Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

VID astoņkāja jaunie locekļi

Pietiek lasītājs
11.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam drīz jaunais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā vienotība) paziņos  savu (?) lēmumu attiecībā uz atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ievas Jaunzemes tālāko likteni.

Likmju licēji par ticamāko variantu uzskata, ka A.Ašeradens atjaunos I.Jaunzemi amatā. Sabiedrībai tas tiks pasniegts kā rezultāts ilgstošai un visaptverošai pārbaudei, kuras rezultātā daudzskaitlīgi, kaut nezināmi vērtētāji būs snieguši savu vērtējumu, ka šī ierēdne var turpināt darbu.

Kaut arī sena gudrība māca, ka ekskrements, arī ietīts konfekšu papīrā ir ekskrements, A.Ašeradena spējas pasniegt šādu dāvanu sabiedrībai netiek apšaubītas. Tādēļ interesantāk ir saprast, kas tad īsti notiks pēc I.Jaunzemes atgriešanās.

Pirmkārt, I.Jaunzemei būs jāsāk atstrādāt parādu par labvēlības izrādīšanu. Lielākais viņas kreditors tagad būs JV un ar to saistītie cilvēki. Turpat apkārt grozīsies vēlēšanās izkritušie I.Jaunzemes iepriekšējie saimnieki A/ParNacionālā apvienība kā vienmēr tradicionāli paņems savu daļu. Savukārt tikai no Apvienotā saraksta pašu izveicības būs atkarīgs, cik lielu I.Jaunzemes izpratni viņi palūgs par svarīgi kārtojamiem jautājumiem.

Otrkārt, I.Jaunzemei būs jāizvēlas jauns Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) priekšnieks. Iepriekšējā priekšnieka Kaspara Podiņa negaidītā atlūguma iesniegšana bija milzīgs pakalpojums gan pašai I.Jaunzemei, gan A.Ašeradenam. Vienlaikus skaidrs, ka NMPP notiks tīrīšana, kuras rezultātā K.Podiņa cilvēki tiks nostumti malā un amatos tiks ielikti I.Jaunzemei un viņas saimniekiem ērtāki cilvēki.

Par visticamāko kandidātu uz VID NMPP direktora vietu tiek piesaukts pašreizējais VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītājs Aigars Prusaks - bēdīgi slavenā Jura Juraša kolēģis no KNAB laikiem. Gadījumā, ja tas tiešām notiks, varēsim uzskatīt, ka ir piepildījies slapjākais no J.Juraša sapņiem - pārņemt kontroli pār Nodokļu un muitas policiju.

A.Prusaka cilvēki jau šobrīd aktīvi interesējas par lietām, kuras īsti neietilpst viņu darbības sfērā, bet kurās apgrozās lieli līdzekļi. Ņemot vērā šo darboņu vienkāršo domāšanu, varam viegli paredzēt gan atsevišķu ēnu biznesmeņu uzplaukumu, gan interesantus kriminālprocesus.

Protams, pastāv arī teorētiska iespēja, ka A.Ašeradens (precīzāk, viņa politiski saimnieciskās darbības partneri) vienosies aizsūtīt I.Jaunzemi tur, kur viņa spētu valstij nodarīt mazāk ļaunuma. Tomēr visdrīzāk A.Ašeradenam būs vieglāk paskaidrot sabiedrībai, kāpēc nevar tikt atlaista tik klaji nekompetenta ierēdne, kuras vadībā korupcija VID zeļ vēl leknāk nekā N.Jezdakovas un I.Pētersones laikos, nekā pazaudēt izcili nodrošinātas vecumdienas gan pašam, gan citiem labiem cilvēkiem.

Mēs savukārt turpināsim informēt Pietiek lasītājus par to, kā klājas VID astoņkājim un tā jaunajiem locekļiem - A.Ašeradenam un A.Prusakam. Par šo locekļu pagātni un daži jautājumi par tagadni - jau pavisam drīz.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...