Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu svētās Aizsardzības ministrijas bezgrēcības plīvurs ir kritis, sabiedrība beidzot var noņemt rozā brilles un skatīt lietas patiesības gaismā. Zemāk sniegtā informācija nav ne tuvu tik sensacionāla kā 220 (330) miljonu lieta, bet tā kārtējo reizi var vedināt domāt, ka īstenais ministrijas popularitātes iemesls ir sabiedrības neziņa par aizsardzības jomā notiekošo.

Ministrijas bezgrēcības plīvurs patiesībā ir tās mērķtiecīgi radītais slepenības plīvurs, kas izpaužās patoloģiskā vēlmē ierobežot piekļuvi jebkādai informācijai, kas var liecināt par problēmās tās iekšienē. 

2018.gadā spēkā stājās Trauksmes celšanas likums, kura prasības arī tika ieviestas ministrijā, kā parasti norīkojot savējo, vadībai uzticamu cilvēku šo jautājumu risināšanai. 

Aizsardzības ministrijas 2019.gada publiskā pārskata 45.lappusē ir norādīts, ka ministrijā tika izskatīts viens trauksmes cēlēja ziņojums, tomēr tam nav sniegts papildu apraksts.

Šo situāciju ministrija skaidroja ar to, ka informācija saistībā ar saņemtā trauksmes cēlēja ziņojuma pārbaudi un pārbaudes rezultātiem satur ierobežotas pieejamības informāciju, tādēļ gada pārskatā ir sniegta tikai vispārīga informācija, un nav atspoguļota visa informācija, kuru sniegt sabiedrībai ir ieteicams

Minētā trauksmes cēlēja ziņojuma izskatīšanas laikā tika konstatēts, ka laika periodā no 2016. līdz 2019. gadam studijām Baltijas aizsardzības koledžas Vecākā štāba virsnieku kursā tika nosūtīti vismaz 11 karavīri, kuri neatbilda noteiktajām prasībām, kuras tiek izvirzītas attiecīgā studiju kursa klausītājiem.

Šajā kursā katru gadu piedalās 10-15 Latvijas virsnieku, un kursa klausītāju sarakstu apstiprināšanu veic ministrijas un NBS augstākās amatpersonas. Iespējams, ka tas ir nebūtisks fakts, bet tas kārtējo reizi pierāda, šīs iestādes attieksmi pret normatīvajos aktos noteiktās kārtības ievērošanu.  

Kā mīlēja izteikties bijušais un viszemāk izglītotais NBS komandieris, kurš iemantoja segvārdu Santehniķis, - „velns slēpjas sīkumos”!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...