Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Godājamais Ordeņu kapitul! Dārgie valsts apbalvojumu saņēmēji! Cienījamie Latvijas Televīzijas skatītāji! Dāmas un kungi! Latvija var būt demokrātiska, tiesiska un latviska tikai tad, ja tā ir brīva un neatkarīga.

Par tādu Latviju mēs cīnījāmies pirms 33 gadiem.

Daudzi no jums šai zālē bija tā laika notikumu dalībnieki. Un visi šai zālē esošie ar savu darbu, ar savām idejām un ideāliem ir kalpojuši Latvijai.

Demokrātisku, tiesisku, latvisku Latviju mēs veidojam visi kopā. Latvijas cilvēku godprātīgi un pašaizliedzīgi veiktais darbs ir bijis tās attīstības pamatā.

Mēs varam būt lepni par paveikto.

Bet ar kritisku, racionālu prātu un pacietību mums jāturpina strādāt mūsu Latvijas labā, mūsu bērnu nākotnes labā.

Lai brīvības dotās iespējas savu tuvāko un līdzcilvēku labā var īstenot ikviens!

Šodien Latvijas valsts vārdā mēs godinām un apbalvojam cilvēkus, kuru godprātīgais darbs, pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina mūsu valsti.

Katrs no Latvijas valsts apbalvojumiem sakņojas mūsu tautas un valsts vēsturē.

Triju Zvaigžņu ordenis ar devīzi “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” ir dibināts, godinot mūsu valsts tapšanu un tās tālāko izaugsmi un attīstību.

Viestura ordenis ar devīzi “Esiet stipri un cīnieties” ir atgādinājums par seno zemgaļu karavadoni Viesturu, kurš aizstāvēju savu tautu pret svešzemju iebrucējiem.

Savukārt Atzinības krusts ar devīzi “Godaprāta ļaudīm” ir ar senākajām saknēm, jo tas ir iedibināts jau Kurzemes–Zemgales hercogistē, tātad – pirmajā modernajā valstī Latvijas teritorijā.

Ordeņu kapitulam adresētajās vēstulēs cilvēki ir lūguši valsts apbalvojumu piešķirt tieši jums, godājamie apbalvojamie.

Tādēļ Ordeņu kapitula lēmums ir uzskatāms par tautas gribu.

Valsts augstāko atzinību saņems izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas, kuru darbs valsts labā ir īpaši nozīmīgs.

Ar valsts augstāko atzinību šodien godinām cilvēkus, kuri drosmīgi, aktīvi un nesavtīgi palīdz Ukrainai, tās karavīriem, iedzīvotājiem un bēgļiem šeit, Latvijā.

Tie ir cilvēki, kuri rīkojas un apvieno mūs Ukrainas brīvības cīņas atbalstam.

Mēs godināsim izcilus kultūras darbiniekus, zinātniekus un skolotājus, tieslietu sistēmas darbiniekus, Latvijas vēstures pētniekus, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabātājus un latviskās identitātes stiprinātājus, Latvijas neatkarības aizstāvju piemiņas kopējus.

Valsts atzinību saņems arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri, valsts robežsargi, policisti un drošības iestāžu darbinieki.

Mēs godināsim izcilus mediķus, kuri rūpējas ne tikai par Latvijas cilvēku, bet arī Ukrainas karā cietušo veselību.

Valsts vārdā paldies teiksim diplomātiem, uzņēmējiem, lauksaimniekiem, pašvaldību darbiniekiem.

Mēs apbalvosim sabiedriskus darbiniekus, kuri dara stipru latviešu nāciju Latvijā un ārzemēs, kuri veido mūsu pilsonisko sabiedrību.

Mēs apbalvosim Latvijas uzņēmējus, kuri gan paši aktīvi atbalsta Ukrainu, gan piesaista citus uzņēmumus šim atbalstam.

Valsts apbalvojumus saņems arī izcili Latvijas sadarbības partneri no Amerikas, Kanādas, Spānijas, Polijas un Lietuvas, kuri stiprinājuši mūsu valsts drošību.  

Godājamie valsts apbalvojumu saņēmēji!

Jūsu vārdi un izcilais devums ir nozīmīga daļa Latvijas valsts jaunāko laiku vēsturē.

Jūsu darbs ir stiprinājis neatkarīgu, demokrātisku, tiesisku, latvisku Latviju.

Kā Valsts prezidents un Ordeņu kapitula vārdā godinu jūsu paveikto Latvijas un tās cilvēku labā.

Lai jūsu darba augstā atzinība dod jums gandarījumu un iedvesmo līdzcilvēkus!

Vēlu jums skaistus un priecīgus šos brīvās Latvijas atjaunošanas svētkus!

* Valsts prezidenta Egila Levita uzruna Latvijas valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā

Attēlam ir ilustratīva nozīme. Artusam Kaimiņam no Egila Levita ir tikusi tikai prezidenta medaļa.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...