Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ģenerālprokurors Juris Stukāns iepriekš bija negaidīti „zaudējis atmiņu” un „neatcerējās”, vai 2021. gada augustā pie viņa ieradusies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, lai pasūtījuma lietas ietvaros saskaņotu rīcības plānu attiecībā pret Lato Lapsu, Jurģi Liepnieku un viņu radiniekiem, kā to laikrakstā „Diena” publicētajā intervijā „Kas un kā „pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku” aprakstīja atstādinātā VID izmeklētāja Inita Lūre. Tagad izrādās – J. Stukāns vēlas noslēpt no sabiedrības prokuratūras ēkas caurlaižu informāciju, kas varētu ne tikai atsvaidzināt viņa paša „zudušo” atmiņu, bet arī atklāt sabiedrībai patiesību. Bez plašākiem komentāriem publicējam Lato Lapsas informācijas pieprasījumu un J. Stukāna sniegtās atbildes.

LR Prokuratūrai

Laikrakstā “Diena” 2023. gada 17. februārī publicētajā intervijā “Kas un kā “pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku” ir minētas ziņas, kas, manuprāt, norāda uz Jūsu iestādes vadītāja Jura Stukāna iesaistīšanos noziedzīgos nodarījumus un konkrēti – izmeklēšanas noslēpuma izpaušanā un izmeklēšanas noslēpuma izpaušanas atbalstīšanā, iespējams, arī citos noziedzīgos nodarījumos.

Tā kā šajā situācijā es nepaļaujos uz to, ka Jūsu iestāde varētu veikt objektīvu notikušā izvērtēšanu, es plānoju ar detalizētu iesniegumu vērsties citā, no Jūsu iestādes neatkarīgā tiesībsargāšanas iestādē’.

Lai sagatavotu un pamatotu šo iesniegumu, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādas ziņas:

vai Jūsu iestādē darbojas caurlaižu režīms?

vai ikvienai Jūsu iestādē nestrādājošai personai, ierodoties Jūsu iestādē un konkrēti LR Ģenerālprokuratūras ēkā, ir jāreģistrējas caurlaides saņemšanai un jānorāda Jūsu iestādes darbinieks, kurš tiek apmeklēts?

vai ikvienai Jūsu iestādē nestrādājošai personai, ierodoties Jūsu iestādē un konkrēti LR Ģenerālprokuratūras ēkā, lai saņemtu caurlaidi iekļūšanai ēkā, ir jābūt minētai kāda Jūsu iestādes darbinieka norādē caurlaižu birojam, ka šī persona ierodas pie šī darbinieka?

vai 2021. gada augustā šādu caurlaidi ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme?

vai 2021. gada augustā šādu caurlaidi ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece Inita Lūre?

vai šīs personas Jūsu iestādi un konkrēti Ģenerālprokuratūras ēku apmeklēja vienā laikā?

kas bija Jūsu iestādes darbinieks, kuru šīs personas apmeklēja?

vai reizē ar šīm personām attiecīgo Jūsu iestādes darbinieku apmeklēja vēl kāda persona? Miniet šo personu vai personas.

Lato Lapsa

Par informācijas sniegšanu

Ģenerālprokuratūrā saņemts un izskatīts Jūsu 2023. gada 3. marta iesniegums, kurā lūgts sniegts skaidrojumu par caurlaižu režīma organizāciju, kā arī informāciju par fiziskām personām, kuras 2021. gada augustā ir apmeklējušas prokuratūru.

Saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 2. panta trešo daļu informācija ir pieejama sabiedrībai visos gadījumos, kad likumā nav noteikts citādi. Personas datu apstrādes īpatnības ir reglamentētas citos normatīvajos aktos.

Īstenojot prokuratūras ēkas Kalpaka bulvārī 6, Rīgā caurlaižu režīmu, tiek veikta personu, kuras apmeklē šo ēku, datu apstrāde, kas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa regulas (ES) 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 6. panta nosacījumiem nav pieļaujama tādiem sākotnēji neparedzētiem mērķiem, kā šo personas datu nodošana trešajām personām, kuras nav saistītas ar minētā caurlaižu režīma nodrošināšanu.

