Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdiena atnāca ar jaunumiem jau nedaudz piemirstā lietā – par to, ko ziņu aģentūras dēvē par „Latvijas Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa izteikumiem par to, ka iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība) varētu piesegt Latvijā darbojošos nelegālu cigarešu fabriku”.

Jau bija nedaudz piemirsusies mūsu iekšlietu ministres sākotnējā histērija pēc – būsim nu godīgi – reižumis viegli neadekvātā publiskās medicīnas nozares veterāna izteikumiem Neatkarīgajā Rīta Avīzē: šķiet, vai vienīgā institūcija, kurā viņa sakarā ar tiem nevērsās, bija Augļkopju biedrība.

Histērija tiešām šķita, maigi izsakoties, komiska – un precīzi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, daudziem Latvijas iedzīvotājiem no personiskās pieredzes ir labi zināms, cik grūti ir pat ne policijā, bet ar privātās apsūdzības palīdzību panākt kriminālprocesa sākšanu pret kādu apmelotāju un nomelnotāju.

Bet, otrkārt, vismaz tikpat svarīgi arī ņemt vērā, kādi tad īsti bija šie nabaga Mūrnieci bezgala apmelojošie un nomelnojošie Apiņa izteikumi. Un tos nu ir vērts nocitēt precīzi:

„Esmu no daudziem avotiem dzirdējis, ka Latvijā tiekot nelegāli ražotas cigaretes, iespējams, uz tām pašām iekārtām, ar ko kādreiz House of Prince ražoja Elitu. Un iespējams, šīs ražotnes savu produkciju izplata tieši caur vairumtirgotājiem. Bet to nevar paveikt bez policijas pieseguma. Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar tabakas ražošanas piesegumu bija saistāma agresija, ar kādu atpakaļ amatā tika bīdīta Linda Mūrniece.”

Tātad – ne nu Apinis kaut ko apgalvoja, ne pauda ziņas, pat ne izteica viedokli, ka, lūk, viņš, piemēram, domā, ka Mūrniece ir liekulīga, slinka un iedomīga radība, kurai jau no bērnības kārotais ministres amats saistās nevis ar kalpošanu savai valstij, bet gan ar iespēju aizvizināt bērnus uz skolu ar dienesta automašīnu, darba laikā draugos nopirkt kādu virtuālo zivi vai sakārtot partijai vai sev personiski svarīgās ģelas.

Nekā tāda nebija. Ļoti precīzos vārdos, kam nu nekādi nebūtu iespējams piesieties pat viszvērīgākajam prokuroram, Apinis atstāstīja ziņas, kurās Mūrniece pat netika pieminēta, bet beigās viedokļa formā izteica vēlmi, lai nu viens sabiedrībai labi zināms fakts par Mūrnieces stumšanu un grūšanu atpakaļ amatā nebūtu saistīts ar noteiktām tumšām lietām – saistībā ar kurām par Mūrnieci viņš neizteica nu nekādus apgalvojumus. Vēl vairāk, strīdīgajā teikumā nebija pieminētas pat tumšas lietas – tikai „tabakas ražošanas piesegums”.

Ar vārdu sakot, pat bēdīgi slavenā „Robina Huda sprieduma” autorei šeit nolaistos rokas, - bet tikai ne Lindai Mūrniecei. Jo viņai ir IESPĒJAS – viņa, lūk, ir nevis vienkāršs histērisks, aprobežots un iedomīgs sievišķis, bet gan histēriska, aprobežota un iedomīga iekšlietu ministre, kas, šķiet, savas patvaļas apziņā nevar pieļaut, ka kādam par viņu būtu tiesības izteikt kritisku viedokli. Un šajā valstī, kas brīžam tiešām sāk atgādināt banānu republiku, kā izrādās, iekšlietu ministri kopā ar vēl dažādu pasugu radībām tiešām ir vienlīdzīgāki par citiem.

Kā citādi skaidrot policijas absurdo rīcību, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldei visā nopietnībā veicot resorisko pārbaudi par to, ka viens pajokains eksdakteris ir izteicis cerību – kaut nu šīs te policijas politiskās priekšnieces iebīdīšana amatā nebūtu saistīta ar „tabakas ražošanas piesegumu”? Kā citādi, ja ne vienīgi ar to, ka viena „spēka” ministre ir iedomājusies, ka viņai šai valstī ir atļauts viss, - un piesargieties tie, kas ir citās domās?

Šajā situācijā es nudien nevaru iedomāties neko citu kā skaļi un skaidri paziņot:

1) Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces personisko tumsonību un galēju necieņu pret likumu saistāma agresija, ar kādu tiek stumts uz priekšu mēģinājums par viedokļa izteikšanu saukt pie atbildības Latvijas pilsoni, kam tiesības uz vārda brīvību nosaka Satversme,

2) Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar nevēlēšanos jebkā iebilst savas partijas biedres stulbajām iegribām un necieņai pret Satversmē noteiktajām pilsoņu tiesībām saistāma tā gļēvulība, ar kādu par šiem absurdajiem Lindas Mūrnieces izlēcieniem klusē kā premjers, tā citi kristālskaidrā, principiālā un caurcaurēm tiesiskā Jaunā laika un Vienotības ministri,

3) un visbeidzot – jau pavisam precīzi pārfrazējot „kriminālo”, „apmelojošo” un „nomelnojošo” Pētera Apiņa izteikumu: Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar narkotiku tirdzniecības, kodolteroristu intrigu, Edgara Jaunupa otkatu sistēmas, Vladimira Putina interešu un globālās susļiku kontrabandas piesegumu bija saistāma agresija, ar kādu atpakaļ amatā tika bīdīta Linda Mūrniece...

Un ko nu? Ja mēs raudzītos no Mūrnieces loģikas un likumu izpratnes viedokļa, te pietiek vielas veseliem četriem vai pat pieciem kriminālprocesiem un attiecīgam skaitam Kriminālpolicijas resorisko pārbaužu. Tad nu paskatīsimies – kā man veiksies mūsu tiesiskajā valstī ar tās īpaši vienlīdzīgo cū... tas ir, iekšlietu ministri.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...