Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēršanos pret korumpēto sistēmu mēs uzskatām par kampaņu pret valsti, - to piektdien, uzstājoties „sabiedriskajā” Latvijas radio un runājot par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pasūtījuma lietu skandālu, skaidri lika manīt VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Pietiek.com šodien publicē attiecīgās raidījuma daļas atšifrējumu.

Aidis Tomsons: Cik tad jūs droši jūtaties atbildēt uz tiem pārmetumiem, kas izskan pēdējā laikā VID virzienā? Dienests nodarbojas ar pasūtījumiem pret konkrētiem cilvēkiem, piever acis uz atsevišķu politiķu darbošanos, vispār ļoti nesmukas lietas notiek.

Ieva Jaunzeme: Es gribētu uzreiz teikt, ka tās kājas, tie pārmetumi aug pērnā gada maijā, kad negodīga un no VID atlaista darbiniece izveidoja grupu, ar kuru kopā izspieda kukuli no viena uzņēmēja. Šobrīd tātad Valsts ieņēmumu dienests sadarbojās ar KNABu un personas tika aizturētas, un šobrīd jau, cik es zinu, lieta ir nonākusi prokuratūrā un tiks celtas apsūdzības. Un pēc tam tas tika vispārināts kā tāda prakse, kas īstenībā tā nav. Un tas bija ļoti konkrēts gadījums.

Nākošā pārmetumu, tas, ko es novēroju publiskajā telpā, es domāju, tik masveidīgu informācijas klāstu pa trīs, četrām publikācijām dienā, sekoja pēc tam, kad vairākiem citiem darboņiem tika uzrādītas apsūdzības prokuratūrā, un arī tika, un viņu tuviniekiem, tad sekoja nākošais vilnis. Tāpēc es saliktu šos divus notikumus, kas īstenībā nav saistīti, bet, lasot arī izdevumus, varēja konstatēt, ka intereses ir satikušās vienai personai, kura izspiež kukuli, ar personām, pret kurām ir ierosināts kriminālprocess. Intereses sakrita, rezultātā tika, es domāju, nevis domāju, bet es esmu pārliecināta, apmelojumu kampaņa arī tika uzsākta, par kuru arī ir vēršanās notikusi tiesībsargājošās iestādēs.

Aidis Tomsons: Un mērķis?

Ieva Jaunzeme: Tātad, lai mēs saprastu, vai tā ir patiesība…

Aidis Tomsons: Es saprotu, kāpēc jūs vēršaties, bet mērķis tai kampaņai pret jums, jūsuprāt?

Ieva Jaunzeme: Es domāju, ka tas ir, daļa tā ir, tā ir daļa no stāsta, tur nav tikai Valsts ieņēmumu dienests. Ja saliek uz vienas lapas visu to, kas ir noticis, es varu pateikt, ka tur ir iesaistīts tas naratīvs, kas saucās, ka mēs esam zudusi valsts vai neizdevusies valsts, jo tā vēršanās notiek pret faktiski visām augstākajām valsts amatpersonām ar dažādiem apmelojumiem.

Bet es saku, kamēr mēs nesalikām to visu uz papīra visu šo kampaņu, tā es varētu viņu saukt, tad bija savādāk, tagad, redzot, tur ir tvīti, retvīti, tur ir publikācijas, pārpublikācijas, un tur ir iesaistīti visi, sākot no valsts prezidenta un beidzot, es teiktu, ar Latvijas radio, Latvijas televīziju, visi, kas, nu, ir valsts tādi atbal…, vai teiksim, svarīgi valsts elementi.

Artjoms Ļipins: Bet tie gadījumi, kuriem tagad notiek pārbaudīšana, tie tiešām notika. Un mans jautājums būtu, vai VID kaut kādā veidā tagad pārbauda arī citas iespējamās lietas, jo tiešām divi gadījumi ļoti īsā laikā, lai kaut kā cīnītos ar to apmelošanas kampaņu, kā jūs to saucat? Kā parādīt – citur mums viss ir labi.

Ieva Jaunzeme: Kuru jūs saucat otro lietu?

Artjoms Ļipins: Jūs tikko teicāt, ka bija Ramoliņa kunga lieta un tad vēl bija apsūdzības vērstas pret citām VID personībām. Pēc jūsu teiktā.

