rosināto izglītības un zinātnes ministres demisiju. Atbalstu LIZDA pieprasījumam paudusi arī biedrība "Vecāku alianse".

LIZDA pieņēma lēmumu pieprasīt I.Šuplinskas demisiju pēc tam, kad Izglītības un zinātnes ministrija bija gatava atbalstīt tikai vienu no 15 LIZDA prasībām, divas prasības - atbalstītas daļēji, kamēr pārējās - pilnībā ignorētas. Izglītības nozares arodbiedrība nevar piekrist, ka ārkārtējās situācijas laikā tiek virzīti grozījumi likumdošanā, kas apliecina neizpratni par pedagoga darba būtību, turklāt I.Šuplinskas retorika novērtēta kā ciniska.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...