Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kurš iegūst un kurš zaudē no Vienotības daudziem negaidītā pirmdienas lēmuma – pēc pailgas vazāšanas aiz deguna izmest Visu Latvijai! ar tās kuslo TB/LNNK apendiksu no topošās koalīcijas?

Patiesībā jau lēmums kopš brīža, kad Vienotības pārstāve Linda Mūrniece par nākamajiem koalīcijas partneriem sāka publiski baumot tiešajā ēterā, negaidīts bija ja nu vienīgi naivajam vēlētājam, kas vēlēšanās nobalsoja par šo godīgo, principiālo un atklāto Vienotību, un varbūt arī vēl pašiem vislatviešiem, - bet tas nu tā.

Pirmā atbilde par ieguvējiem it kā uzprasās pati par sevi – protams, protams, galvenais ieguvējs ir Lembergs, kurš gan cits. Nu tik viņš caur savu kabatas zaļo zemnieku partiju pieņems visus sev vajadzīgos lēmumus, jebkurā Dombrovska un Co. nepaklausības gadījumā piedraudot sagāzt koalīciju lupatās.

Vēl kāds ieguvējs? Protams, arī Saskaņas centrs un tie paši vislatvieši, kuri atšķirībā no Vienotības savu vēlētāju acīs joprojām izskatās ļaundaru izņirgāti un tieši tāpēc īpaši balti un pūkaini.

Savukārt galvenais zaudētājs, protams, ir tā pati Vienotība: parādījusi, ka ir gatava šķelties par jebkuru jautājumu, demonstrējusi pat Latvijas apstākļiem neikdienišķu nekonsekvenci, melīgumu, negodīgumu un kāri pēc amatiem (vai ir vēl kāds ministra amats, uz kuru nav pieteicies Kristovskis?), droši vien zaudējusi vismaz trešās daļas savu vēlētāju atbalsta.

Jā, tā tas viss tiešām izskatās – taču tikai no pirmā acu uzmetiena. Ja neņemam vērā vēl šādas tādas latviskās politikas reālijas.

Lembergs – ieguvējs? Jā, droši vien tā pašlaik šķiet arī viņam pašam, taču – tikai līdz brīdim, kad vajadzēs pieņemt kādu mazajam vīram patiešām lielu lēmumu un izrādīsies, ka Vienotība arī šajā gadījumā ir tikpat gatava šķelties kā vienmēr.

Pienāks šis Lembergam svarīgais brīdis – un izrādīsies, ka viens vai otrs gabaliņš Vienotības atkal ir gatavs startēt izplatījumā, paraujot sev līdzi vairākumu Saeimā un visu koalīciju. Rezultātā bezgala ietekmīgajam Lembergam nāksies atkāpties visvarenā haosa priekšā vai arī nepieciešamā lēmuma vietā būs lieliska iespēja vismaz mēnesi rosīties ap jaunas koalīcijas izveidi – un kas zina, kādi brīnumi vēl tur notiks.

Ar vārdu sakot, no savas kumelīšu klizmas Aivaram neizbēgt – bet neko priecīgāka neizskatās arī saskaņiešu un vislatviešu nākotne. Atšķirībā no kādreizējā Repšes Jaunā laika, kas vienmēr bija gatavs sapsihoties un kolektīvi aizjozt sazin kur, tagad viņiem ir darīšana ar pēc varas un visa pārējā nesalīdzināmi alkatīgāko Vienotību: jā, kāds gabaliņš no tās var kaut kur aizšmaukt, taču ne uz kādām ārkārtas vēlēšanām, kas ļautu Vienotībai izčibēt kā ziepju burbulim, viņi var pat necerēt.

Un, ja pat kas tāds notiktu, - vai tiešām abi „atstumtie” sava vēlētāja acīs izskatās tik labi? Saskaņas centrs varbūt arī var cerēt uz kādu bariņu latviešu vēlētāju, kuriem, pateicoties Vienotības performancēm, nu vairs tiešām nebūs palicis, par ko balsot. Savukārt Visu Latvijai!... nu, protams, Vienotību bezprincipialitātes ziņā viņiem nepārspēt, un vienalga: ja es būtu kaismīgs un pārliecināts vislatviešu balsotājs, vislatviešu neilgās pārrunas par vietu koalīcijā man būtu atstājušas diezgan nelabas grēmas – hm, izrādās, ka šie zēni ir gatavi valdības portfeļa dēļ „iesaldēt” vai pusi no tām lietām, kuru dēļ es vispār par viņiem esmu balsojis...

Ar vārdu sakot, latvju vēlētājs ir ievēlējis Saeimu, kas, ja vien – izmantojot veco anekdoti – nenotiek kas negaidīts (atbrauc marsieši un visu sakārto) vai vienkārši fantastisks (Saeimā ievēlētie pēkšņi atceras, kamdēļ viņi tur ir savēlēti), šķelsies, pārosies, atkal šķelsies, atkal pārosies un atkal šķelsies, katru no šiem procesiem pavadot ar to svarīgāko, kas nu viņiem ir – stīvēšanos par ietekmi un amatiem.

Tas vēl būtu salīdzinoši pieņemami – vai nu maz to esam pieredzējuši. Taču sliktākais tas, ka izveidotā Vienotības-Lemberga minikoalīcija vismaz savu pusgadu novilks, un visā šajā laikā tā būs maksimāli nespējīga pieņemt kaut jel kādus principiālus, valstij vajadzīgus lēmumus, - jo vai līdz ar katru lēmumu tā nonāks jaunas un atkal jaunas šķelšanās draudu priekšā. Un tas jau valstij ir reāli slikti – jo, kā zināms, izķiņķelēt vienmēr var nesalīdzināmi vairāk nekā nozagt.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...