Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasīju ziņu „No amata atstādina Rīgas domes (RD) Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) vadītāju” un nesapratu: "Iepirkumu uzraudzības birojs uzskata, ka centrs, vispirms organizējot iepirkumu un pēc tam Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) noslēdzot darījumu, līdzekļus nav izlietojis efektīvi."

To esot konstatējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceltā Rīgas administrācija, piesaistot auditā VARAM padotības iestādi - Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA).

Elektronisko iepirkumu sistēma valstī ir izveidota, lai ekonomētu valsts līdzekļus, katrai iestādei veicot iepirkumu un slēdzot vienveidīgus līgumus par vienveidīgu preču un pakalpojumu piegādi.

Sistēmas izveidošanas iniciators bija VARAM, un to veidoja un uztur VRAA. Tātad VARAM un VRAA "uzēdušās" RD ITC par pašu VARAM un VRAA izlolotās sistēmas lietošanu?

No tā rodas daži iespējamie secinājumi.

1. Ja jau cenas EIS ir stipri augstākas nekā brīvajā tirgū, vai tā nav pašu VARAM un VRAA nolaidība?

2. Ja RD ITC ir ieekonomējis administratīvos resursus un laiku, neslēdzot jaunus līgumus "no nulles", bet turpinot darījumu EIS, vai tā nav ekonomija?

3. Ja VARAM un VRAA izmanto RD ITC iespējamo pārkāpumu, lai Ērika Zēģeļa vietā ieliktu "savu cilvēku", vai tā ir ētiska rīcība?

Pats galvenais jautājums - vai tagad visām iestādēm, kas izmanto EIS iepirkumu veikšanai, ir jāuztraucas par to, ka paši sistēmas autori savu sistēmu uzskata par nelikumīgu?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...