Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās sabrukšanas terminālā fāze.

Priecīgo ziņu sarūpēja god. kolēģis Kārlis Rācenis, atsakoties no biedrības valdes locekļa pienākumiem un sniedzot īsu, motivētu skaidrojumu savai rīcībai.

Cik saprotams, Jauno ārstu asociācija sliecas kolēģi atbalstīt, tātad arvien vairāk parādās ārstu, kuri gatavi pielikt punktu "vadošās" biedrības funkcionēšanai esošajā feodāļa veidolā - kā ar likumdevēja u.c. labvēļu svētību ārstus paverdzinošai organizācijai.

Medicīnā netrūkst labu profesionāļu, kuri daudz laika velta darbam, pašizglītībai, pieredzes apmaiņai. Veselības aprūpes organizatoriskie un tiesiskie jautājumi ineteresē diemžēl reto.

Atšķirībā no Atmodas laika ārsts reti uzņemas paralēli tiešajiem pienākumiem pildīt arī sabiedriska darbinieka funkciju, un šis faktors nenāk par labu ne jomas prestižam, ne spējai produktīvi sadarboties ar valsts amatpersonām vai komunicēt ar sabiedrību "jūtīgos" jautājumos. Dr. Rāceņa gadījumā bonuss ir viņa prasme sadarboties ar medijiem un sniegt informāciju plašai auditorijai saprotamā valodā.

Tāpēc apsveicu ne vien mediķus, bet arī pārējo sabiedrību, jo pēc ilgāka tukšuma perioda jau pāris gadus esam liecinieki nākotni cerīgākos toņos iekrāsojošam procesam - gados jauns ārsts mūsu acu priekšā strauji top par Personību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...