Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunā metiena populisti sevi apliecinājuši vēl cūcīgāk nekā priekšgājēji. Paļaujoties, ka valdības noteiktie ierobežojumi nāciju nenovedīs pie postošas krīzes, viņi valdībai šīs rūpes inkriminē kā ļaunumu. Taču šoreiz uz politiskās spēles ir cilvēku dzīvības, kuras tie gatavi iemainīt pret tādu štruntu kā vara un nauda. Nebīstoties pat Dieva, ar kura vārdu spekulē.

Valdība vakcinācijas jautājumā beidzot vienojusies par izlēmīgiem soļiem, tādēļ pandēmija Latvijas teritorijā tuvojas noslēgumam.(1) Nu laiks izdarīt secinājumus.

Paradoksālā kārtā tieši sabiedrības daļa, kas visvairāk ieinteresēta valsts aizbildniecībā, pret tās rekomendācijām vakcinēties izrādījusies visskeptiskākā.(2) Valsts cenšas apliecināt vislabākos nodomus un, balstoties humānos, nevis pragmatiskos apsvērumos, vispirms cenšas pasargāt vecīšus, kuri sevi vairs nespēj uzturēt. Bet nekā.

Cilvēki ar zemu izglītības līmeni un neveiksmīgu darba pieredzi tāpat kā daudzi mazākumtautību pārstāvji valstī ir vīlušies jau sen un ar to neidentificējas. Jo ekonomiski neaktīvus, ar iztiku vai citiem vitāli svarīgiem apstākļiem neapmierinātus cilvēkus nav iespējams motivēt ar sociālekonomisku fiasko, pie kā novestu totāla darbnespēja un dīkstāve.

Attiecīgi – sociālās atstumtības mazināšanā nepietiek ar izbraukšanu uz Eiropas fondu rēķina, Latvija vēl nevar atļauties nebūt sociāli orientēta. Valstij, kas par tevi atceras tikai krīzē, – nav ticības. Valsts, kurai beidzot no tevis kaut ko vajag, uzprasās uz atmaksu. Ejiet un vakcinējieties paši.

Savukārt, ja pēc noteikumiem nespēlē “budžetnieki”, kas atrodas permanentā valsts maizē un bauda stabilitāti pat krīzē, – tā jau ir nekaunība. Nelojālas amatpersonas vismaz nedrīkstētu vadīt citu amatpersonu darbu.

Liels naivums ir gaidīt vakcinācijas aktivitāti tieši pret koronavīrusu no nācijas, kas nav pieradusi vakcinēties. Tā 2016.gadā pret gripu vakcinēto senioru skaits Latvijā bija desmit reizes zemāks nekā Lielbritānijā, lai arī šajā grupā mirstība no sezonālās gripas ir visaugstākā.(3)

Taču Latvijā atšķirībā, piemēram, no Lietuvas, senioriem vēl līdz šī gada rudenim bija jāsedz puse no vakcīnas izmaksām.(4) (5) Valsts pēkšņo vēsti, ka vakcinācija tomēr ir svarīga, sabiedrība vēl nav sagremojusi. Jācer, ka šī vēsts aktualitāti nezaudēs arī pēc pandēmijas.

Neskaidrais, haotiskais regulējums epidemioloģiskās situācijas uzturēšanai pieņemamā līmenī jau kļuvis par klasisku pārmetumu valdībai. Iespējams, šī pieredze kalpos par mācību, ka valsts galvenajā kabinetā politiskie frīki nav jāmarinē. Politika, līdzīgi kā pārējās lietas uz šīs pasaules, izņemot reliģiju, jābalsta pierādījumos, un punkts.

Radikāli kriminologi mēdz teikt, ka cīņa ar noziedzību nodara lielāku postu nekā pati noziedzība. Šo rindu autors ir pārliecināts, ka cīņa ar pandēmiju nenodara lielāku postu nekā pati pandēmija. Taču kritēriju šādiem mērījumiem nav, mēs nezinām, kā izvērstos sērgas atstāšana pašplūsmā. Visdrīzāk arī depresiju un pašnāvību skaits pieaugtu vēl daudz krasāk.(6) Tāpat kā mēs nezinām un, jācer, nekad neuzzināsim, kādas sekas piemeklētu sabiedrību, ja valsts pārstātu uzturēt, piemēram, veselības aprūpes sistēmu un iedzīvotāji pašmācības ceļā viens otru operētu paši.

Taču pats galvenais, ko mēs šobrīd zinām, – ka mūsu vidū ir neskaitāmi daudz cilvēku, kas savus robus zināšanās gatavi aizpildīt ar čipiem, masoniem, reptīļcilvēkiem un citām pasakām atkarībā no ieinteresēto pušu piedāvājuma, lai cik bezjēdzīgi stulbs tas nebūtu. Ja pandēmija mūs nav pārliecinājusi par kardinālu nepieciešamību celt izglītības kvalitāti, tad izciestajām ierobežojumu neērtībām ir mazāka vērtība, nekā visi esam pelnījuši.

________________________

(1) https://www.lsm.lv/.../koalicija-atbalsta-obligatu.../

(2) https://www.lsm.lv/.../aptauja-lielakie-vakcinacijas.../

(3) https://ec.europa.eu/.../products.../-/ddn-20191209-2

(4) https://www.la.lv/potes-vares-sanemt-no-1-oktobra

(5) https://nra.lv/.../357806-iedzivotaju-grupas-kuras-pret...

(6) https://www.lsm.lv/.../covid-19-ietekme-ir-skarba-pieaug.../

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai...