Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Goda vārds, nebūtu rakstījusi, bet nu tomēr uzdrošināšos dažas ķecerīgas lietas uzrakstīt. Ir man viena vājība. Es sekoju Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietnieces Gintas Kraukles darbībai. Sevišķi mani aizrauj viņas daudzās uzstāšanās domes sēdēs un sabiedriski politiskā darbība sociālajos tīklos. Lasot viņas publicētās atklāsmes par mentāli stipriem cilvēkiem ar tīrām rokām, nesapratu, kur ir tas cepiens. Tagad, saliekot šīs tekstuālās izpausmes kopā ar viņas kvēlajām uzstāšanas reizēm domes sēdēs, es esmu beidzot noformulējusi savu viedokli.

Kāda tad ir tā galvenā lieta, ko mentāli stiprs cilvēks nekad nedara? Viņš nekad publiski nevienam neuzbāžas ar dažādām gudros avotos sameklētām tekstu kompilācijām ar pamācībām, kā pareizi dzīvot. Mēs katrs dzīvojam savu dzīvi un par savām veiksmēm vai neveiksmēm atbildam paši sev un kādam, kurš ir tur augšā un klusi nosver mūsu labos un sliktos darbus.

Kraukles kundze jau daudzkārt savos sociālajos profilos ir ievietojusi dažādus gudru cilvēku izteicienus. Laba un pamācoša lieta. Acīmredzot tie dod viņai tādu kā pārākuma sajūtu pār pārējiem, pār vienkāršo tautu. Sak, lasiet un brīnieties, cik es esmu gudra un mentāli stiprāka par citiem.

Man gan šķiet, ka tas viss izskatās kā uzmundrinājums pašai sev, kā sava veida mantras skaitīšana, lai izskatītos labāka, vismaz savās pašas acīs.

Laiks rit, gadi nestāv uz vietas. Organismā iestājas neatgriezeniskas pārmaiņas. Naktī, kad pamosties ar karstiem sviedriem pārklāta, kad galvā urbinās doma par visuresošajiem tumšajiem spēkiem, kuri tevi vajā, pat guļot zem siltā vates deķa, tad prātā rodas kvēla nepieciešamība kaut kādā veidā sevi uzmundrināt. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir nerimtīga, publiska dažādu teicienu skandināšana, piemēram, es esmu stipra, es esmu skaista. Gadījumā, ja citi nenoticēs, tad varbūt pašai galvā šīs “pareizās”domas un teicieni atradīs auglīgu augsni. Galu galā profesionāli cirkus mākslinieki zina stāstīt, ka pat necilu mērkaķi, ja viņam n-tās reizes liks atkārtot kādu darbību, var iemācīt noslaucīt dibenu. Taču tas nenozīmē, ka mērkaķis ir kļuvis gudrāks. Tikai bailes no saimnieka un vienkārša kustību atmiņa viņam liek to darīt.

Kraukles kundzes gadījumā šī bārstīšanās ar “pasaules gudrībām”, manuprāt, liecina par pašas kundzes šaubām, nepārliecinātību par sevi, nestabilitāti un dažādiem emocionālajiem traucējumiem.

Labā ziņa ir tāda, ka mūsdienu medicīnai ir pa spēkam visu šo problēmu murskli ārstēt. Atliek tikai vērsties pie attiecīgās sfēras medicīniskā personāla.

Ja ir kauns vērsties pie mediķiem, tad atgādināšu, ka pasaulē jau pāris tūkstošus gadu pastāv tā sauktie 10 Dieva baušļi. Atliek tikai tos ievērot, un nekāda sevis uzmundrināšana nebūs vajadzīga. Būsi garā un miesā stiprs un vesels.

Varu Kraukles kundzei atgādināt dažus, kurus viņa, iespējams, savās ikdienas gaitās ir piemirsusi: Tev nebūs laulību pārkāpt, svešu sievu vai vīru iekārot, Tev nebūs zagt, Tev nebūs melot.

Nobeigumā gribu pateikt, ka nevajag apriet Matīsu Prasto. Neprot cilvēks pareizi rakstīt. Nezina, kur likt komatus un garumzīmes, bet vai tāpēc viņam ir jāklusē? Visus pareizrakstības “fanus” aicinu pievērsties avīzītei “Līvānu novada vēstis”. Kaut viens esat aizrādījuši domei, ka šī avīzīte ir vienkārši nebaudāma no pareizrakstības viedokļa. Saņemieties drosmi un skaļi pasakiet domei, kad beidzot tautiešiem būs tie laiki, kad divās rindās vairāk nebūs trīs gramatisku kļūdu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...