Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs.

Pašlaik viņam pieder divi uzņēmumi. Vīlands Associates, kas piedāvā mārketinga komunikāciju, sabiedrisko attiecību pakalpojumus, korporatīvo komunikāciju un arī interešu pārstāvniecību. Otra kompānija, kurā viņš ir stratēģiskais partneris, saucas VA Government. Tieši šī kompānija piedāvā lobisma pakalpojumus.

Lobisms pats par sevi nav nekas slikts. Nav nosodāmi savu klientu intereses aizstāvēt politiskajā vidē, virzīt idejas, pārliecināt politiķus un censties panākt, ka konkrēts priekšlikums tiek akceptēts politiskā līmenī un likumdošanā. Jautājums ir par to, kādā veidā šī darbošanās izpaužas.

Nav noslēpums, ka Latvijā joprojām nav pieņemts lobisma likums, kas visu saliktu pa plauktiņiem, tādēļ šobrīd runāt par pretlikumīgu lobismu nav iespējams. Tomēr vai visas metodes lobēšanā ir akceptējamas? Nav izslēgts, ka, savu panākumu apreibināts, Ralfs Vīlands ir aizmirsis par smalko ētikas robežu.

Nesen kādai komercbankai viņš esot savā piedāvājumā pietiekami atklāti paziņojis, ka it kā spējot panākt labvēlīgus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmumus. Un kā argumentu nosaucis, lūk, ko – pie viņa strādā bijusī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbiniece Laima Auza. Un tieši viņa esot atslēgas cilvēks, kāpēc ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju esot iespējams visu... Protams, par diezgan krietnu samaksu.

Vai tas gadījumā nav interešu konflikts? Iespējams, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija, izbeidzot attiecības ar Laimu Auzu, neierakstīja viņas atbrīvošanas dokumentos aizliegumu kādu konkrētu laiku – gadu, divus vai pat piecus – liegumu darboties līdzīgā sfērā un sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbību.

Bet nekas nav tik svarīgs kā ētika. Un ir skaidrs, ka tik klajš ētikas robežas pārkāpums var izsaukt kaudzi jautājumu un neizpratni. Vai jel kāda banka var atļauties riskēt, ka tās jautājumi tiek kārtoti pa kreisajām durvīm, čomisku attiecību rezultātā? Un vai tādā veidā PR nozares veterāns rāda piemēru citiem, kas tikai sāk iemēģināt roku smalkajā lobisma žanrā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...