Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz ar vasaras saulgriežiem aizritējusi Latvijas Televīzijas 70. sezona – jubilejas sezona, kas bija vai pati skandalozākā šī mūsu nacionālā lepnuma pastāvēšanas vēsturē. Nolaista saimniecība, drūma atpalicība tehnoloģijās un kliedzoši skandāli, tā sauktās “cūcības” ap LTV Ziņu dienesta materiāliem, kas lika sarkt sabiedrībai vai ik mēnesi un kas sasniedza kulmināciju latviešu radošās inteliģences ievērojamāko pārstāvju protestos pret notiekošo Zaķusalā, lai aizstāvētu nacionālās intereses no sabiedriskā medija vadības piekoptās politikas un darba stila. Kurš vēl Latvijas masu medijs var “palepoties” ar šādi aizvadītu sezonu?

Tam visam klāt šajā sezonā sabiedrība uzzināja par katastrofāli, šokējoši nolaistu Latvijas Televīzijas saimniecību  un gadiem ilgi tā arī nerealizētajiem stratēģiskiem tehnoloģiju attīstības projektiem par vairākiem miljoniem eiro, kas ir atsvieduši LTV tālu aiz Lietuvas un Igaunijas sabiedriskajiem medijiem, joprojām nodara zaudējumus valsts budžetam un gandē televīzijas kolektīva profesionalitāti un labbūtību. Un visbeidzot, sabiedrība uzzināja par sašķelto LTV darbinieku kolektīvu. Visus šos gadus Latvijas Televīziju vadīja un turpina vadīt, patiesībā stūrēt grāvī valdes priekšsēdētājs Ivars Priede, pēdējos četrus gadus – arī Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

2024. gada janvārī kļuva skaidrs, ka I. Priede tā arī nespēja pabeigt nevienu no vitāli svarīgiem tehnoloģiju iepirkumiem, to vidū ir LTV satura informācijas vadības sistēma par vairāk nekā 1 miljonu eiro (Media Asset Management, MAM), kas nepieciešama, lai digitalizētu televīzijas darbu – tātad padarītu mūsdienīgu. Nespēdams pabeigt šo projektu iepriekšējos vismaz 5 gadus, arī 2023. gadā valdes priekšsēdis MAM iepirkumu izgāza trīs reizes! Acīmredzot nepalīdzēja arī Priedes izbļautie krievu valodas lamu vārdi LTV profesionāļu sapulcē 2023. gada februārī, kas šokēja televīzijas kolektīvu (https://pietiek.com/raksti/ltv_ivars_priede_bus_mams_vai_nebus,_bljd,_nahj!/): MAM iepirkums joprojām nav pabeigts, tikmēr nepieciešamais aprīkojums paliek dārgāks vidēji par 15% gadā. Viegli sarēķināt, cik sabiedrībai izmaksāja tieši šī nolaidība.

Pagājušā gada beigās LTV neuzsāka, kā bija plānots, valstiski stratēģiskās svarīgās pārvietojamās televīzijas stacijas (PTS) iepirkumu par 5 miljoniem. Šāda stacija īpaši svarīga nacionālajai drošībai – kara apstākļos vai citā krīzes situācijā tā nodrošinātu LTV pārraides. 

Vēl Latvijas Televīzijai ir jānopērk lielais PTS, jo vecie auto treileri ir neglābjami novecojuši, un LTV bieži īrē šādas stacijas no igauņiem vai lietuviešiem, lai pārraidītu un ierakstītu koncertus, izrādes un publiskus pasākumus, piemēram, nacionālo svētku laikā. Šādu PTS iepirkšana, kas paredz arī uzbūvēšanu tieši pasūtītāja vajadzībām, prasa apmēram divus gadus ilgu laiku. Latvijas Televīzija ar šādu vadītāju, acīmredzot, nekad nesaņems šo aprīkojumu.

Gadiem ilgi atstāti novērtā vēl divi stratēģiski iepirkumi – jauna elektroapgādes sistēmas apakšstacija, kas nomainītu vēl padomju laikos uzstādīto, un arī vienotās režijas komplekts, kas palika īstenots līdz pusei, un šāds gadiem ilgi pusratā turētais tehniskais nodrošinājums var jo viegli X stundā atstāt sabiedrību ar tumšiem televizoru ekrāniem. 

