Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiesa drīz sāks izskatīt krimināllietu, kurā Jura Stukāna prokuratūra apsūdzējusi trīs Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekus par it kā notikušu kukuļa izspiešanu no mežu nozares miljonāra, Vienotībai un Egilam Levitam pietuvinātā uzņēmēja Andra Ramoliņa, un prognozējams, ka šajā tiesas prāvā atklāsies ne mazums dīvainību un pārsteidzošu faktu par Latvijas tiesībsargāšanas iestādēm. Sākoties prāvai, viens no  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un prokuratūrai nepatīkamajiem jautājumiem būs – kādu tieši iemeslu dēļ nav pievērsta nekāda uzmanība miljonāra sarunām, kas skaidri norāda uz iespējamu korupciju Konkurences padomē.

Kā jau informēts, ļoti iespējams, ka galvenā atmaskotā persona šīs krimināllietas ietvaros izrādīsies nevis apsūdzētie VID darbinieki, bet gan uzņēmuma „Stiga RM” īpašnieks un vadītājs Andris Ramoliņš.

Faktiski sarunas ataino patieso korupcijas līmeni valstī, jo ir publiski zināms, ka dažādu „problēmu” A. Ramoliņam un viņa ģimenes uzņēmumiem ir bijis ne mazums, - gan aizdomas par „aplokšņu algu” maksāšanu, gan interese no Konkurences padomes, Muitas kriminālpārvaldes un Valsts policijas.

Divi sarunu fragmenti saistībā ar iespējamo korupciju Konkurences padomē un miljonāra A. Ramoliņa „sakārtošanas iespējām” tajā jau tika publicēti 29. februārī. Taču tas nav viss, - kā izrādās, uzņēmējam ir paticis lielīties ar savām, pēc visa spriežot, koruptīvajām iespējām šajā iestādē.

Šis ir trešais fragments no KNAB ierakstītajām A. Ramoliņa sarunām:

AR: - Ē, par Konkurences padomi es zināju iepriekš.

- Mh.

AR: - Bet par fiņām es neko nezināju.

- Mh.

AR: - Par Konkurences padomi, ka viņi nāks, es zināju.

- Mh.

AR: - Viņi, bļaģ, vienīgais, viņi atnāca ne tajā dienā. Tas gan tiesa. Nu.

- To tu pats saproti, ka nedrīkst jau arī tā visu, jā, nu, kaut kādai jau, uzticas, uzticas, bet.

AR: - Viņi atnāca ne, ne tajā dienā. Viņi man at- , viņiem vajadzēja citā dienā būt.

- Mh.

AR: - Bet nu labi. Nu, tajā nedēļā bija.

Ceturtais fragments no KNAB ierakstītajām A. Ramoliņa sarunām:

AR: - Nu, to es jau saprotu, kāpēc. Tu domā, ka viņi muļķi?

- Jā. Nu skaidrs. Jā. Un es viņam saku...

AR: - Un vienreiz pagarināja otrajā jūnijā uz otro jūliju. Pēc tam otrreiz pagarināja.

- (čukst) Jā, viņš man. (balsī) Šito viņš man teica. Jā.

AR: - Visticamāk tāpat tas pagarinājums notiekas diemžēl kontrolēti.

- (čukst) .. .(kāpēc? tāpēc?) viņš pateica par Konkurences padomi, ka tur ir iesaistīta? Vai kur tev?

AR: - Nē. Tur mēs tikām.

- Jā. Bet re kur... Un tad es teicu, nu, tad nav variantu.

AR: - Tos iesniegumus es redzēju.

- ...

AR: - No kurienes tur vējš pūš, es zinu.

- (čukst) Es teicu, tad tev vienkārši jādara tā, lai...

AR: - Nē. Tur viņi mums neko nevar izdarīt. Tur ir viss.

- Nu tas ir labi.

AR: - Tur man ir dokuments, ka viss ir čiki- piki.

- Jā.

AR: - Tur viss. Div- nedēļ- atpakaļ piektdienā tur beidzām. Tur viss ir labi. Bet, nu, tur paveicās.

- Tas ir tas, ko tas ir tas, ko viņš tagad.

AR: - Jo tur, tur, jāatzīst, paldies dievam, tur ir vadītājs, kurš to iestādi kā- .

- Nu, normāli domājošs.

AR: - Nē, nevada.

- Nē?

AR: - Un viņam nav tāda, nu, koroče, ir tā, bija, ienāca (?) pasūtījums, un vadītājs nodeva tālāk, jā, un tālāk izpildītāji uzlika šito. Un.

- Mh. Nu, es, te nav tā. Te ir.

AR: - Tāpēc, ka mēs piekļuvām pie izpildītāja. Nu, mums ienācās, kā saka, informācija laicīgi, un tā. Nu, paldies dievam, ka tur tā sanāca.

Iepriekšējos divos ierakstu fragmentos miljonārs saistībā ar Konkurences padomes organizētām kratīšanām nepārprotami lielījās ar to, kā “konkrētā iestādes līmenī” viss esot “sakārtots” un “draugi” palīdzējuši, kā arī ar to, ka ir “atradušās dzirdīgas ausis”. Tagad klāt nāk faktiska atzīšanās, ka no Konkurences padomes nelikumīgi nopludināta informācija par gaidāmajām kratīšanām un izdevies „piekļūt pie izpildītāja”.

Te vietā jautājums – kā var būt, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nav pievērsis tālāku uzmanību šim miljonāra sarunām, kas skaidri norāda uz iespējamu korupciju Konkurences padomē? Domājams, ka atbildi uzzināsim tiesas prāvas laikā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...