Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lato Lapsas jaunā grāmata „Vēža ieņēmumu dienests” jau nonākusi grāmatnīcās, jauns kriminālprocess sākts un apsūdzība tās autoram uzrādīta jau dažas dienas pirms šī notikuma, taču sakarā ar grāmatu tās lasītājiem var rasties virkne nopietnu jautājumu vienam no tās galvenajiem personāžiem – vienam, kā atklāj grāmata, gļēvam rupeklim, Arvila Ašeradena, Egila Levita un „666” drauģelim, miljonāram Andrim Ramoliņam.

Šos jautājumus Lato Lapsa uzdod savā jaunākajā YouTube ierakstā. Publicējam tos arī šeit: https://www.youtube.com/watch?v=CXYxGtM8yT4.

Tāpat Pietiek publicē arī visu „Vēža ieņēmumu dienesta” „varonim” nosūtīto jautājumu sarakstu:

„Labdien, Andri Ramoliņ.

Saistībā ar kriminālprocesu, kura ietvaros Jūs esat sniedzis liecības par kukuļa izspiešanu no Jums un kurā apsūdzības celtas trim bijušajiem Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas darbiniekiem, un tā materiālos fiksētu informāciju vēlos no Jums saņemt godīgas, vaļsirdīgas, precīzas atbildes, kas tiks izmantotas publikācijās sabiedrības informēšanai:

1) Kādu iemeslu dēļ Jūs tiesībsargāšanas iestādēs vērsāties nevis nekavējoties, bet tikai piecas dienas pēc tam, kad Jūs it kā pirmoreiz uzzinājāt par izspiešanas plāniem? Ar ko jūs nodarbojāties šo piecu dienu laikā? Ar kādām valsts amatpersonām un/vai politiķiem kontaktējāties? Vai pirms šīs oficiālās vēršanās KNAB Jums bija kādas neformālas vienošanās ar tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvjiem? Vai Jūs bijāt ticis aizturēts kādu noziedzīgu nodarījumu sakarā?

2) Ar kādām metodēm Jūs panācāt, ka Jums nav jādodas liecināt uz KNAB telpām Rīgā, bet KNAB izmeklētājs vairākkārt pakalpīgi ierodas pie Jums Tukumā, lai Jūs uzklausītu ar Jums saistītos objektos? Vai Jūs slēpti veicāt šo liecību sniegšanas procesu audio un video ierakstus? Vai Jūs par to informējāt KNAB izmeklētāju?

3) Kāpēc Jūs KNAB sniegtās liecībās melojāt, ka esot saticis kaut kādu atpazīstamu Initu ar Jums nezināmu uzvārdu un ka šī Inita ar nezināmo uzvārdu norunājusi ar Jums tikšanos, kaut patiesībā kriminālprocesa dokumenti rāda, ka vizuāli labi atpazināt VID darbinieci Initu Lūri?

4) Kāpēc Jūs sarunās ar Initu Lūri atkārtoti provocējāt VID darbinieci, gan atkārtojot, ka gribat „procesu naher” un ka izmeklēšanas darbības „var nebūt”, gan tieši un nepārprotami paziņojot, ka šī nebūs pirmā reize, kad Jūs ar kukuļu palīdzību ietekmējat izmeklēšanas iestādes? Vai šo provocēšanu Jūs bijāt saskaņojis ar KNAB darbiniekiem? Vai tas bija viņu uzdevums?

5) Kad un kādus brīdinājumus KNAB vai citas tiesībsargāšanas iestādes Jums izteica par izmeklēšanas noslēpuma prettiesisku izpaušanu? Kā Jūs panācāt, ka pret Jums šai sakarā netiek sākts kriminālprocess?

6) „Man interesē izdarīt tā, lai mani kā, es saprotu, ka budžets - ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta, kā saka,” – kā Jūs skaidrojat šo savu izteikumu ierakstītajās sarunās?

7) Ierakstītajās sarunās Jūs apgalvojat: „Man ir jauns process. Es esmu dabūjis pret Lato Lapsu procesu.” Par kādu tieši procesu ir runa? Ar kādām tieši metodēm Jūs to „dabūjāt”?

8) Ierakstītajās sarunās Jūs apgalvojat: „Man šobrīd ir tā, ka tev, man ar viņiem šobrīd konflikta nav. Šobrīd vienīgais, kas inerces pēc vienkārši dabūja kriminālprocesu ir Lato Lapsa. Nu, kurš sanāca, bļaģ, kraiņijs, nu, tāds.” Kur tieši Lato Lapsa sanāca „bļaģ, kraiņijs”? Par kādu inerci Jūs runājat? Kurš un ar kādām metodēm panāca, ka Lato Lapsa „vienkārši dabūja kriminālprocesu”?

9) Ierakstītajās sarunās tālāk lasāms:

„IL: - Nu, bet viņš jau nedabūja dēļ jums.

AR: - Dēļ manīm.

IL: - Nu- u, pasūtītājs jau bija, tu zini, kas.

AR: - Nu, kas bija pasūtītājs?

IL: - Nu, pienene.

AR: - Kas ir pienene?

IL: - (atbild čukstus) Levits.

AR: - Levits?

IL: - Jā. Ar šito...

AR: - Pret mani?

IL: - Nē. Pret Lato Lapsu. Tu domā par.

AR: - Ā. Nē.

IL: - Tu domā, ka e- .”

Raksturojiet savas formālās un neformālās attiecības ar Egilu Levitu. Vai Jūs jebkad esat kontaktējies ar viņu un ar viņa bijušo kancelejas vadītāju Andri Teikmani? Vai Jūs jebkad esat ar kādu no viņiem slēdzis kādas vienošanās vai darījumus?

10) Ierakstītajās sarunās saistībā ar Konkurences padomes organizētām kratīšanām fiksēts, kā Jūs lielāties, ka “konkrētā iestādes līmenī” viss esot “sakārtots” un “draugi” palīdzējuši, ka ir “atradušās dzirdīgas ausis”, ka no Konkurences padomes nelikumīgi nopludināta informācija par gaidāmajām kratīšanām un izdevies „piekļūt pie izpildītāja”. Kā Jums izdevās panākt, ka saistībā ar šiem faktiem pret Jums netiek sākts kriminālprocess?”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...