Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jā, arī man kauns par prezidenta bezpalīdzīgo izgāšanos ANO ģenerālās asamblejas augstajā tribīnē. Bet ik sekām ir savs dibināts cēlonis, kuru nelabojot, nemainās nekas.

Pirmkārt. Mēs visi uz laiku nokļūstam darba tiesiskajās attiecībās. Valsts prezidents nav izņēmums, nav apbalvojums vai mistiska goda figūra, bet VALSTS prezidents, kas atrodas darba līgumattiecībās ar savu nodokļu maksātāju tautu.

Otrkārt. Darba devēja un darba ņēmēja atbildību šajā gadījumā nav grūti sadalīt taisnīgi un juridiski:

- prezidents nav tautas vēlēts. Viņu ievēlē pastarpināti – tautas iebalsotie 100 Saeimas deputāti. Turklāt tik aizklāti (slepeni), ka nav iespējams pieprasīt daudzināto politisko atbildību ne no viena konkrēta deputāta;

- loģiski, ka tādā gadījumā atbildība par neveiksmīgo balsojumu jāuzņemas Saeimai;

- ja darba ņēmēja kvalifikācija (valodu ieskaitot) nav pietiekama, lai sekmīgi un atbildīgi pildītu nolīgto darbu, darba attiecības ir jāpārtrauc.

Treškārt. Īstā darba devēja (nodokļu maksātāju) uzdevums ir uzteikt darbu, kas pastarpināti (juridiski korekti) izdarāms Saeimai (kura ir LR parlaments parlamentārā republikā, nevis privāts kantoris), atlaižot prezidentu, ja darba attiecības netiek pārtrauktas pēc paša darba ņēmēja (prezidenta) iniciatīvas.

Visbeidzot. Ļoti vēlams to izdarīt pirms nākamā kauna, kas nodara būtisku kaitējumu valstij un tās starptautiskajam prestižam.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zapad un Zupa

Foto„Kā tu sagaidi, ka viņi tev uzbruks? - Heigens domīgi jautāja. Maikls nopūtās. - Dons man pateica. Ar kāda tuvu stāvoša cilvēka starpniecību. Bardzīni tēmē uz mani caur kādu tuvu vīru, kuru es, pēc viņa ieceres, neturēšu aizdomās.” (Mario Pjuzo Krustēvs)
Lasīt visu...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...