Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija sākusi izvērtēt divu valsts iestāžu - Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Būvniecības valsts  kontroles biroja – darbinieku vēlmi lokdauna laikā kuplā pulkā apmeklēt Aizsardzības ministrijas valdījumā esošas iznomātas būves, lai veiktu to apskati.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir oficiāli paziņojis, ka 5. novembrī pulksten 11 vēloties veikt izvērtējumu „nekustamā īpašuma (būvju, zemes) ekspluatācijai” Krustabaznīcas ielā. Šīs būves un zeme ir Aizsardzības ministrijas valdījumā un ir iznomātas. Taču nomnieks pēdējā laikā ir kļuvis ministrijai nevēlams, un no tā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vēlas dažādos veidos atbrīvoties.

Apsekotāju uzskaitījums ir iespaidīgs: iestāde ir norādījusi, ka „apsekošanā piedalīsies:

˗ Inga Klodāne, Centra Apsaimniekošanas departamenta 8. reģionālās pārvaldes vadītāja.

˗ Daina Galaktionova, Centra Vides un poligonu pārvaldības departamenta vadītāja.

˗ Sigvars Zeiberts, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ekspluatācijas inženieris.

˗ Vilis Students, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieris.

˗ Gints Gžibovskis, Centra Apsaimniekošanas departamenta Inženiertehniskās atbalsta nodaļas eksperts.

˗ Oskars Kolovza, Centra Būvniecības departamenta Būvniecības realizācijas nodaļas projekta vadītājs.

˗ Ivo Tīss, Centra vecākais referents drošības jautājumos.

˗ Inga Rozīte, Centra Juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta Īpašumu pārvaldības un parādu piedziņas nodaļas vadītāja”.

Papildus šiem astoņiem apsekotājiem pārbaudē ir iecerējis piedalīties arī nezināms skaits Būvniecības valsts  kontroles biroja darbinieku, un tas nozīmē, ka vismaz desmit cilvēku no dažādām mājsaimniecībām lokdauna laikā uzturēsies telpās, kurās gandrīz nevienā nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības noteikumos minēto distancēšanos un minimālo platību vienam cilvēkam.

Valdības pieņemtie lokdauna noteikumi nosaka, ka pat tikai divu mājsaimniecību pārstāvji var tikties, lai nodrošinātu personas aprūpi, lai nodrošinātu atbalstu vientuļai (mājsaimniecībā dzīvo viena) personai un lai vecāki, kuru nepilngadīgie bērni dzīvo citā mājsaimniecībā, varētu tikties ar bērniem (izņemot, ja jāievēro izolācija, mājas karantīna, pašizolācija). 

Ministru kabineta pieņemtie Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteic, ka „aizliegts sniegt pakalpojumus un organizēt pasākumus un citas aktivitātes, ja tiek veicināta cilvēku nekontrolēta drūzmēšanās (pulcēšanās), kā arī, ja nav iespējams nodrošināt epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, īpaši attiecībā uz distancēšanās, cilvēku skaita un vienai personai noteiktās minimālās platības prasības nodrošināšanu un kontroles organizēšanu”.

Savukārt Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu vispār ir aizliedzis „privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros”.

Valsts policijai tagad līdz 5. novembrim ir jāizvērtē, vai valdības pieņemtie epidemioloģiskās drošības noteikumu lokdauna laikā ir attiecināmi arī uz šādu valsts iestāžu darbinieku vēlmi pulcēties pārbaudāmās telpās, kuras pēdējoreiz ir pārbaudītas tikai mēnesi iepriekš.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...