2023. gada decembrī raidījums “Aizliegtais paņēmiens” aizveda skatītājus ekskursijā pa Latvijas Televīzijas ēku, un kļuva skaidrs, ka gadiem ilgi kultivētā nolaidība un paviršība LTV vadībā izlīdusi jau pa ēkas šķirbām: krītošais apmetums no sienām un noplīsušas flīzes pie galvenās ieejas, apšņurkušās tualetes, netīri, smakojoši paklāji, bīstamie lifti, sarūsējušās caurules… LTV galvenā arhitekta Andra Purviņa meita Dace Vulfa rūgti secināja sarunā ar “Aizliegto paņēmienu”: tēva darbs ir nolaists.

Kā saucēja balss tuksnesī izskanēja Vulfas replika par latviešu gleznotāja Ivara Muižuļa gleznu uz neglīti nokrāsotas sienas: “Ivars Muižulis aizgāja viņsaulē apmēram pirms divām nedēļām. Šī glezna ir šobrīd trīsreiz vērtīgāka par to, cik tā maksāja pirms mēneša. Jūs saprotat, ka jums ir tik daudz arī mākslas objektu un jūs viņus neprotat vispār izvērtēt un novērtēt?” (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/04.12.2023-milzu-grabaza-zakusala-ko-iesakt-ar-latvijas-televizijas-eku.a534065/) .

Drīz vien izrādījās, ka šāda LTV vadītāja kultivētā un padomju laikiem tik ļoti raksturīgā bezatbildība (nevienam nekas nepieder, jo viss pieder valstij), vienaldzīgā attieksme pret cilvēkiem un viņu radītām vērtībām ietekmē arī žurnālistu darba vidi, nonivelējot profesionālos un ētikas standartus un izputinot tradīcijām bagāto iekšējo kultūru.

Viens pēc otra sekoja skandāli saistībā ar LTV saturu. 2024. gada 24. februārī, Krievijas iebrukuma gadadienā, sabiedrību šokēja LSM komikss, kurā ukraiņu karavīri tika attēloti kā cūkas. Šis skandāls radīja starptautisku rezonansi – par to berzēja rokas Kremļa propagandisti, un neizpratnē vīlušies šūpoja galvu ukraiņu kolēģi.

LTV cūkskandāls nu trekniem burtiem ierakstīts jaunajā neatkarīgās Latvijas vēsturē, arī kara Ukrainā vēsturē un, protams, arī žurnālistikas mācību materiālos kā spilgts piemērs, kā nedrīkst strādāt.

Te pieminams arī 2023. gada 16. novembris, kad Ukrainas bruņotie spēki cieta smagus zaudējumus kaujās pret okupantiem pie Hersonas, bet Latvijas Televīzijas kanāls LTV7 raidījumā “Aizraujošie vilcienu maršruti” stundu stāstīja par tūrisma maršrutiem uz Maskavu un Sanktpēterburgu. 

Reklamēja, cik jauki pavadīt laiku ceļojumos impērijas galvaspilsētās – sākot no ikriem, šampanieša un krievu pirts un beidzot ar muzejiem, kultūras pasākumu un lielinieku piemiņas vietu Ziemas pils Oktobra kāpnēm. Šādu raidījumu galvenais mērķis – tieši un nepārprotami aicināt apmeklēt parādītos tūrisma galamērķus. Latvijas valsts svētku priekšvakarā un Ukrainas kara kontekstā tas bija jo īpaši ciniski.

Jau mēnesi pēc “cūkskandāla”, 2024. gada martā LTV Ziņu dienests atkal nodemonstrēja nolaidību un primitīvu neprofesionalitāti, savā X sociālā tīkla kontā nosaucot Kremlim pietuvināto un lidmašīnas sprādzienā nogalināto teroristu un slepkavu Jevgeņiju Prigožinu par “uzņēmēju”, kurš “gājis bojā aviokatastrofā”. Precīzi saskaņā ar Kremļa izplatīto oficiālo leģendu par šo Ukrainas karā un citos karos iesaistīto noziedznieku.

Atkal pēc mēneša, 5. aprīlī sekoja skandalozā LTV Ziņu dienesta raidījuma “Panorāma” korespondentes Vitas Anstrates reportāža no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ģenerālmēģinājuma, kurā žurnāliste un operators agresīvi vajāja kādu personu un pēc tam aizskāra tās godu un cieņu orķestra kolēģu priekšā, izsakot viņam apsūdzības par seksuālu uzmākšanos. Raidījuma “Panorāma” žurnālistes rīcība un pēc tam – tendenciozais materiāls ēterā šokēja orķestra kolektīvu, sabiedrisko mediju ombuds sāka šī gadījuma izvērtēšanu. LTV Ziņu dienestu interesēja nevis Mālera Otrās simfonijas atskaņojums, bet netīrās veļas mazgāšana, pārkāpjot visas ētikas un profesionālās robežas – tā orķestra mūziķi rūgti secināja sociālajos tīklos. (https://pietiek.com/raksti/pornorama_-_pavirsi,_ciniski,_cucigi/).

