Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no pilnsabiedrības BERERIX dalībniekiem, itāļu Rizzani de Eccher S.P.A. pusotru gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā joprojām turpina strādāt Krievijas teritorijā. Uzņēmumam tur ir filiāle Codest, un tas strādā tur jau trīsdesmit gadus. Nupat, 16.augustā Verhņaja Saldas pilsētā Sverdlovas apgabalā noslēdzās sabiedriskā apspriešana par tehniskā silīcija ražotnes būvniecību, kur darbu izpildītājs būs akciju sabiedrība Rizzani de Eccher S.P.A. Vienlaikus šis fakts nav traucējis pilnsabiedrības sastāvā uzvarēt konkursā par Rail Baltica projektēšanu un būvniecību.

Iepirkumā par Rail Baltica pamata trases būvniecību, kas noslēdzies šī gada septembra sākumā, par 3,7 miljardiem eiro uzvarēja pilnsabiedrība E.R.B. Rail Baltica JV, kura sastāv no trim uzņēmumiem – itāļu Rizzani de Eccher S.P.A., franču Eiffage Genie Civil SAS un poļu Budimex S.A.

Otra pretendenta – Turcijas uzņēmuma piedāvājums par pusmiljardu lētāk noraidīts kā neatbilstošs, ziņoja raidījums "De facto". Kā ziņoja pietiek.com, Turcijas kompānija ir iesniegusi sūdzību IUB, pamatojot to galvenokārt ar to, ka Valsts drošības dienesta rekomendācija nav pamatota un nav saistoša IUB, pieņemot lēmumu par uzvarētāju. Interesanti, vai drošības dienests ir izpētījis konkursa uzvarētāju. Katrā ziņā Forbes ielūkojās dažādos Krievijas reģistros un ziņu lentēs. Lūk, ko mēs atradām.

Viens no pilnsabiedrības BERERIX dalībniekiem, itāļu Rizzani de Eccher S.P.A. pusotru gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā joprojām turpina strādāt Krievijas teritorijā. Uzņēmumam tur ir filiāle Codest, un tas strādā tur jau trīsdesmit gadus. Nupat, 16.augustā Verhņaja Saldas pilsētā Sverdlovas apgabalā noslēdzās sabiedriskā apspriešana par tehniskā silīcija ražotnes būvniecību, kur darbu izpildītājs būs akciju sabiedrība Rizzani de Eccher S.P.A. Vienlaikus šis fakts nav traucējis pilnsabiedrības sastāvā uzvarēt konkursā par Rail Baltica projektēšanu un būvniecību.

Kā liecina interneta arhīva WayBack Machine dati, vēl šī gada 9.jūnijā Rizzani de Eccher mājaslapā, sadaļā pie kontaktiem informācija par uzņēmuma filiāli Maskavā bija nopublicēta, taču vēlāk no mājaslapas izņemta, atstājot vien informāciju par filiāli citā “draudzīgā” valstī – Baltkrievijā.

Papētot informāciju dažādos Krievijas reģistros, redzams, ka  uzņēmums Krievijā joprojām ir aktīvs un to pārstāv itālis Džanluidži Savorani, kurš, kā liecina viņa CV LinkedIn platformā, kopš 2018.gada strādā dažādās Rizzani de Eccher S.P.A. struktūrvienībās Krievija un Baltkrievijā. Džanluidži Savorani turpat atzīmē, ka 2018.gadā uzņēmums būvēja VTB Arena Park; vēlāk menedžeris ceļoja uz Minsku, kur uzņēmums būvēja Gazprom biroju ēku, bet līdz ar kara sākumu Džanluidži Savorani kļuva atbildīgs par Rizzani de Eccher S.P.A. darbību Krievijā un NVS valstīs.

Lai pārliecinātos, vai tā tiešām varētu būt, Forbes ielūkojās Krievijas ziņu arhīvos, kur uzreiz atradās informācija kompānijas Silarus mājaslapā par sabiedrisko apspriešanu tagad, pusotru gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Kā darbu izpildītājs norādīts Rizzani de Eccher S.P.A. bet pasūtītājs – kompānija Silarus.

Kā liecina informācija Krievijas Sverdlovas apgabala investīciju un attīstības ministrijas mājaslapā, uzņēmumu Silarus ir dibinājis Mihails Sutjaginskis, kurš vienlaikus ir arī kompāniju grupas Titan direktoru padomes priekšsēdētājs. Titan ir viena no lielākajām Krievijas naftas ķīmijas kompānijām, bet, kā liecina publiski pieejama informācija par Mihailu Sutjaginski, viņš pārstāv partiju Vienotā Krievija, no 2008, līdz 2011.gadam bija Krievijas domes deputāts, kā arī ieņem amatus citās valstiskās un nevalstiskās organizācijās. Forbes vērsās uzņēmumā, lai iegūtu uzņēmuma komentāru, atbilde pagaidām nav saņemta.

Savukārt franču uzņēmumu grupai Eiffage arī ir aktīvs meitasuzņēmums Krievijā ar nosaukumu “Клемси Рус”, kuru, būsim precīzi, ir dibinājis Eiffage Énergie Systèmes. Lai arī uzņēmuma mājaslapā kontakti Krievijā nav atrodami, saskaņā ar Audit-it.ru datiem, kas informāciju ņem no oficiālajiem reģistriem, uzņēmums “Клемси Рус” 2022.gadā nodarbinājis 11 cilvēkus, turklāt uzņēmuma apgrozījums pērn ir pieaudzis par 117%, sasniedzot 1,5 miljonu eiro, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 254%.

No publiski pieejamās informācijas nav līdz galam skaidrs, vai uzņēmums turpina darbu Krievijā arī šogad, bet redzams, ka tas nav likvidēts (atšķirībā, piemēram, no Emergn, par kuru Forbes rakstīja iepriekš). Forbes nosūtīja jautājumus arī Clemessy.

Pārpublicēts no forbesbaltics.com

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...