Ieva Jaunzeme: Tas bija, ko es teicu, bet nē, tas nebija pret VID personībām, tas bija pret konkrētām personām, pret kurām kriminālprocess tika uzsākts pamatoti un nodots kriminālvajāšanai. Jā. Tā kā, tā kā kopā ar prokuratūru, kopš tā laika tiešām ir pārbaudīts liels skaits lietu, tiešām viņš ir veikts, un arī es domāju, ka tā, tas ir ļoti skrupulozi izdarīts, īpaši tām personām, kuras ir iesaistītas noziedzīgos nodarījumos. Ir atrastas nepilnības, bet ne tādas, ka tās būtu, mēs runātu par nepamatoti ierosinātiem kriminālprocesiem, jo šajā gadījumā tas izņēmums bija , vai kur bija tās sakarība, ja, tajā, ka šobrīd jau mēs visus kriminālprocesus uzsākam vienlaicīgi arī ar prokuratūras ziņu. Šeit cilvēki bija gājuši uz risku. Tiešām reāli bija gājuši uz risku, jo viņi, jo viņi bija uzsākuši kriminālprocesu bez konsultācijām ar policiju, ē, ar prokuratūru, tas nāca gaismā diezgan ātri, bet to risku viņi bija gājuši. Kāpēc viņi to bija darījuši, tas droši vien tiesas procesā tiks noskaidrots.

Jānis Goldbergs: Nu tad jau jāpaprasa, vai tad pret to Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku, kā tur bija, prasīja viņiem, prasīja viņus kāds tur izmeklēt, vai nē? Jums ir pārliecība, ka tas ir, tie ir apmelojumi, jeb…

Ieva Jaunzeme: Lūres kundze pati intervijā De Facto pateica, ka kriminālprocess ir ierosināts pamatoti. Šobrīd tātad nav pamata un arī prokuratūra, kā teikt, to procesu ir redzējusi un arī ir izvērtējusi. Man kā iestādes vadītājai, Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai, vispār nav tiesību iejaukties šajā procesā, ja nu vienīgi mani procesa virzītājs neinformē, ja ir vajadzīga palīdzība no citām iestādēm, viņš mani var informēt, un tas var notikt. Šajā gadījumā procesu, kā es vēlreiz varu tikai apgalvot, tas, ko ir teikusi pati izmeklētāja, ka viņš ir ierosināts pamatoti, un prokuratūra to apstiprina.

Aidis Tomsons: Pamatoti jā. Nu laikam es saprotu tajā… Es gan nevarētu teikt, ka es joprojām esmu ļoti iedziļinājies, bet es saprotu, publiskajā telpā tas pārmetums, sakot, ka lika sameklēt pamatojumu. Tad arī atrada pamatojumu tam.

Ieva Jaunzeme: Ziniet, es jums teikšu. Tīri ne par konkrēto procesu. Ja cilvēkam nav, ko slēpt, ja viņš ir godīgs nodokļu maksātājs, tad par viņu neko atrast nevar. Ja no… Ja cilvēkam ir, ko slēpt, ja viņam ir bijušas necaurspīdīgas naudas plūsmas un citas lietas, tad tas ir likumā noteikts, ka tas ir likuma pārkāpums. Un tāpēc es visiem varu ieteikt dzīvot tikai tādu dzīvi, kur nevar neko atrast. Un es domāju, ja manā dzīvē būtu kaut kas, ko varētu atrast, pamatots, tad tas jau sen būtu atrasts. Es zinu, ka, kad es savu dzīvi esmu dzīvojusi vienmēr ar pārliecību, ka neko nevar noslēpt. Neko nevar noslēpt.

Aidis Tomsons: Bet paliekot pie paša jautājuma būtības, bija runa par to, ka vajag atrast pret Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku?

Ieva Jaunzeme: Man nav bijis tādas runas ne ar vienu. Tāpēc katrā gadījumā es varu teikt tikai to, man, manas rokas ir tīras, un nevienam nekas nav ne uzdots, ne likts darīt.

Jānis Goldbergs: Es nezinu. Tad jau vairāk jautājumu par šo tēmu nav.

Aidis Tomsons: Droši mēs varam iet uz priekšu uz citiem jautājumiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...