Savukārt 19. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Studentu pašpārvalde atklātajā vēstulē brīdināja, ka “Latvijas sabiedriskais medijs” izdara agresīvu spiedienu un rīkojas neprofesionāli: “Studējošo pašpārvalde ir gandarīta, ka seksuālās un emocionālās vardarbības tēma sabiedrībā ir aktualizēta, taču ar bažām raugās uz sabiedrības un mediju tendenci publiski iztirzāt nepārbaudītu, anonīmu informāciju. Lai arī anonīmas anketas ir visefektīvākais veids aptuvenās situācijas apzināšanai kādas institūcijas iekšienē, pašpārvalde uzskata, ka ir pilnīgi nepieņemami Latvijas sabiedriskajos medijos publiskot liecības, kurās tiek atklāta apsūdzētās personas identitāte, tajā pašā laikā nodrošinot pilnīgu anonimitāti liecības iesniedzējam.” Kārtējā Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta rupja iejaukšanās JVLMA konflikta risināšanā un klaji tendencioza reportāža notika rektora vēlēšanu priekšvakarā 17. jūnijā
(LTV manipulē ar JVLMA un Latvijas sabiedrību – Puaro.lv ).

Vēl pēc mēneša LTV vadības – Ivara Priedes un galvenās redaktores Sigitas Roķes paviršā un augstprātīgā attieksme pret sabiedrību, profesionālām un ētikas vērtībām un nu jau nacionālām interesēm un valsts drošību sasniedza kulmināciju bezjēdzīgā un destruktīvā pretstāvē pret radošo inteliģenci, valdošajām partijām, citām sabiedrības grupām, kā arī ievērojamu daļu televīzijas kolektīva ar savu lēmumu veidot Eiroparlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.  Pret šiem LTV vadības plāniem atklātajā vēstulē iestājās vairāki ievērojami sabiedrības pārstāvji, norādot, ka šī LTV rīcība ir vērsta pret LR Satversmi, Valsts valodas likumu un Nacionālās drošības koncepciju, kā arī apdraud valsti, kad Eiropā notiek karš.  (https://puaro.lv/politika/izglitibas-un-kulturas-darbinieki-atklata-vestule-aicina-plassazinas-lidzeklus-atteikties-no-plana-rikot-ep-velesanu-kandidatu-debates-krievu-valoda-atgadina-par-satversmi-un-elementaru-pascienu-kara/).   

Šo atklāto vēstuli parakstīja Māra Zālīte, Valdis Zatlers, Maija Kūle, Guntis Zemītis, Jānis Valdmanis, Zigmars Liepiņš, Mirdza Zīvere, Nora Ikstena, Guntars Godiņš, Sarmīte Ēlerte, Linda Lauze,  Dite Liepa, Vija Kluša, Pēteris Stradiņš, Dzintra Geka, Pēteris Vasks, Ilze Rūmniece, Andrejs Veisbergs, Valdis Segliņš, Kārina Pētersone, Viesturs Kairišs, Ilma Čepāne, Sanda Rapa, Ina Druviete, Janīna Kursīte, Dagmāra Beitnere-Le Galla, Velta Čebotarenoka.

Latvijas Televīzijas vadība un SEPLP izlikās neredzam sabiedrības sašutumu. Raidījuma “Rīta Panorāma” ēterā I. Priede piesauca vārda brīvību, vienlīdzīgu attieksmi, apsūdzēja mēģinājumos ietekmēt redakcionālo neatkarību un baidīja ar sūdzību vēstulēm Tieslietu un Izglītības un zinātnes ministrijām (https://www.youtube.com/watch?v=J0uvqjDJOjU).

“Saistībā ar konkrēto jautājumu spilgta bija I. Priedes intervija Rīta Panorāmā. Pati intervija gan izskatījās pēc Ivara Priedes reklāmas pasākuma. Žurnālistiem nebija nevienas iebildes uz valdes pārstāvja brīžiem izcili demagoģiskiem izteikumiem. Skaisti. Izskatījās, ka žurnālisti pārvērtušies par diviem klēpja sunīšiem, kuru vienīgais uzdevums ir luncināt astes un laizīt abus vaigus savam patmīlīgajam saimniekam,” - tā savu sašutumu pauda LTV ilggadējais sporta žurnālists Normunds Melderis (https://lasi.lv/par-svarigo/latvija/ltv-zurnalists-melderis-esmu-sasutis-un-dusmigs-par-ltv-lemumu-debatet-krieviski.15341).

