Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par “Čaka ielas velojoslas” fiasko atbildīgais Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis, kurš citu starpā ir atbildīgs arī par galvaspilsētas nespēju notīrīt sniegu no ielām un ietvēm, jo ielas sabojātas ar stabiņiem, ir nācis klajā ar aicinājumu lietot Baltezera staciju, kas slēgta pirms diviem gadiem, un braukt ar neeksistējošu tramvaju no Šķirotavas stacijas.

Nedēļas nogalē publicētā intervijā ziņu aģentūrai LETA Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis sacījis: “Stāvparkiem, kur novietot automašīnas, lai pārsēstos sabiedriskajā transportā, nav jāatrodas Rīgā, bet gan pie tās robežām. […] Nav jābrauc Rīgā līdz "Alfai", lai iekāptu tramvajā. Ar mašīnu ir jābrauc līdz Garkalnei, līdz Baltezera stacijai, kur ir stāvparks, kur atstāt mašīnu. Pēc tam iekāpt vilcienā un ar to aizbraukt līdz Rīgas centram vai kaut kur citur.”

Patiesībā Baltezera stacija no 2019. gada decembra ir slēgta sakarā ar niecīgo pasažieru skaitu — VAS “Pasažieru vilciens” toreiz ziņoja, ka vidēji katrā vilciena reisā Baltezera staciju izmantojuši 0,2 līdz 0,7 pasažieri, toties katra dīzeļvilciena apstāšanās stacijā vidēji izmaksā 4,18 eiro. Tagad, kā ikviens var pārliecināties vilcienu sarakstā, visi vilcieni brauc cauri Baltezeram bez apstāšanās.

Arī nekāds stāvparks, pat ne parasts stāvlaukums pie Baltezera bijušās stacijas neeksistē un nekad nav ticis uzbūvēts.

Vēl V. Ķirsis “kā piemēru minēja dzelzceļa staciju Šķirotavā, kurai tiek pievilktas tramvaja sliedes. Pasažierim tas dod iespēju no vilciena pārsēsties tramvajā un doties uz savu galamērķi Rīgā”, atreferē LETA.

Pie Šķirotavas stacijas Ķengaragā netiek “pievilktas tramvaja sliedes”, nav publicēti plāni arī to darīt. No Šķirotavas stacijas līdz 7. un 3. tramvaja galapunktam pie universālveikala “Dole” ir gandrīz pusstundas gājiens — ar nosacījumiem, ja gājējs zina ceļu cauri Ķengaraga iekšpagalmiem un ja V. Ķirsis ir panācis, ka ietves un ielas ir notīrītas, nevis apledojušas.

Pavasarī pašvaldība apstiprināja plānu par tramvaja līniju atjaunošanu un remontu Iļģuciema un Ķengaraga virzienos, šim nolūkam izmantojot Eiropas fondu finansējumu, taču LSM ziņo: “Projekta ietvaros paredzēts modernizēt 7. tramvaja maršruta līniju posmā no Ausekļa ielas loka līdz Radio ielas lokam un no Centrāltirgus līdz galapunktam Ķengaragā.” Plānotā 2 km sliežu izbūve notiks Pārdaugavā. Tātad “tramvaja sliedes pievilktas” Šķirotavas stacijai netiek.

Šādu interviju aģentūrai LETA V. Ķirsis sniedzis laikā, kad Rīgas domes opozīcija jau vienreiz bija pieprasījusi viņa atcelšanu no amata par nekompetenci.

Avoti:

http://www.aprinkis.lv/index.php/sabiedriba/pasvaldibas/11834-no-decembra-vilcieni-vairs-neapstasies-astonas-mazajas-stacijas-ari-baltezera-un-silciema

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/riga-lidz-2023gada-beigam-plano-parbuvet-5-un-7tramvaja-marsruta-linijas.a394852/

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...