Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai cik emocionāli un brīžiem pat histēriski nebija dažādu mediķu organizāciju draudi par streiku - kā opozīcijas Zaļo un Zemnieku Savienības, Lauku ģimenes ārstu asociācijas deputātes L. Kozlovskas draudi par ģimenes ārstu līgumu ar valsti pārtraukšanu, tā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājas ģimenes ārstes – homeopātes I.Aizsilnieces kvēlās runas, - izskatās, ka tas viss aprobežosies ar vienkāršu protesta gājienu kopā ar pedagogiem, kur mediķus droši vien vispilgtāk atkal pārstāvēs A/Par bijušās deputātes I. Viņķeles ģimene.

Protams, ka novirzīto finanšu līdzekļu apjoms veselības aprūpei ir krietni mazāks, nekā tam vajadzētu būt. Bet, kā rāda iepriekšējo gadu Covid-19 pieredze, kad novirzītās naudas apjoms bija ievērojams, privātais sektors, kur īpaši izcēlās privātās laboratorijas, ir nopelnījis vairāk nekā 100 miljonus eiro. Tāda ir arī tā summa, kā šobrīd trūkst mediķu algām, kompensējamiem medikamentiem, bērnu speciālistiem, zobārstiem utt.

Naudas apjoms, kas tika “uz aklo iemests” nozarē, bija milzīgs un nekontrolēts, bet “uz papīra” tas it kā mērķtiecīgi tika apgūts gan “zelta” gultās, gn tukšos pētījumos, gan izcili dārga vakcinācijas biroja izveidošanā, gan dažādos algu pielikumos, prēmijās, gan neizmantotu (utilizējamu) vakcīnu miljonu devās, par ko, kā redzams šobrīd, vairs nav neviena atbildīgā.

Dīvaini, ka naskāki naudas apgūšanā bija publiskā sektora dalībnieki, taču ievērojamu pelņu guva tieši privātais sektors, kas liecina par valsts un pašvaldību veselības aprupes sektora slikto vai pat apzināti vājo menedžmentu. Valsts slimnīcu laboratorijas, neskatoties uz vairāku miljonu investīcijām un milzīgo Covid-19 testu pieprasījumu, pat nepūlējās iesaistīties šajā biznesā, taču šobrīd valsts slimnīcas ir pirmās rindā pēc naudas, jo esot augsta inflācija, pieaugušas izmaksas un jāpieliek pie algas. Īpaši izceļas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājs V. Ābols, kurš esošajai veselības ministrei L.Menģelsonei (AS) ir pirmais favorītu sarakstā.

Tā vietā, lai rosinātu likvidēt BKUS padomi, samazināt valdes locekļu skaitu, optimizēt administrāciju, mazināt lieko birokrātijas procesu slogu slimnīcā, kā arī pārskatīt, cik kurš medicīnas personāls darba dienas laikā velta ārstniecībai un cik papildu darbam (piemēram, studentu apmācībai un blakus darbam dažādās citādās vietās), vienkārši paziņo, ka palielina maksas pakalpojumu cenas un nezina, ko darīt, lai nerastos kaitējums bērniem, kuri spiesti ārstēties slimnīcā, kas faktiski ir vienīgā valstī.

Šajā valsts apmaksāto pakalpojumu biznesā nozīmīga loma ir Nacionālajam veselības dienestam (NVD), kas tieši atbild par pakalpojumu un tarifu aprēķināšanu. Tad cik profesionāls tas ir bijis, un vai šos ilgi gaidītos jaunos tarifus esošais NVD vadītājs spēs aprēķināt pareizus? Kā gan līdz šim NVD nav pamanītas “izdevīgās” un “neizdevīgās” pozīcijas, kur, kā izskatās, arārstniecības iestādēm ir nerakstīta vienošanās – mēs maksājam, kā sanāk, bet mēs strādājam, kā sanāk?

Medicīnas pakalpojumu kvalitātes kontroles sistēmas nav nevienā ārstniecības iestādē, izņemot ISO (kas tieši neuzrauga ārstniecības procesus) un pacientu aptaujas, kas atspoguļo pacientu subjektīvo attieksmi pret saņemto pakalpojumu. Profesionālas, sistemātiskas ārstniecības kvalitātes uzraudzības nav, kaut pirms pāris gadiem tika novirzīti vairāki miljoni ES projektu finansējuma klīnisko vadlīniju izstrādei, kur tos kopīgi apguva LĀB ar abām medicīnas augstskolām un piesaistītiem ekspertiem (kvalitātes kontroles eksperti no slimnīcām pēc naudas apguves tika atlaisti).

Tieši kvalitāte, efektivitāte un vesels pacients tiek minēti par galvenajiem kritērijiem ministres L.Menģelsones (AS) prezentācijās par esošās koalīcijas premjera K.Kariņa (JV) pieprasīto slimnīcu līmeņošanu, kur uzreiz tiek pateikts, ka nevienu iestādi, ko sauc par “slimnīcu”, neslēgs. Būs interesanti redzēt gala ziņojumu, jo prezentācijās virsrakstu līmenī ir viegli sarakstīt ļoti svarīgus kritērijus (ChatGPT tādus lieliski ģenerē) , bet redzēsim, kā kvalitāte un efektivitāte tiks uzrakstīti jau konkrētos terminos un skaitļos, kā ārējos un iekšējos kvalitātes auditos tā tiks salīdzināta un vērtēta pēc kādiem “Eiropas standartiem”.

