Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija sākusi izvērtēt divu valsts iestāžu - Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Būvniecības valsts  kontroles biroja – darbinieku vēlmi lokdauna laikā kuplā pulkā apmeklēt Aizsardzības ministrijas valdījumā esošas iznomātas būves, lai veiktu to apskati.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir oficiāli paziņojis, ka 5. novembrī pulksten 11 vēloties veikt izvērtējumu „nekustamā īpašuma (būvju, zemes) ekspluatācijai” Krustabaznīcas ielā. Šīs būves un zeme ir Aizsardzības ministrijas valdījumā un ir iznomātas. Taču nomnieks pēdējā laikā ir kļuvis ministrijai nevēlams, un no tā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vēlas dažādos veidos atbrīvoties.

Apsekotāju uzskaitījums ir iespaidīgs: iestāde ir norādījusi, ka „apsekošanā piedalīsies:

˗ Inga Klodāne, Centra Apsaimniekošanas departamenta 8. reģionālās pārvaldes vadītāja.

˗ Daina Galaktionova, Centra Vides un poligonu pārvaldības departamenta vadītāja.

˗ Sigvars Zeiberts, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ekspluatācijas inženieris.

˗ Vilis Students, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieris.

˗ Gints Gžibovskis, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas eksperts.

˗ Oskars Kolovza, Centra Būvniecības departamenta Būvniecības realizācijas nodaļas projekta vadītājs.

˗ Ivo Tīss, Centra vecākais referents drošības jautājumos.

˗ Inga Rozīte, Centra Juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta Īpašumu pārvaldības un parādu piedziņas nodaļas vadītāja”.

Papildus šiem astoņiem apsekotājiem pārbaudē ir iecerējis piedalīties arī nezināms skaits Būvniecības valsts  kontroles biroja darbinieku, un tas nozīmē, ka vismaz desmit cilvēku no dažādām mājsaimniecībām lokdauna laikā uzturēsies telpās, kurās gandrīz nevienā nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības noteikumos minēto distancēšanos un minimālo platību vienam cilvēkam.

Valdības pieņemtie lokdauna noteikumi nosaka, ka pat tikai divu mājsaimniecību pārstāvji var tikties, lai nodrošinātu personas aprūpi, lai nodrošinātu atbalstu vientuļai (mājsaimniecībā dzīvo viena) personai un lai vecāki, kuru nepilngadīgie bērni dzīvo citā mājsaimniecībā, varētu tikties ar bērniem (izņemot, ja jāievēro izolācija, mājas karantīna, pašizolācija). 

Ministru kabineta pieņemtie Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteic, ka „aizliegts sniegt pakalpojumus un organizēt pasākumus un citas aktivitātes, ja tiek veicināta cilvēku nekontrolēta drūzmēšanās (pulcēšanās), kā arī, ja nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, īpaši attiecībā uz distancēšanās, cilvēku skaita un vienai personai noteiktās minimālās platības prasības nodrošināšanu un kontroles organizēšanu”.

Savukārt Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu vispār ir aizliedzis „privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros”.

Valsts policijai tagad līdz 5. novembrim ir jāizvērtē, vai valdības pieņemtie epidemioloģiskās drošības noteikumu lokdauna laikā ir attiecināmi arī uz šādu valsts iestāžu darbinieku vēlmi pulcēties pārbaudāmās telpās, kuras pēdējoreiz ir pārbaudītas tikai mēnesi iepriekš.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...