Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Otrās piedziņas daļa apķīlājusi apsardzes uzņēmuma Grand Force Securitykapitāldaļas, kas pieder Krievijas pilsonim Romānam Osipjanam. Uzņēmums ir pazīstams ar to, ka tā iepriekšējais līdzīpašnieks ir tagadējais skandalozais Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, savukārt pats R. Osipjans „izgaismojies” ne tikai saistībā ar bijušā Satversmes aizsardzības biroja darbinieka Aigara Sparāna aizturēšanu, bet arī ar neseno Vecrīgas viesnīcas reiderisma gadījumu.

Publiski jau bija zināms, ka A. Sparāns šopavasar tika aizturēts tieši pirms tikšanās ar 1981. gadā dzimušo R. Osipjanu, kurš Latvijā dzīvojot jau kopš studiju gadiem un savu pirmo oficiālo uzņēmējdarbību nolēmis sākt, iegādājoties kapitāldaļas J. Juraša dibinātajā SIA Grand Force Security.

Pats J. Jurašs gan ir apgalvojis, ka uzņēmumā saimniecisko darbību nemaz neesot sācis un arī R. Osipjanu nemaz nepazīstot. Taču tas ir maz ticams, ņemot vērā J. Juraša oficiālās dzīvesbiedres – bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieces, tagadējās advokātes Allas Jurašas un R. Osipjana kontaktus.

Pēc neoficiālām ziņām, pēdējā Vecrīgas viesnīcas reiderisma gadījumā jau bijušas redzamas tieši R. Osipjana biznesa intereses: viņš uzsācis kopēju „projektu” ar kādreizējo uzņēmēja Gulama Mohammada Gulami darbinieku Uldi Skudru, kurš pēdējos gados dažādos veidos mēģina tikt pie Gulami un viņa uzbeku kompanjona īpašumiem, un piesaistījis „Juraša grupējumu”.

Tagad Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma kapitāldaļu iegādes darījums, R. Osipjanam iegūstot 30% J. Juraša dibinātās kompānijas kapitāldaļu, faktiski ir bijis fiktīvs, - nekādu uzņēmējdarbību „apsardzes firma” tā arī nemaz nav sākusi, tā arī nav iesniegusi 2019. gada darbības pārskatu. Savukārt par to, kādu tieši iemeslu dēļ VID šīs kapitāldaļas apķīlājis, pagaidām nav zināms.

Pietiek jau ir informējis, ka lietu saistībā ar viesnīcas īpašumtiesībām sāka 2013. gadā, un policija to turpināja izmeklēt septiņus gadus. No 2017.gada oktobra līdz 2020.gada janvārim SIA 966 Freecom kapitāla daļām bija uzlikta komercķīla, taču tad biroja izmeklētāja Inese Lasmane deva pamatu noņemt komercķīlu un pēc tam arestu no īpašuma, - šīs darbības notika uz apšaubāmas dokumentu ekspertīzes pamata, kam sekoja vairākas kratīšanas 12. maijā un faktiska viesnīcas ieņemšana.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...