Vējoni saimnieciski nodrošinās īslaicīgais „Pasažieru vilciena” padomes priekšsēdētājs Auškāps
PIETIEK01.01.2018.
Komentāri (28)
Izrādās, „stratēģiskās attīstības jautājumu” padomnieks Zigurds Zaķis nav vienīgā impozantā persona, kas pēdējos mēnešos pieņemta darbā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kancelejā, - par Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāju tajā kļuvis pēdējos desmit gados vairākus „politiskas aizmugures” nodrošinātus amatus, tostarp AS Pasažieru vilciens padomes priekšsēdētāja posteni īslaicīgi ieņēmušais Ģirts Auškāps.
Par Auškāpa pieņemšanu darbā Vējoņa kancelejā tās vadība publiski nebija ziņojusi, taču viņa vārds, apliecinot šī posteņa nozīmīgumu prezidenta acīs, bija minēts uz pagājušā gada 18. novembra oficiālo svētku pasākumu ielūgto viesu sarakstā, ko kanceleja bija spiesta atklāt pēc oficiāla informācijas pieprasījuma.
Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Auškāps darbā Vējoņa kancelejā pieņemts jau pagājušā gada 21. martā. Jaunā saimnieciskā nodrošinātāja uzrādītie dati gan neliecina par panākumiem uzņēmējdarbībā: Auškāpam neesot ne īpašumu, ne kapitāldaļu, ne uzkrājumu bankās. Skaidrā naudā viņš esot sakrājis 3500 dolāru un 3200 eiro, toties viņa parādsaistības esot 78 000 eiro apmērā.
Pirms desmit gadiem Auškāps bija cieši saistīts ar tagadējās Nacionālās apvienības pārstāvjiem un 2006. gadā ieņēma Rīgas domes Kultūras departamenta direktora vietnieka, bet gadu vēlāk - pilsētas izpilddirektora vietnieka amatu. 2008. gadā viņš vienlaikus skaitījās arī Konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieks Rīgas pašvaldības aģentūrā Rīgas kultūras aģentūra un „Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgais darbinieks” AS Rīgas Centrāltirgus.
2009. gadā Auškāps, kurš bija caurkritis Rīgas domes vēlēšanās, ar tagadējās Nacionālās apvienības svētību tika iekārtots par valdes locekli valsts akciju sabiedrībā Latvijas Jūras administrācija (kaut arī iepriekš ar kuģiem viņam nekāda sakara nebija bijis) un arī par padomes priekšsēdētāju akciju sabiedrībā Pasažieru vilciens. Tiesa, šajā amatā viņam sanāca pabūt tikai divus mēnešus, jo netika saņemta atļauja amatu apvienošanai.
Toreiz Auškāps nedaudz izbrīnītajiem medijiem skaidroja, ka viņa iegūtā politologa izglītība esot Jūras administrācijas amatam piemērota, jo viņš esot strādājis privātā sektora uzņēmumos, kas saistīti ar naftas pārkraušanu, tā ka viņam tāpat kā Satiksmes ministrijas toreizējam vadītājam Kasparam Gerhardam (TB/LNNK) par piemērotību amatam šaubu neesot. Tomēr 2010. gada beigās Auškāpam nācās šķirties arī no pēdējā „politiskās aizmugures” amata Latvijas Jūras administrācijā.
Interesanti, ka, zaudējot „nacionāļu” nodrošinātos amatus, mainījās arī Auškāpa politiskā pārliecība: 2014. gada oktobra Saeimas vēlēšanās Auškāps mēģināja iegūt deputāta mandātu jau no partijas Latvijas attīstībai saraksta, taču jau atkal nesekmīgi. Tagad beidzot viņš ir nonācis jaunā valsts amatā.