Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļu rīcību, kuri uzstājīgi turpina apstādināto reorganizācijas stratēģiju. Tādējādi, iespējams,  būtiski kaitē VAS “Latvijas Pasts” interesēm un  uzņēmuma ilgtspējai.

Uzņemoties atbildību par neizdevušos stratēģiju, 2024.gada 7.februārī atkāpās VAS “Latvijas Pasts” padome. Paļāvāmies, ka tiks izstrādāts jauns Pasta Attīstības plāns, ņemot vērā darbinieku, iedzīvotāju un valsts vajadzības. Tomēr Pasta Attīstības padomes sapulces tiek pārceltas, un attīstības plāna skiču joprojām nav.

Diemžēl, 2024.gada 22.februārī skaidri tapa zināms par agresīvo pasta nodaļu slēgšanas turpināšanu  bez skaidra turpmākās rīcības plāna.  Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO (LSAB PRO) rīcībā ir neoficiāla informācija, ka kopš 22.02.2024 VAS “Latvijas Pasts” darbinieki tiek iebiedēti ar atlaišanu tādā gadījumā, ja neparakstīs 2024.gada 22.februārī izsūtīto darba devēja sagatavoto “atklāto vēstuli” it kā darbinieku vārdā.

Atbilstoši LSAB PRO rīcībā esošajai informācijai par publiska atbalsta paušanu “reorganizācijai” pasta darbiniecei tika pat samaksāts. Tas līdzinās psiholoģiskajam teroram un bosingam  darba vietā un ir aizliegts ar Darba likuma 7.pantu, Darba aizsardzības likumu un Starptautiskās Darba organizācijas konvenciju normām.

LSAB PRO rīcībā nav informācijas, kas liecinātu, ka tiek izstrādāts pasta nodaļu attīstības koncepts un universālā pasta pakalpojuma, finanšu pakalpojumu, apdrošināšanas  pakalpojumu  u.c. pasta pakalpojumu grozs. Nepieciešams tāds pakalpojumu grozs, kas ļauj nacionālajam pasta operatoram sniegt kvalitatīvu universālo pasta pakalpojumu atbilstoši Pasta likumam un papildus peļņu nesošus pakalpojumus (finanšu, apdrošināšanas utt.), kas nepieciešami Latvijas iedzīvotājiem.

LSAB PRO konsultējas ar ES valstu, Japānas un Īrijas pasta uzņēmumu arodbiedrībām, un visās valstīs pasta nodaļas tiek pēc iespējas saglabātas, lai būtu plašs pasta tīkls. Pasta nodaļas sniedz arī papildu rentablus finanšu  un apdrošināšanas pakalpojumus, pilda sociālo funkciju un nākotnē ieņems nozīmīgu vietu valsts iedzīvotāju saskarē ar valsts  e-pārvaldi (e-government services).

LSAB PRO ir spiesta secināt, ka „Latvijas Pasta” valdes locekļi, kurus iepriekšējā padome iecēla amatā bez atbilstoša konkursa:

- neizprot „Latvijas Pasta” kā stratēģiska valsts nozīmes uzņēmuma būtību, nacionālā pasta operatora un universāla pasta pakalpojuma sniedzēja funkcijas saskaņā ar Pasta likumu;

- veic darbības, kas liek aizdomāties par jauniecelto valdes locekļu patiesajiem rīcības mērķiem, jo  valde turpina iesākto kursu ar citām neētiskām, „Latvijas Pasta” darbiniekus un sabiedrību maldinošām metodēm  - sagrozītiem faktiem, pat atklātiem meliem, darbinieku iebiedēšanu u.c. Tas ir aizliegts ar likumu;

- nav izpratnes par iedzīvotāju un valsts vajadzībām pēc universālā pasta pakalpojumiem un to, ka universālā pasta pakalpojums tiek sniegts pasta nodaļās saskaņā ar Pasta likuma prasībām;

- neizstrādā  „Latvijas Pasta” darbības attīstības virzienus un stratēģiska  valsts uzņēmuma attīstības iespējas  sadarbībā ar pašvaldībām, preses izdevējiem, mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem; 

- demonstrē klaju neizpratni un vietām pat kliedzošu nekompetenci par „Latvijas Pasta” darbības pamatuzdevumiem, pielīdzinot to kurjerdienestam un pakomātu servisam;

- nepilda Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas uzdotos uzdevumus par Latvijas „Latvijas Pasta” attīstības plāna izstrādāšanu un saskaņošanu ar iesaistītajām pusēm līdz 2024.gada 28.februārim;

- nav  iesnieguši  Attīstības plāna projektu, lai 28.02.2024. pilnvērtīgi varētu notikt diskusija par „Latvijas Pasta” attīstību. Tieši pretēji – tiek uzspiesta sasteigta un uzņēmumu praktiski iznīcinoša  stratēģija, kā rezultātā atkāpās Pasta padome 7.02.2024.;

- veic darbības, kas liek aizdomāties par „Latvijas Pasta” bez konkursa iecelto valdes locekļu rīcības patiesajiem mērķiem, jo „Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājas Beātes Krauzes – Čebotares un  valdes locekļa Ginta Mičuļa  iepriekšējā darba vieta ir  Igaunijas pasta meitas uzņēmums - SIA “Omniva”. 

Bijušie VAS “Latvijas Pasts” darbnieki ceļ trauksmi par to, ka ar viņiem tiek izbeigtas darba tiesiskās attiecības “mērķu nesakrišanas dēļ” un tiek masveidā pieņemti darbinieki no „Omnivas” augstos un dāsni atalgotos amatos, kuru lietderība ir rūpīgi izvērtējama.

Zīmīgi, ka 2024.gada 8.februārī  Latvijas Republikas masu saziņas līdzekļos ir paziņojumi,  ka  SIA "Omniva" neizslēdz iespēju piedalīties nākamajā konkursā par universālā pasta pakalpojuma nodrošināšanu Latvijā, - tā intervijā aģentūrai LETA sacīja SIA "Omniva" valdes loceklis Gusts Muzikants, kurš 2023.gadā ieņēma VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļa amatu ar pieeju komercnoslēpumam.

Šobrīd VAS “Latvijas Pasts” ir 5 (pieci) valdes locekļi, no kuriem vairāki ir iecelti amatā bez konkursa.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO aicina nekavējoties, bet ne vēlāk kā 2024.gada 1.martā samazināt VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļu skaitu līdz 3 (trīs) vai pat 1 (vienam), izslēdzot bijušo SIA “Omniva” augsta līmeņa darbinieku klātbūtni valdē un citos atbildīgos amatos VAS “Latvijas Pasts”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...