Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Publiskā telpā ir parādījusies informācija, ka līdzšinējo Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāri Indru Dreiku plānots pārcelt Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītājas amatā, teikts ministrijas saskaņošanai iesniegtajā rīkojuma projektā. Atliek vien nobrīnīties par valsts ierēdņu redzējumu attiecībā uz kundzes profesionalitāti. Jāsaka tā, ka zirgs redz tikai “zemi” un “nelielu gabaliņu” uz priekšu.

Atgādinu, ka bijusī veselības ministre Anda Čakša ar 2017.gada 21.decembra rīkojumu Nr. 13-04/431 noteica Indrai Dreikai “būtiskus” un “sabiedrībai svarīgus” uzdevumus Veselības inspekcijas “darbības stiprināšanā”. Kāds ieguvums no Indras Dreikas paveiktā? Nekāds?

Saņēmusi šo rīkojumu, Indra Dreika faktiski un mērķtiecīgi sāka Veselības inspekcijas kā veselības aprūpes kvalitātes uzraudzības un kontroles institūcijas iznīcināšanu, radot absolūtu sabiedrības neuzticēšanos šai iestādei.

https://pietiek.com/raksti/veselibas_inspekcijas_sabrukums/

Indra Dreika izpelnījās ministra Daniela Pavļuta uzmanību, ar kura palīdzību uzkāpa karjeras kalnā par Veselības ministrijas valsts sekretāri. Ko tur uzlaboja, - neko.

VM uzsver, ka I. Dreikai esot pieredze nozares politikas un stratēģijas īstenošanā, sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, kā arī pieredze Veselības inspekcijas vadītāja amatā un zināšanas veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā. I. Dreikas profesionālā kvalifikācija tikšot nodota aģentūras kapacitātes stiprināšanai, veicinot tās efektīvu uzdevumu un funkciju izpildi un dodot ieguldījumu valsts pārvaldei un sabiedrībai kopumā. Tiešām?

Lai veselības sistēmas profesionāli Indru Dreiku pārceltu par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītājas amatā, ierēdņiem vajadzētu iepazīties ar Farmācijas likumu, jo funkcijas pieprasa profesionāli.

 Farmācijas likumā uzskaitītās iestādes funkcijas - piemēram, izsniegt medikamentu izplatīšanas atļaujas ārvalstīs reģistrētām zālēm infekcijas slimību uzliesmojuma gadījumā, veidot un regulāri aktualizēt Latvijas zāļu reģistru, piešķirt zāļu reģistrācijas numurus un zāļu kodus, veidot un uzturēt datu bāzi par zāļu patēriņa statistiku, kā arī par zāļu klīnisko izpēti un zāļu lietošanas novērojumiem, novērtēt un reģistrēt zāles, veikt zāļu kvalitātes ekspertīzi, nodrošināt sadarbību ar Eiropas Savienības institūcijām, citu valstu kompetentajām institūcijām zāļu novērtēšanas, reģistrēšanas, kvalitātes ekspertīzes, klīnisko pētījumu, farmaceitiskās darbības licencēšanas un atbilstības vērtēšanas jomā, zāļu ievešanas, izvešanas, tranzīta un izplatīšanas jautājumos, medicīnisko ierīču reģistrācijas, klīniskās izpētes un lietošanas drošības uzraudzības jomā, kā arī cilvēka asiņu, audu, šūnu un orgānu lietošanas drošības uzraudzības un atbilstības vērtēšanas jomā, veidot sadarbību ar ārstu un farmaceitu sabiedriskajām organizācijām utt.

Jautājums! Vai Indra Dreika ir profesionālis minētājā jomā?

Atbilde! Būs, jo viņai piemīt talants radīt nevainojamu reputāciju un, galvenais, visus pārliecināt par to.

Un vēl viens izcili patiess talants ir atvainoties par katru savu kārtējo “spriedelējumu”.

https://tautaruna.nra.lv/nebusanas/370374-vm-valsts-sekretare-dreika-atvainojas-zurnalistam/

https://zinas.tv3.lv/latvija/nulle-versusies-tiesa-pret-vm-par-vinas-goda-un-cienas-aizskarsanu/komentari/

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...