Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar pirmo reizi piedzīvoju, kā tika nopirkti pieci Saeimas deputāti. Tas notika šādi. Bija balsojums, vai Rīgas domes vēlēšanas būs uz nedemokrātisku pagarinātu 5,5 gadu termiņu vai saglabāsies demokrātiskā kārtība. KPV LV deputāti bija nolēmuši nebalsot. Tādā veidā bija iespēja panākt, ka netiek pieņemts nedemokrātisks lēmums (turklāt otrreiz lemjot jau par tajā pašā dienā pieņemtu likumu, jo ar pirmo reizi koalīcijai nesanāca).

Tad Daniels Pavļuts saprata, ka pietrūkst balsis, un aktīvi sāka zvanīties pa telefonu (laikam prasīja sponsoriem padomu vai atskaitījās). Tālāk Pavļuta kungs skrēja pie Jāņa Urbanoviča sarunāt balsi, kas neizdevās.

Lai vilktu laiku, Attīstībai/Par tribīnē sūtīja savus biedrus, lai tie bezsakarā kaut ko runā, lai būtu laiks nopirkt balsis (skatīt vakardienas Saeimas ieraksta pašas pēdējās debates pie pēdējā punkta).

Un tad tika apstrādāts Ēriks Pucens un Ko no KPV LV, kurš man personīgi teica, ka nebalsos. To var redzēt bildēs. Pieslēdzās Raivis Dzintars un Juta Strīķe. Skraidīja kā apdeguši. Izvilka Pucena kungu no zāles un apstrādāja.

Rezultātā viena!!!!!!!! balss izšķīra, ka Rīgā vēlēs domi nedemokrātiski uz 5,5 gadiem, kaut oficiālā KPV LV pozīcija žurnālistiem ir, ka mēs esam pret to.

Formāli jau KPV LV deputātu piecinieks it kā arī balsoja pret, taču, lai sasniegtu rezultātu, šoreiz balsot nevajadzēja vispār. Kāpēc? Tāpēc, ka minimālais skaits balsojumā, lai tas skaitītos, ir 50 balsis.

Ja KPV LV pieci deputāti nebūtu balsojuši, kā sākumā solīts, tad Rīgas domi vēlētu uz demokrātisku 4 gadu termiņu. Pārdevās kārtējo reizi. Salūza kārtējo reizi. Tā bija un tā būs. Lupatas un pērkamas dvēseles.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...