Pašlaik, klausoties kaut vai MK sēdes tiešraidi (https://www.youtube.com/watch?v=xevpkF-1JLI ,sākot no 48. minūtes) par līdzekļu piešķiršanu ambulatorā sektora pieejamības uzlabošanai, rodas sirreāla sajūta, ka ministri kopā ar L.Meņģelsoni un ar premjeru priekšgalā spēlē “verbālo mēmo šovu” - nabaga NVD ekspertiem sēdē ir jācenšas būt pieklājīgiem un uzminēt, par ko īsti runā MK, cenšoties viens otru pārspēt ar nejēdzīgāko un nekompetentāko vārdu salikumu par veselības aprūpi (jaucot terminus, slimnīcas ar veselības centriem un izmeklējumiem, bez jebkāda sakara salīdzinot tās ar skolām un privāto sektoru, ik pa laikam paužot skaļas populistiskas, deklaratīvas neko nenozīmējošas frāzes par efektivitāti utt. Var tikai ar šausmām iedomāties, kāds klaunu cirks būs jāskatās, kad MK spriedelēs par slimnīcu līmeņiem.

Līdztekus tam jau tiek dalīta ES Atveseļošanās fonda nauda jaunās E-veselības sastāvdaļām – tādām kā Onkoloģijas pacientu datu platformas izveide, ko starp citu prezentē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes loceklis A.Pinkulis, kuru, kā zināms, atlaida no VAS Sadales tīkli valdes priekšēdētāja amata
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/sadales-tiklu-vaditajs-andis-pinkulis-atkapies-no-amata.a255813/

Viņš tagad ir kļuvis par IT speciālistu un gatavs apgūt ES finansējumu, kaut gan nav nekādas skaidrības, kurš šo platformu varēs lietot, kā tiks ievadīti dati un par kādu periodu, kā arī kā šī platforma iekļausies kopējā jaunajā E-veselībā.

Ja minētajā projektā ir vēl apmēram skaidrs, kur tiek novirzīts finansējums, tad šī paša fonda finansējums ambulatorajam sektoram (par ko tika teikts jau iepriekš) ir kā “Ziemassvētku dāvanu karte” izredzētajiem pietuvinātajiem draugiem labi nodrošinātā tirdzniecības centrā, kur no plānotajiem 10 miljoniem, trešdaļa (nepilni 4 miljoni) paredzēti privātajam sektoram bez jebkāda līdzfinansējuma un mērķiem. Un pārējais - publiskajam, bet bez jebkāda plāna par to turpmāko darbības statusu vai apjomu, jo VM vienkārši tāda nav.

Faktiski finansējums ne par ko, balstoties tikai uz subjektīvu vajadzību uzskaitījumu, kā varētu tapt “vēlmju vēstule Ziemassvētku vecītim”. Kaut nauda tiek virzīta nākotnes attīstībai, par naudas sadalījuma pamatu ir (nezin kāpēc) Covid-19 apkalpoto pacientu skaits un diagnozes, kur nav skaidrs, kāds tam sakars ar reālajām ambulatorajām vajadzībām, kādi mērķi un rādītāji vispār tur būtu jāsasniedz. 

VM plānošanas kvalitātes kapacitāte un spējas ir tādas pašas kā centieni ieviest jaunu mediķu atalgojuma modeli. Par ES fondu apguves haosu veselības aprūpē liecina nepārdomātā būvniecība,kur vēl nesen BKUS žēlojās, ka, lai pabeigtu būves, nepieciešami 13 milijoni eiro, bet nesen bija ziņa, ka uzsāktas jaunas būves un beidzot NMPD būs atsevišķas durvis un mazajiem pacientiem vairs nesāpēs. 
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/12.04.2023-bernu-slimnica-top-jauna-neatliekamas-palidzibas-nodala-un-ambulatoras-veselibas-centrs.a504581/

Jāatzīmē, kā te spilgti izpaužas tā realitāte, ka Apvienotā saraksta veselības ministres L.Menģelsones pamatojumu argumentācija un izpratne par elementārām lietām ir nekāda, jo var skaidri redzēt, ka par veselības jautājumiem ministre joprojām nesaprot neko, par valsts kapitālsabiedrību menedžmentu nesaprot neko, par to, kā jābūt efektīvi izlietotai naudai jebkurā apakšnozarē, arī nesaprot neko… Tad ko saprot?

Te pat jāsāk just līdzi premjeram Kr.Kariņam, kurš paaugstinātā tonī runā par šo ministres izstrādājumu, jo-tam, ko L.Menģelsone runā (pareizāk sakot, nolasa no lapiņas) vai prezentē (kāda cita sagatavoto materiālu), nav profesionālās kompetences izpratnes un seguma. Toties ministre nu jau draudzīgi ir iekļāvusies kopējā valdības dziesmā, ka nozarē pa lielam viss ir kārtībā (kaut nav pat uzsākts solītais audits) un vajag tikai naudu,

Varbūt pie vainas ir birojs, kur nav neviena mediķa, kas izprot jomu, bet ir ļoti pierasīts padomneiks Artis Grīnbergs, kurš vienlaikus sniedz padomus ekonomikas ministrei I.Indriksonei un L.Menģelsonei. Latvijā trūkst kompetentu cilvēku tagad pat padomnieku līmenī.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...