Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms četriem gadiem, kad Egila Levita slēptās priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas ietvaros „pilnīgi nejauši” par nodokļu maksātāju naudu tika izdots viņa rakstu un interviju apkopojums „Valstsgriba”, šai grāmatai tika vienkārši nozagta virkne žurnālistu publikāciju, pirms grāmatas izdošanas ar autoriem nevienojoties, - to atklāj šis jaunās grāmatas „Valstsgribis” fragments.

Par vēl vienu nozīmīgu “prezidenta amatu nemaz nekārojošā” Egila Levita “neesošās kampaņas” sastāvdaļu uz valsts un nodokļu maksātāju rēķina 2019. gada sākumā kļūst grāmatas “Valstsgriba” iznākšana, ko akadēmiķis Juris Bojārs ironiski piemin šādiem vārdiem:

“Otro ceļu uz prezidenta krēslu Levits sāka bruģēt nopietnāk: palaida TV reklāmas rullīšus ar pastaigām Rīgas parkos, stāstot par profesionāliem juristiem vispārzināmām lietām, sarīkoja Latvijas Universitātes Lielajā aulā savas vienīgās biezās rakstu un runu grāmatas “Valstsgriba” atvēršanas svētkus, ko šo grāmatu jau pārlapojušie juristi neuzskata par fundamentālu zinātnisku pētījumu.

(Atvainojiet, man šāda apjoma, bet fundamentālu jaunākās paaudzes zinātnisko monogrāfiju un mācību grāmatu ir kādas sešas un jau tiek pabeigta septītā, t. i. kopā ap septiņiem tūkstošiem lappušu.) Tā ka pretendents šoreiz, redzams, uzskata sevi par gatavu iejāt Prezidenta pilī uz balta zirga kā īstens mesija, ne kā jauns pravietis Jeruzalemē uz balta ēzeļa.”

Jābūt ļoti naivam, lai pieļautu, ka tā ir nejaušība un apstākļu sakritība, nevis sakomponētas valsts prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas pasākumu secība: tieši četras dienas pirms “biedru grupas” jūsmīgās vēstules publiskošanas Egilam Levitam tiek dota iespēja valsts televīzijas rīta raidījumā paziņot, ka viņš nevēlas būt prezidenta kandidāts no kādas partijas, taču piekritīs pretendēt, ja viņu uz valsts prezidenta amatu virzīs valdošā koalīcija.

Savukārt pēcāk tajā pašā dienā – 15. februārī – notiek viņa publikāciju apkopojuma “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985–2018” prezentācija Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Kas par to maksā? Protams, nodokļu maksātāji – citādi “izcilais latviešu jurists un politologs” nav radis.

Prezentācijā glaimīgas runas skan viena pēc otras. Pasākuma vadītājs – Satversmes tiesas tiesnesis, bijušais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš – paziņo, ka 848 lappuses biezā un divarpus kilogramus smagā grāmata ne tikai vairojot zināšanas par Latvijas valsts būtību, bet pat – ne vairāk, ne mazāk – esot “gatava Latvijas valsts mācības grāmata”, savukārt prezentācijas pasākuma svinīgo uzrunu autori, aplausiem pārejot ovācijās, Egilu Levitu piemin gan kā “nācijas tēvu”, gan kā “pravieti”, gan kā Kārļa Ulmaņa cildenā veikuma turpinātāju.

“Eiropeiska un pasaules mēroga jurists un domātājs” – tā “nācijas tēva” uzstāšanos apjomīgā publikācijā raksturo tolaik vēl ietekmīgais laikraksts “Latvijas Avīze”, un varētu šķist paradoksāli, ka tieši šis izdevums ir tas, kas tobrīd varētu glaimotāju daudzināto stāstu par “Latvijas valsts mācību grāmatu” pārvērst pamācošā vēstījumā par augstākajā mērā negodprātīgu intelektuālu zādzību.

Varētu, ja vien “Latvijas Avīze”, tās izdevēji un tās galvenā redaktore Linda Rasa būtu godīgi pret saviem lasītājiem. Tomēr laikraksta vadība izvēlas šos faktus noklusēt, tā bruģējot ceļu uz valsts prezidenta amatu cilvēkam, par kuru jau tobrīd ir pietiekami skaidrs, ka “pravietis” nav ne principiāls, ne godīgs, ne godprātīgs…

“Es, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, ar nolūku informēt Latvijas sabiedrību par tai nozīmīgām vēstures lappusēm, kas attiecināmas arī uz valsts visaugstākajām amatpersonām, veicu apjomīgu žurnālistisku pētījumu, kura ietvaros plānoju noskaidrot arī Jūsu publisko izteikumu nodokļu maksātāju līdzekļu izmantojuma caurspīdīguma jomā atbilstību Jūsu darbībai. Šai sakarā vēlos saņemt no Jums atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kad un kādā formā valsts kapitālsabiedrība VSIA “Latvijas Vēstnesis” informēja Jūs par ieceri izdot grāmatu “Valstsgriba”? Atbildei pievienojiet attiecīgās sarakstes kopijas;

2) vai Jūs tikāt informēts par to, kādus nodokļu maksātāju līdzekļus valsts kapitālsabiedrība gatavojas ieguldīt šīs grāmatas projektā, kas pēc tā pārstāvju vārdiem esot ildzis četrus gadus, un par to, vai tiek plānots šos līdzekļus atgūt? Ja jā, miniet šos datus. Ja nē, sniedziet skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ necentāties iegūt informāciju par to, vai ar šādu projektu nodokļu maksātāju līdzekļi netiks izmantoti nelietderīgi un netiks zaudēti;

3) kad un kādas vienošanās šī valsts kapitālsabiedrība noslēdza ar Jums par līdzdalību šīs grāmatas sagatavošanas un izdošanas projektā? Atbildei pievienojiet šo vienošanos kopijas, kā arī informāciju par Jūsu saņemtiem maksājumiem, ja tādi ir saņemti, par katru maksājumu minot tā pamatojumu un veikto darbu;

4) tā kā grāmatā ir publicēts ievērojams skaits publikāciju, kuru autori ir trešās personas, vai Jūs kā profesionāls jurists pārliecinājāties, vai ar visiem autoriem pirms grāmatas izdošanas ir panāktas rakstiskas vienošanās par šo autoru tekstu pārpublicēšanu grāmatā “Valstsgriba”, ievērojot šo personu autortiesības? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?”

Šis ir iesniegums, kas Egilam Levitam, jau valsts prezidenta amatā esot, tiek nosūtīts 2020. gada janvārī – nepilnu gadu pēc “Valstsgribas” prezentācijas pasākuma. “Nācijas tēvs”, kurš kandidēšanas laikā ir apgalvojis, ka atbildot uz visvisādiem jautājumiem, pēc šo saņemšanas klusē kā ūdeni mutē ieņēmis. Un tam ir pamats – pat ļoti pamatīgs un nepatīkams pamats…

Latvijas valsts oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” ir uzņēmies visus izdevumus saistībā ar grāmatas sagatavošanu un izdošanu, un, ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patiešām vēlētos pildīt savus pienākumus, tam noteikti būtu bijuši izdarāmi secinājumi par administratīvo un valsts resursu izmantošanu vienas konkrētas personas labā.

Te pilnīgi pietiek ar vienu vienīgu izteiksmīgu faktu: kā redzams no “Latvijas Vēstneša” publiskās informācijas, ne pārskatāmā laikā pirms, ne pēc “Valstsgribas” izdošanas apgādam nav ienācis prātā izdot nevienu citu privātpersonas publikāciju apkopojumu – tikai vienus vienīgus juridiskos un vēsturiskos tekstus. Egila Levita vajadzībām ir izdarīts izņēmums – un šai viņa priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļai iztērēti desmiti tūkstošu nodokļu maksātāju līdzekļu.

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” aktīvi izmanto valsts resursus arī citām šīs kampaņas sastāvdaļām, – papildus pašai grāmatas sagatavošanai un izdošanai tas arī to aktīvi popularizē, nodrošina privātpersonai Egilam Levitam intervijas iespēju, vērienīgi informē sabiedrību par “gatavās Latvijas valsts mācības grāmatas” atvēršanu, pat intervē grāmatas sastādītāju Rudīti Kalpiņu.

“Grāmata tiek laista klajā brīdī, kad tā beidzot ir gatava. Tā tapa ilgi, gandrīz četrarpus gadus. Un, jā, ir pilnīgi saprotami, ka grāmatas iznākšanu šobrīd “pieraksta” iespējamās prezidentūras kontekstam. Lai būtu! Pārliecināt par ko citu laikam nebūs iespējams. Grāmatā ietvertais materiāls neapšaubāmi apliecina E. Levita izcilo kompetenci. Taču izdevuma nozīmīgums, manuprāt, būs pat vēl ilglaicīgāks un dziļāks – neatkarīgi no tuvākās nākotnes pavērsieniem,” – tā paša oficiālā izdevēja organizētā intervijā jūsmīgi stāsta Rudīte Kalpiņa.

Jūsmīgais stāsts tomēr ir primitīvi melīgs. Izrādās, ka patiesībā grāmata ir tikusi gatavota un publicēta drudžainā steigā – tik lielā, ka virkne tajā iekļauto rakstu ir vienkārši nozagti, iepriekš nevienojoties ar to autoriem un attiecīgajiem medijiem par pārpublicēšanu. Turklāt grūti iedomāties, ka šī zādzība varētu būt notikusi, par to neko nezinot grāmatas nominālajam autoram Egilam Levitam.

Valstiskā izdevēja valdes priekšsēdētāja Daina Ābele oficiālā skaidrojumā gan mēģina dažādi izlocīties – runa esot tikai par vienu izdevniecību, kura bijusi briesmīgi alkatīga un par savu īpašumu pieprasījusi fantastiski augstu kompensāciju. Cik augstu? Spriediet paši:

““Latvijas mediji” bija vienīgā izdevniecība, kas par atļauju ietvert grāmatā “Valstsgriba” publikācijas no “Latvijas Avīzes” prasīja kompensāciju vairāku grāmatu veidā – konkrēti 10 eks. Tā likās neadekvāti augsta prasība, prognozējot grāmatas pašizmaksu un ņemot vērā, ka autori honorārus par savām publikācijām, cerams, tika saņēmuši pēc rakstu publicēšanas, kamēr izdevniecības pārstāvis apgalvoja, ka tieši autoriem paredzētas prasītās grāmatas. Bez tam vairāki autori individuāli bija piekrituši savu rakstu ietveršanai “Valstsgribā”.”

Jā, jūs visu izlasījāt pareizi: valsts oficiālā izdevēja vadītāja, stāstot par “nācijas tēva” grandiozā veikuma izdošanu, bez kādas kautrēšanās atzīst – te kaut kādi bija sadomājušies, ka viņu īpašums ir viņu īpašums, un pieprasīja veselus desmit grāmatas eksemplārus. Desmit!

Turklāt Daina Ābele vēl izmisīgi mēģina izmeloties:

“Tomēr autortiesības, protams, piederēja “Latvijas medijiem”. Grāmatas tapšanas laikā kaulējāmies par kompensācijas apjomu. Tā kā izdevniecība nepiekāpās, tika noslēgts līgums par 10 grāmatas “Valstsgriba” eksemplāru bezatlīdzības nodošanu “Latvijas medijiem”. Pie izdevības apjautāšos rakstu autoriem, vai viņi no “Latvijas medijiem” savus eksemplārus jau saņēmuši.”

Kāpēc izmeloties? Tāpēc, ka patiesībā steiga bija tik drudžaina, ka publikācijas grāmatai “Valstsgriba” tika nozagtas un tajā ievietotas vēl pirms vienošanās panākšanas. Vēl vairāk – “Latvijas Vēstneša” vadība nolēma, ka nav ko daudz cimperlēties, un grāmata tā arī iznāca ar nozagtām publikācijām. To apliecina arī “Latvijas mediju” pārstāve, kuras vārdu šeit neminēsim:

“Tā “Latvijas Vēstneša” izdevniecība bija bez mūsu atļaujas pārdrukājusi tai grāmatā vairākas intervijas no “Latvijas Avīzes”. Sākumā pirms izdošanas kaut kāds lūgums pēc atļaujas esot bijis, [valdes priekšsēdētājs Guntars] Kļavinskis par to pretī paprasījis tik daudz, cik skopais “Latvijas Vēstnesis” negribējis laikam dot, un tā viss apstājies.

Kaut kā tā es īsumā atceros Kļavinska atstāstu. Par lielu pārsteigumu mēs ieraudzījām grāmatas iznākšanā, cik daudz pārdrukāts no “Latvijas Avīzes”, un Kļavinskis izteica pretenziju – atļauja jums nebija dota, tagad dodiet tik daudz grāmatu, cik “Latvijas Avīzes” autoru tur kopā minēti, un vēl drusciņ. Laikam kādas desmit grāmatas dabūja, ko “Latvijas Vēstnesis” ar gariem zobiem iedeva…”

Bet kāda tad bija tā summa, kuras dēļ oficiālais izdevējs izšķīrās par labu zādzībai, lai Egila Levita priekšvēlēšanu kampaņa noritētu sekmīgi?

“Saskaņā ar valdes priekšsēdētājas 2019. gada 8. februāra rīkojuma Nr. A1-5/8 2. punktu grāmatas atvēršanas pasākuma laikā 2019. gada 15. februārī noteikt grāmatai īpašo cenu – 29 EUR par 1 eksemplāru. Grāmatas atvēršanas pasākumam nodrošināt 200 grāmatas eksemplāru pieejamību tirdzniecībai. Starpību starp pašizmaksu un īpašo cenu 4,18 eiro par eksemplāru, kopā 836 eiro, norakstīt uz mārketinga izmaksām,” – no šī izdevēja oficiālā skaidrojuma izriet, ka vienas grāmatas pašizmaksa bijusi 33,18 eiro.

Tātad zādzībā uz laiku ietaupītā summa bijusi nepilni 332 eiro – zīmīgs pamats, uz kā sākt būvēt “visas tautas prezidenta” un “tiesiskuma pīlāra” karjeru.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...