Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasīju ziņu „No amata atstādina Rīgas domes (RD) Informācijas tehnoloģiju centra (ITC) vadītāju” un nesapratu: "Iepirkumu uzraudzības birojs uzskata, ka centrs, vispirms organizējot iepirkumu un pēc tam Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) noslēdzot darījumu, līdzekļus nav izlietojis efektīvi."

To esot konstatējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceltā Rīgas administrācija, piesaistot auditā VARAM padotības iestādi - Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA).

Elektronisko iepirkumu sistēma valstī ir izveidota, lai ekonomētu valsts līdzekļus, katrai iestādei veicot iepirkumu un slēdzot vienveidīgus līgumus par vienveidīgu preču un pakalpojumu piegādi.

Sistēmas izveidošanas iniciators bija VARAM, un to veidoja un uztur VRAA. Tātad VARAM un VRAA "uzēdušās" RD ITC par pašu VARAM un VRAA izlolotās sistēmas lietošanu?

No tā rodas daži iespējamie secinājumi.

1. Ja jau cenas EIS ir stipri augstākas nekā brīvajā tirgū, vai tā nav pašu VARAM un VRAA nolaidība?

2. Ja RD ITC ir ieekonomējis administratīvos resursus un laiku, neslēdzot jaunus līgumus "no nulles", bet turpinot darījumu EIS, vai tā nav ekonomija?

3. Ja VARAM un VRAA izmanto RD ITC iespējamo pārkāpumu, lai Ērika Zēģeļa vietā ieliktu "savu cilvēku", vai tā ir ētiska rīcība?

Pats galvenais jautājums - vai tagad visām iestādēm, kas izmanto EIS iepirkumu veikšanai, ir jāuztraucas par to, ka paši sistēmas autori savu sistēmu uzskata par nelikumīgu?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...