Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir pagaidām publiski nezināma papildu informācija par Vladimira Vaškeviča spridzināšanā un trīs pasūtījuma slepkavībās apsūdzēto Rīgas apgabaltiesas 2018,gada 11.aprīļa spriedumu.

Vaškeviča spridzināšanā un trīs pasūtījuma slepkavībās apsūdzētos pilnībā attaisnoja visās epizodēs, izņemot Vaškeviča automobiļa spridzināšanu. Apsūdzētajiem par Vaškeviča auto spridzināšanu piemēroja 17 un 19 gadus ilgus cietumsodus, atceļot iepriekšējo mūža ieslodzījumu, savukārt visās ar uzņēmēju slepkavībām saistītajās epizodēs attaisnoja.

Šī lieta zināma ar to, ka vairākkārtīgi (7!) tiesu pirmās un augstākās instances izdeva notiesājošus spriedumus, kamēr kasācijas instances tos pilnīgi atcēla, norādot uz nepieļaujamu pierādījumu izmantošanu lietā.

Katru reizi pirmās instances tiesa neņēma vērā kasācijas tiesas spriedumus un atkārtoti izdeva notiesājošos spriedumus uz to pašu par nepieļaujamiem atzīto pierādījumu bāzes.

Vaškeviča spridzināšanas lietā ir ekspertīzes slēdziens par to, ka videoierakstā redzamais cilvēks ir krietni lielāka auguma nekā apsūdzētais, tomēr tiesa nosliecās vairāk ticēt liecinieka liecībām nevis video fiksētajam.

Pats Vaškevičs no sākuma bija pārliecināts par Mārtiņa Putniņa vainu viņa spridzināšanas organizēšanā, tomēr ar laiku savu viedokli mainīja. Vaškeviča advokāti nesekmīgi mēģināja tiesai paziņot informāciju par iespējamiem spridzinātājiem, kuri izsūtīja draudu SMS krietni pēc tam, kad Putniņš bija apcietināts par aizdomām šajā noziegumā un atradās apcietinājumā.

Tomēr tiesa šos pierādījumus noraidīja un uzskata, ka Vaškeviča spridzināšanu ir organizējis tieši Putniņš. Tikmēr visi apsūdzētie savu vainu noliedz.

Šajā Pietiek publikācijā pirms trīsarpus gadiem bija aprakstīts, ar kādām metodēm ir iegūtas liecības šajā lietā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...