Savukārt atbilstoši likuma “Par fizisko personu datu apstrādi kriminālprocesā un administratīvā pārkāpuma procesā” 5. pantā noteiktajam personas datu apstrāde ir uzskatāma par likumīgu tikai tiktāl, ciktāl šī apstrāde ir nepieciešama tā uzdevuma izpildei, kuru kompetentā iestāde veic šā likuma 2. pantā minētajos nolūkos un kurš ir noteikts ar kompetentās iestādes darbību regulējošu ārējo normatīvo aktu. Prokuratūrai nav pamata uzskatīt, ka Jūs esat minētā likuma izpratnē kompetentās iestādes amatpersona vai pārstāvis.

Saskaņā ar ģenerālprokurora 2022. gada 2. maija pavēles Nr.49 “Par ierobežotas pieejamības informācijas noteikšanu prokuratūras struktūrvienībās” 1. pielikuma 4.4. punktu prokuratūras ēku apmeklētāju saraksti un iekļūšanas saskaņojumi, pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 5. panta otrās daļas 2. punktu, ir atzīti par ierobežotas pieejamības informāciju.

Izvērtējot Jūsu iesniegumā norādīto informācijas nepieciešamības pamatojumu- iesnieguma sagatavošana citai tiesībsargājošai iestādei, uzskatu par iespējamu sniegt Jums informāciju, kas pieprasīta iesnieguma 1. -3. punktā, un proti:

vai Jūsu iestādē darbojas caurlaižu režīms?

Noteiktās prokuratūras lietošanai nodotajās telpās darbojas caurlaižu režīms.

vai ikvienai Jūsu iestādē nestrādājošai personai, ierodoties Jūsu iestādē un konkrēti LR Ģenerālprokuratūras ēkā, ir jāreģistrējas caurlaides saņemšanai un jānorāda Jūsu iestādes darbinieks, kurš tiek apmeklēts?

Ne visām personām jāreģistrējas caurlaides saņemšanai un jānorāda iestādes darbinieks, kurš tiek apmeklēts.

vai ikvienai Jūsu iestādē nestrādājošai personai, ierodoties Jūsu iestādē un konkrēti LR Ģenerālprokuratūras ēkā, lai saņemtu caurlaidi iekļūšanai ēkā, ir jābūt minētai kāda Jūsu iestādes darbinieka norādē caurlaižu birojam, ka šī persona ierodas pie šī darbinieka?

Ne visām personām jābūt minētām norādē caurlaižu birojam.

Savukārt, izvērtējot Jūsu iesniegumā 4. -8. punktā pieprasīto informāciju un tās nepieciešamības pamatojumu, secinu, ka šīs informācijas pieprasīšanas iemesls nav pietiekams un samērīgs, lai saņemtu ierobežotas pieejamības informāciju, kas iegūta citu personu datu apstrādes rezultātā. Šajā gadījumā ir dodama priekšroka fizisku personu datu aizsardzībai, nevis Jūsu interešu nodrošināšanai, jo apstāklis, ka Jūsu rīcībā nav ziņu par personām, kuras apmeklēja Ģenerālprokuratūru 2021. gada augustā, neliedz Jums iespēju sagatavot pamatotu iesniegumu tiesībsargājošai iestādei.

Ja Jūsu iesnieguma izskatīšanas laikā kompetentajai tiesību aizsardzības iestādei būs nepieciešama prokuratūras rīcībā esošā informācija, tā tai tiks sniegta likumā paredzētā kārtībā.

Ņemot vērā iepriekš minēto Jūsu 2023. gada 3. marta pieprasījums daļā par iesnieguma 4. -8. punktā norādītās informācijas sniegšanu, tiek noraidīts.

Saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 15. panta pirmo daļu un Administratīvā procesa likuma 70. panta pirmo daļu, 188. panta otro daļu atteikumu sniegt informāciju var pārsūdzēt Administratīvā rajona tiesā viena mēneša laikā no šīs atbildes paziņošanas dienas.

Ģenerālprokurors J.Stukāns

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...