Viņš kopā ar Gundaru Rēderu un Dāvidu Ernštreitu bija to dažu vidū, kuri drosmīgi publiski iestājās pret LTV vadību. Līdzīgi, visticamāk, domā vēl citi LTV darbinieki, taču televīzijas nesakārtotā un neskaidrā atalgojuma sistēma (gan “cietā alga”, gan samaksa pēc gabaldarbiem un stundām) rada satura veidotāju absolūtu atkarību no vadības, pārējie vienkārši neuzdrošinās riskēt ar savu maizes gabalu. Dāvids Ernštreitrs izplatīja savu skarbo viedokli par LTV vadību arī sociālajos tīklos: (https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10232042608345183&id=1148239452&mibextid=KsPBc6&rdid=9swcID4hyh61PfR0).

20. maijā inteliģence iznāca piketā pret LTV un SEPLP. “Debates līvu valodā”, “LTV soļus acīs, pelni uz mēles”, “Ievērojiet Satversmi!”, “LTV valstis sajaukusi, mēs esam Latvijā!” – šādi saukļi bija uz protestētāju plakātiem. Mūsdienu neatkarīgās Latvijas valsts 34 gadus ilgajā vēsturē tas bija kas nepieredzēts un šokējošs: LTV nostājās pret nacionālajām interesēm, raisot konfliktu un šķeļot, un tādējādi rīkojoties pretrunā sabiedriskā medija virsuzdevumam – vienot sabiedrību, saglabāt un stiprināt tās vērtības.

Un vēlreiz I. Priede ierakstīja trekniem burtiem Latvijas Televīziju neatkarīgās Latvijas jauno laiku vēsturē un žurnālistikas mācību grāmatās. Tā ir arī viena no melnākajām lappusēm 70. gadus ilgajā LTV vēsturē. 

Kad vadošās politiskās partijas viena pēc otras paziņoja, ka nepiedalīsies debatēs krievu valodā, arī premjeres un valsts prezidenta partija Jaunā Vienotība, un viens no SEPLP locekļiem Jānis Eglītis uzdrošinājās nodemonstrēt atšķirīgu viedokli, LTV vadība atcēla lēmumu par priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā. Debates, uz kurām neatnāks…

Šī dramatiskā notikuma ēnā palika cita LTV Ziņu dienesta šokējošā neprofesionalitātes un izšķērdības demonstrēšana – vairāku pseidoreportāžu sērija par hokeja faniem no Ostravas Čehijā, kas sabiedrībai izmaksāja vairākus tūkstošus eiro. (https://puaro.lv/politika/ltv-primitivais-patriotisms-pavirsiba-un-izskerdiba/). Tas notika, kad valstī spriež par budžeta līdzekļu taupīšanu un rēķina, cik simti miljonu nav iekasēti nodokļos.

Par to, cik naski spēj “apsaimniekot” budžeta naudu Latvijas Televīzijas vadība, liecina arī LTV finanšu pārskats par 2023. gadu, kas publicēts uzņēmuma mājaslapā: administrācijas komandējumu izdevumi teju dubultojušies – no 23,6 tūkstošiem (2022. gadā) līdz 45,1 tūkstošiem (2023. gadā). Personāla izmaksas kļuvušas lielākas par 1,2 miljoniem (!), turpretī ieguldījumu tehnoloģiju attīstībā un infrastruktūrā nav!      

Absurdi, traģikomiski un skumji šajā kontekstā izskanēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas vadītāja Ata Švinkas (Progresīvie) tvīti X tīklā, ka sabiedriskajiem medijiem viss ir labi, sabiedriskais pasūtījums formāli izpildīts. Kā tajā senajā Pola Mizraki dziesmā “Viss ir labi, marķīzes kundze”. Tikai ķēve nosprāgusi…

Tout va très bien, Madame la Marquise,

Tout va très bien, tout va très bien.

Pourtant, il faut, il faut que l’on vous dise,

On déplore un tout petit rien:

Un incident, une bêtise,

La mort de votre jument grise,

Mais, à part ça, Madame la Marquise

Tout va très bien, tout va très bien.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...